• trabzonspor'un yine karşısında en az 4-5 eski oyuncusunu izleyeceğimiz bir maç olması bir yana, asıl bu sene ligin 8. haftasındaki maçın da rövanşı. aslında "rövanş" belki yanlış bir tabir, "devam filmi" bile olabilir.

zira ben unutmuştum bile o maçı, hafızam kolay sıfırlıyor öyle skorları ama baktım da, ilk yarıdaki maçta trabzon'da tarihi bir skorla 6-1 kazanan ve plakayı tabiri caizse tersten yazdıran akhisar belediye ersun soytarısının görevine son verilmesine vesile olmuştu.
    (bkz: 15 ekim 2017 trabzonspor akhisar belediyespor maçı)

o yüzden korkak futboluyla trabzonspor tribünlerinden artık tepki çeken rıza çalımbay'ı da izmir'den trabzon uçağı yerine direkt istanbul'a gönderecek bir sonuç olursa şaşırmam bugün.

başka bir bakışla olası bir ev sahibi galibiyeti ile okan buruk hoca ve talebeleri kendisini getirdiği gibi, götürmüş de olur. açıkcası ben rıza hocadan geçen hafta beşiktaş maçıya son kalan ümidimi de kestim. o yüzden yeni yönetimden önce gönderilmesini de istiyorum, gerekirse takım hocasız çıkar maçlara.

ama diğer taraftan trabzonspor forması sahaya çıkıyorsa, şartlar ne olursa olsun maçın favorisi de trabzonspordur, teleset mobilyacılar hiç alınmasın.
  • (bkz: beş olur)
  • oyuncular giydikleri formanın hakkını vererek oynayacaklarsa ben mağlup olmaya da razıyım.

sahada iki trabzonspor var dersek yanlış olmaz, güzel bir mücadele olsun.

vurduğunuz gol olsun uşaklar.
  • burak yılmaz'ın kaçırdığı pozisyonlara nazire yaparcasına okay yokuşlu korner vuruşunu kafa ile tamamlayıp ilk yarının skorunu belirledi. 0-1.
  • akşam galatasaray maçındaki penaltıysa bu amk neden değil, bu penaltı değilse o amk neden penaltı.
  • novak az önce yüzde yüzlük bir pozisyonu önlemiştir ama kendi takımı aleyhine.*
  • qral yazdı.

0-2.

şu ndoye antramanlarda nasıl performans sağlıyor ki rıza hoca her maç alıyor.

yazarken ndoye attı.

0-3.
  • ilk yarı bizi ağlatıp, ikinci yarı yarı şenlendiren kişidir yılmaz burak. :)
    2. golün sahibi, 3. golün asistini yaptı.
  • trabzonspor beklenildiği şekilde ligin ilk yarısında olduğu gibi zor maçlarda havlu atmış, maçlar kolaylaştıkça da yavaş yavaş ön plana çıkmaya başlamıştır. zira kalan maçlar arasında en zor maçı gs deplasmanı. bu şekilde ligi 5. bitirerek bizlere teselli verecek gibi görünüyor.

dünkü maça gelirsek akhisar son derece kötü oynadı, en iyi oynayan eski oyuncumuz m.yumlu idi ki genelde eski oyuncular kendini ispat etmek için ekstra motive oynuyorlar. fb deplasman galibiyeti akhisarı rahatlatmış belli ki, konsantrasyon sorunları vardı. bizim tarafta ise burakın yerine sığır olsa ilk yarı yediğimiz plakanın çok üzerinde bir sonuçla maçı alırdık. bir insan bu kadar gol kaçıramaz. ne zaman dk 80 oldu, burak oynamaya, asist yapmaya başladı. çekmek zorunda değiliz bu adamı. ayrıca hakem 2. sarı kartı verip atmadıysa sabrındandır. itirazlarıyla birlikte, düdükten sonra topa vurmalar falan son derece de terbiyesiz. bu adamlarla yola çıkılmaz, maçın ortasında satar seni!

dünkü maçta iyi oynadık gözükse de aslında akhisar çok kötüydü. ayrıca orta sahada onazinin varlığı topu hızlı şekilde doğru noktalara atılmasında büyük katkı sağladı. ayrıca topu iyi bildiğinden aralara da çok iyi girdi. kucka rezili ise düz pas atmaktan aciz hale geldi. sosa geldiğinden beri ne bir gol attı, ne de bir duran toptan asist. allahtan ilk golde ortayı yusuf kesti de öne geçebildik. sosa çok teknik bir oyuncu, ama attığı paslar çok riskli ve lakayt. bu yüzden çok top kaptırıyor, ayrıca güçsüz.
    kısacası, en çok eleştiri yaptığım oyuncular, burak, kucka, sosa trabzonun bu hallere düşmesine neden olan, oyun olarak katkıları çok düşük (burakın iyi oynadığı maçlar da oldu ama zararları daha fazla, gol sayısına bakılmamalı) ama aldıkları paralar ve ödenen bedellerle kulübün kasasını boşaltmış vaziyetteler. bu rezil transferleri yapan ahlaksız hoca gitti ama yönetim gitmedi.

karanlık bir döneme giriyoruz, belki çıkamayacağız ama bu şerefsizleri unutmayacağız. kulübün bu hallere gelmesinin 2 temel kök nedeni, 1.si ülke futbolunun karanlık güçlerce yönetilmesi ve istanbul takımlarının kontrolünde olması/tutulması, 2.si ise basiretsiz ve zeka yoksunu trabzonspor taraftarlarının gerekli tepkileri gösterememesi, başını kesenlere sarılması ve seçtiği rezil yönetimlerin ardı arkasının kesilmemesi. bir sonraki yönetimin de bu yönetimden iyi olacağını sanmıyorum. bundan sonraki en iyi yönetim muhtemelen hep bu cümleyi söylediğimizdeki yönetim olacak zira kongre üyeleri ve taraftar kitlesi çok çok gerizekalı bir hale geldi. tabi bu laflardan sanki türkiyenin en salak taraftarları bizdedir anlamı çıkmaz.
hesabın var mı? giriş yap