• an itibariyle halk tv'de irfan değirmenci'nin duyurduğu patlama.

üst edit: arama kurtarma çalışmaları sona ermiş. maalesef hayatını kaybeden işçi sayısı 41'e yükseldi.

herkesin başı sağolsun. ailelerine sabır dilerim.

üst edit 2: patlama sebebi soma'da ki gibi trafo deniliyor. tabi gerçek sebebi öğrenmemiz uzun sürecek. afad trafo sebebi ile patlama olduğunu belirten tweeti kaldırdı... sebep olarak (bkz: grizu patlaması) ihtimali üzerinde duruluyor.

link

edit: amasra ilçesinde gerçekleşmiş.
  • kaynak şimdilik başka bir bilgi yok

edit: olay yerinden ilk görüntüler

toplam 400 işçi olan madende 4-12 vardiyasında 150 kişinin çalıştığı tahmin ediliyor.

güncel edit: maalesef 41 can kaybımız var. allah rahmet eylesin.
  • iş kazalarının nedeni gerekli tedbirlerin alınmamasıdır. geçmiş olsun umarım en hafif kayıpla atlatırız. suçu olanlar ise gerekli cezayı alır. korkunç bir olay. denetim yapmayanların da yatacak yeri yok.

edit: madende mahsur kalan kişiler var. çok sayıda ambulans var. yaralılar taşınıyor.

kısmi bir patlama deniliyor umarım doğrudur.

maden ocaklarında kaçış odası olması gerekiyor. tüm aramalarıma rağmen burada kaçış odası olduğuna dair bilgi bulamadım.

şu an kurtarma çalışması yok. ikinci bir patlama riski araştırılıyor. derken baygın bir kişi çıkarıldı ama durumu ağır değilmiş. ambulansa alındı.

twitter'da kötü haberler var ama şüpheli haberler.

mahsur kalan kişilerle sesli iletişim kurulmuş. bu iyi haber gibi duruyor.
  • umarım can kaybı yoktur. ancak 57 maden işçisine ulaşılamadığı belirtiliyor.
    çok üzücü gerçekten.
  • inşallah ilk iş olarak yayın yasağı getirmezler.

kimsenin saçının teline zarar gelmesin.
    tek temennimiz bu şu an.
  • çok mal haramsız çok sözde yalansız olmazmış.

birileri kazandı ise bu kazanımlarını başka birilerinin hayatları ile ödedikleri içindir.
  • artık can kaybı hakkında bir bilgilendirme yapamayacağız.

valilik ne derse o.
  • gerçekleşeli 30 dk olmuş hadise için hemen sayılar verilmeye ve suçlular tespit edilmeye başlamış.
    hemen köpük saçmayın bekleyin biraz kardeşim.
    akrabası o madende çalışan ama şu an ulaşamayan, sözlükten haber almaya çalışan insanlar olabilir değil mi
  • yazık vallahi yazık allahım sen yardım et
  • dışardaki işçi sayısına bakarak söylüyorum. 70-80 kişi göçük altında kalmış gibi. allah yardımcıları olsun, inşallah her biri sağ salim kurtulabilir.
hesabın var mı? giriş yap