• kardeş ne olursun ülkeye dön bizde daha mühim meseleler var çözmen gereken. sana muhtacız.
  • belki de devlet son fotoğraftaki çaldığın bisiklet tabelasından ötürü intikam almak istemiştir?
  • saksıda lavanta yetiştirdiğinden emin misin?
    git bir şeyler ye,suratına su filan vur,ondan sonra bir daha bak bence saksı yerindedir ama içindekini çok içtiysen o kalmamış olabilir.
  • omleiding tabelasını neden çaldın?
  • olayları zaman ve mekândan münezzeh değerlendiremediğim için puanımım 10 üzerinden 9 olduğu rezâlet.

bizim ülkede olsa aynı olay "kardeş saksıya fesleğen gibi oturtmadıklarına şükret" der geçerdim fakat mekân belçika olunca tepkim farklı oldu.
  • olum biz burda gelmişimiz, geçmişimiz çalınıyo...kusura bakma sende haklısın belki ama bizim bunu şuan düşünecek halimiz kalmadı...

umutları yeşertecek şeylerle gel bize. biz o saksıya bitki değil orman yeşertiriz....
  • sene 2013. üniv biter bitmez soluğu belçika’da aldım. brugge’de. paldır küldür iş arıyorum. kalıcı olmak istiyorum. amk bi tane düzgün iş yok. sonunda kafenin birinde bir amcayla rastlaştık. rastlaştık derken, artur rimbaud’nun kitabı vardı elimde, ilgisini çekti ordan başladık konuşmaya. sembolizm filan derken ben iş arıyorum dedim amca da dedi ki ‘bitkilerden anlar mısın?’ bitkilerin nesinden anlıycan işte bitkidirler. fotosentez filan. anlarım dedim. gel benle dedi. götürdü eski bir apartmanın bahçe katına, daha yaşlı bir amcayla tanıştırdı. bu amca yazları güney fransa’ya gider altı ay dönmezmiş. bitkilerine bakması için birini arıyormuş. bizim amcayla bunlar bi yarım saat konuştu, baktım almış anahtarları geliyor. evde kalıcan, kira almayacak, karşılığında bitkilere bakıcan. oh mis. günde bi yarım saat baksam yeter. ki öyle de yaptım. alıp çantayı çıkıyorum, gent senin, anver benim, brüksel onun lahana gibi geziyorum. bi kaç ay geçti baktım bahçede bi genişlik, ferahlık. bitkiler gereksiz yayılmacı anlayışa son verdiler diye düşündüm ama sembolist amca gelince gerçek ortaya çıktı. bahçeden altı tane saksı aşırmışlar. hangi oç çaldı acaba diyerek bahçe bahçe geziyorum ama görsem tanımam. ben sadece ortada alımlı bi şey vardı ona bakıyordum. onu da çalmamışlar. lan naapıcaz filan, pölise mi gitsek, başka çare yok dedi amca gidip alıcaz yerlerine yenilerini. ama jelle çok üzülecek. aldığımız halde üzülüyor adam. öteki mal da bitkinin nesini çalıyorsun aq bi kova toprak al ek tohumu olsun bitsin. gittik aldık, jelle dayı gelmeden ben geri döndüm. artık ne kadar üzüldü bilmiyorum. bu da böyle bir anımdır.

sen yine de gent’e bi bak. gent’ten adam çıkmaz.
  • alaman ellerinde zamanında velesbitimin takip çıkarılabilir farı çalınmıştı, o zaman ben de feryadı figan eylemüş idim.
    gurbet elde böyle şeyler çok dokunuyor insana.
  • okumadım ama kesin skandaldır rezalettir. arkdaşa çiçek gönderelim derhal.
hesabın var mı? giriş yap