• ortadaki tek rezalet, rezalet olmayan bir konuda rezalet başlığı açılmış olmasıdır.
  • liseliler bilmez, 80-90larda piyasada hüküm süren çek senet tahsilat mafyasının jargonudur bu. ha kanun önünde tehdit sayılır sayılmaz bilemem ancak sokağa indiğinizde alenen tehdittir bu.
  • tehdit kelimesi yanlış seçilen bir kelime olduğu için konu farklı noktalara ilerlemiş. bana göre banka burada kendini garanti altına almak istiyor ve git şikayetinden vazgeç diyor.

benim esas merak ettiğim banka haklıysa ve bu bedeli tahsil edebiliyorsa banka neden panik şeklinde cevap veriyor?
    madem banka kendisini haklı görüyor gider standart prosedür gereği savunmasını verir, tüketici hakem heyeti de konuyu yasaya uygun olduğu için kapatır.
    özellikle feragat istenmesi yanlış bir yaklaşım biçimi olmuş.
    bu bende şu şekilde bir düşünce oluşturdu: bir olay oldu, karakolluk olduk. haklıyız ve karşı taraf haksız.
    fakat karşı taraf baskı ile "ben olayda haklıyım, git şikayetinden vazgeç" diyor. bu şimdi ne kadar doğru? kredi kartı aidatları konusunda verilmiş bir karar, çıkan bir yasa yok mu?

ben yazar kişinin yerinde olsam vermem bankanın istediğini. üstüne bir de gider savcılıktan suç duyurusunda bulunur bankanın yasaları çiğnediğini, haksız gelir elde etmeye çalıştığını dile getiririm.

tabi bu olay bu şekilde anlatıldığı gibiyse.
  • tehdit içermeyen rezalet. birine gidip "öde paramı yoksa mahkemede hesaplasiriz" demek ya da "kardeş bu yasal hakkım gitme mahkemeye haybeye uğraşırız bir de haksız çıkarsın" demek tehdit değil. hakem heyeti de zaten bir orta yol bulmaya çalışacaktır. sadece iki taraf da gereksiz cosmus burada.
  • acaba sen de " haklı olduğumu düşündüğümden başvurumu geri çekmeyeceğim." dersen bir banka yetkilisi ekşide 16 ekim 2018 onurbey55 rezaleti diye başlık açıp, "tehdit edildik" yazar mı?
  • bir kere yazının öznesi başlı başına rezalettir. 104 tl aidat nedir? ne yaptın bana? kartımı alıp bakıma tabi tutup, cilalayıp geri mi verdin? artık kağıt ekstre bile yollamıyorsun, mail olarak sistem hazır yolluyor. 10 lira al, hadi 20 lira al. 104 lira nedir arkadaş?

tehdit yoktur, ama rezalet vardır.
  • az önce bankadan aradılar. kesinlikle iade yapılmayacakmış. feragatname de bilgilendirme amaçlıymış. mahkeme masrafları benim tarafımdan ödenirmiş. her türlü kazanırlarmış. ulan şimdi bir de işin yoksa tüketici haklarına git belge ver. vay anasını ya.
  • kart ücreti alınmayan ürünler de sunuyor artık bankalar. bunu ödemek istemiyorsanız kart ücreti olmayan kartlar kullanabilirsiniz. ya da harcama sözü vs gibi anlaşmalarla bankaların kart ücretinden feragat ettikleri yöntemleri deneyebilirsiniz.
  • buradaki rezalet bankanın aidat kesmesi değil müşteriye emredercesine mail göndermesidir. aidat konusu bddk'nin şu yönetmeliğinde açıkça belirtiliyor.

banka, müşteriyi şikayetten feragat ettirip işin içinden kolayca sıyrılma çabasına girmiş. müşterinin yerinde olsam tüketici hakem heyeti kararını verene kadar beklerim.
  • ali koçun bankası. adam fenerli zaten diyerek normal karşıladığım rezalettir
hesabın var mı? giriş yap