• 225.000.000 * lira maaş alıyor idim 1999'da, depremden önce bordrolar durur hala bulursam editlerim. yazmamış ama deprem vergisinden önce en ucuz yabancı sigaranın 400.000 tl olduğunu varsayalım. 562 paket sigara yapar iyisinden. o zamanlar yeni sayılacak bir çalışandım ve maaşım ona göreydi. şimdi o zamanki pozisyonuma göre 3 kat maaş alması gereken bir pozisyondayım. maaşımla o kadar paket sigara alamıyorum. hadi eşit diyelim alabildiğim sigara sayısı. alt-orta segment 0 arabalar yaklaşık 20 maaşıma denkti. şimdi en fazla 10 maaşıma denk olmalı ama 10 maaşım ile alabileceğim 0 araba var mı bilmiyorum.
    şimdi benim alım gücüm mü çok düştü, maaşım mı hiç yükselmedi 18 senede, sigara, araba mı ebesinin şeyi kadar arttı, bu konu tartışmaya açık.
  • o zaman ki hükümetlerin çok çok başarılı olduğunu gösteriyor. neredeyse vergi vermeyen halk. ucuz akaryakıt. ucuz evler. ucuz su ve elektrik buna rağmen yıkılan hükümetler. ya şimdi ki hükümet her gün yıkılmalıydı yaptığı zam ve zulüm yüzünden.
  • 17 agustos depremine yardım için adapazarına gitmiştim. ikinci gün sigara bitmişti. karaborsa bir paket tekel 2000 buldum. rakam aklımda değil ama 4-5 misli para ödemiştim. işte o zamandan sonra devletlü büyüklerimizin aklına gelip zam yapmışlar herhalde.
  • dolar bazında bakıldığında içki ve tütün ürünleri fiyatlarının şimdiki avrupa fiyatları düzeyinde olduğu görülebilir.

tabi şimdi: (bkz: ehonomi çoğ eyi) değil mi???
  • bira kapağından bedava bira çıkan yıllar ...
  • ---- çomar mod on ----

yauuv sen oğa öle bagmayacağın ki, bag 1 egmeg hala 1 lira. ehonomi çoh eyi.

---- çomar mod on ----

tanım: ak parti'nin ülkenin içine nasıl sıçtığının kanıtı olan fiyatlar.
  • kol, bacak, gövde ne varsa sokmuşlar vatandaşa.
  • şu fiyatları bi enflasyon oranı finanstaki bir "i" hesaplaması ile günümüze networth analizi ile güncelleyebilecek var mı? boşa eyyam yapmayalım.
hesabın var mı? giriş yap