• doğru olduğunu varsayarak yorum yapıyorum.
    - akp demokratikleşme diyerek aynı sürece devam eder, hdp çözüm süreci bitmemiş gibi açıklamalar yapar. mhp seçmeni irrite olur.
    -4 eski bakan feda edilir. bilal falan yırtar. mhp iş becerdim sanır.
    - bunla ilgili fikrim yok ama tayyip bunu ister mi daha doğrusu buna dayanabilir mi bilemedim.
    - akp arap kaynaklı paraları iade eder, kriz artık saklanamaz hale gelir. ekonomi mhp'nin elinde. pkk yeniden aktif faaliyete geçer, içişleri mhp'nin elinde. akp ilk seçimde hangi bakanlığı verdiysek içine ettiler buyrun gördünüz mü der, mhp'den oyları alır. belki de tekrar tek başına iktidar olur.

afrn mhp. hll spr dvm.
  • biraz abartılı bir senaryoyla yazilmisa benzeyen haber. diger noktalar mantikli olsa da disisleri ve icisleri bakanliklarinin ve bir de ekonomi bakanliginin, üçünün birden küçük enisteye verilmesi cok zor gözüküyor. sadece dışişlerini verir belki akp zaten dis iliskilerde boka batmis durumdayız ülke olarak.

edit: imla.
  • ''oslo görüşmelerini, ihanet pazarlıklarını hatırla'' sloganı ile seçime girip şimdi akp ile koalisyona girmek, kendilerine oy verenleri salak yerine koymaktan başka bir şey değildir.
  • mhp'nin evet ben akp'nin metresiyim dediği anlaşmadır.
  • mhp'nin chp ile koalisyona başbakanlığın kendilerinde olması da dahil neden her türlü şartta karşı olduğunu şimdi anladım,

meğer 'çıktığı var'mış.
  • yok öyle "ya hırsızla ya pkk ile koalisyon kuracak" deyip işin içinden çıkmak. hdp'nin pkk ile olan ilişkisini hdp = pkk diye görüyorsanız hdp ile koalisyondan rahatsızsınız, peki.

- "imralı'da arkadaş noktasında, oda noktasında, volta noktasında iyileştirme yaptık, radyosu vardı tv verdik, bir odası vardı ikiye çıkardık" diyen kim? hdp mi akp mi? (bkz: #51535267)
    - bu ülkenin onlarca üst rütbe askeri senelerce hapis yatırılırken, hdp mi iktirdardaydı akp mi? (bkz: ergenekon)
    - barış süreci adı altında mhp ve chp ile bilgi paylaşmadan toplantılar yapılırken o odada sadece hdp'den mi milletvekilleri vardı yoksa akp'den de var mıydı?
    - atatürk ve ismet inönü için iki ayyaş diyen, onların hazırladığı anayasa maddelerini (değiştirilemez maddeler dahil) çiğneyen hdp mi akp mi?
    - atatürk'e alenen hakaretler sıralayan, cumhuriyete "reklam arası" diyen insanları milletvekili adayı hatta milletvekili yapan kim? (bkz: eyüp gökhan özekin) (bkz: tülay babuşçu)

şimdi sen diyorsun ki, "ben hdp'nin 80 milletvekili + chp'nin 132 milletvekili ile koalisyon yapmam, onun yerine akp'nin 258 milletvekili ile koalisyon yaparım." bu nasıl bir mantık, nasıl bir matematiktir? kılıçdaroğlu chp mhp'den daha fazla oy almasına rağmen bahçeli'ye "gel sen başbakan ol" bile dedi. bu adam daha ne yapsın? evet chp de akp ile koalisyon yapma mecburiyetine girebilir, böyle bir durum gerçekleşirse bunun da sorumlusu mhp olacaktır.

haber doğru olmayabilir tabii, işbu entry doğru olma ihtimaline göre yazılmıştır.
  • (bkz: iki kule)

(bkz: mordor)

(bkz: isengard)

kralın dönüşü ile bitmesini umduğum anlaşma.
  • bir chp'li olarak desteklediğim koalisyon. ak göt kara göt belli olur. bundan sonra mhp'nin alacağı oy da bellidir. mhp küçük akp olduğunu da tescillemiş olur. belki de solun yükselişi için bu gereklidir.
  • (bkz: medyada tüm olasılıkların nabız yoklaması)

düşmeyin artık şu anket tarzı haberlere la...
  • mhp'yi rte'nin bir tabiri olan yavru muhalefet olmaktan, hükümet olmaya terfi ettirecek anlaşmadır.

(bkz: yavru muhalefet)
hesabın var mı? giriş yap