• bu yüzyılda, bu dünya sisteminde, bu toplumda büyüdüm ve kültürlendim. bu yıl kadar yaşadığım zamanın altımdan kaydığını, hayatımın bu kadar değersiz olduğunu hissetmedim. umarım 2017, insanlığın değerlerinin yüceltildiği bir yıl olur sevgili sözlük.
  • gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde yaşananlar sonrasında cebanet bir yıl olarak damgalanması gereken yıldır.

2017'yi ise kırklayıp belki güzel geçmesi sağlanabilir...kim bilir
  • meteor çarpması veya uzaylı istilası da beklediğimiz yıldır.

(bkz: bit ulan bit)
  • kendimce güzel bir sene değildi.
  • kesin biriniz abdestsiz girdiniz 2016'ya. akıl, mantıkla açıklanacak bir şey değil bence bu yaşadıklarımız.
  • serengeti düzlüklerinde işlerin sürekli karıştığı bir yıl.
  • yıllar sonra tarih dersinden sınava girecek olan öğrencileri "hocam 2016'nın tamamından sorumlu olmayalım yaa" diye yalvarttıracak sene.
  • hani dönem film-dizileri olurya izlerken içimiz cız eder.mesela,benim aklıma ilk gelen çemberimde gül oya dizisidir bu...her bölümü öyle kötü biterdi ki ulan adamlar neler yaşamış ya der halimize şükredelim diye kendimi avuturdum.

şimdi olanlara bakıyorum da o dönemde yaşanılan şeylerin ötesine geçilmiş durumda ve maalesef bu kötülükler silsile halinde devam edecek gibi gözüküyor.o dönemdeki birlik beraberlik de kalmadığına göre endişem daha bi katlanıyor.

ayrıca 2016 bize,insana bahşedilmiş belkide en kötü duyguyu öğretti 'çaresizlik'.

hiç kimsenin çaresiz kalmaması umuduyla
  • yıllar sonra tarih kitaplarında adının bolca geçeceği yıl. hepimiz birer isimsiz kahraman olarak anılacağız.
  • klişelerin klişesi belki ama bir türlü bitmeyen, sürekli problem doğuran bir yıl oldu. herkes kendi şahsi küçük kıyametini yaşadı ve hayat her şeye rağmen devam ediyor. o sırada birisi kulağıma eğilip; film daha yeni başlıyor diyor. durup hayata aynı tiksintiyle tekrar bakıyorum sonra.
hesabın var mı? giriş yap