• eğitim sistemi düzelirse, yaratıcı düşünme teşvik edilirse, halk bilinçlenirse, farklılıklara saygı duyulursa, cehalet ve kibire verilen prim azalırsa, bilmeyenler öğrenmeye çalışırken bilenler tevazu ile bildiklerini anlatırsa, zararlı gelenekler ve bakış açıları sonlandırılır, yararlı olanlar yaşatılırsa niçin olmasın?

fakat şimdiki ahvalde ne yazık ki zor görünüyor.
  • muhtemelen herkes mars'a gitmiş olacağı için olasıdır.
  • listede bangladeş falan da var.
  • niye? ben 2023'e yetişecek diye bekliyordum. hayal kırıklığı oldu bak.
  • 20 sene pwc'de çalışmış ve babamın ölümünden tam iki gün sonra, 'bölümü kapatıyoruz' gerekçesiyle kapının önüne koyulmuş biri olarak, dini imanı para olan o şirketin verdiği hiçbir raporu inandırıcı bulmam. pwc ve türevi şirketler vahşi kapitalizmin kamçısıdır, insana ve emeğe değer vermezler, o yüzden itibar edilmemesi gerekir...
  • hacettepe üniversitesi tıp fakültesine gidin çocukların bir elinde tıp kitabı diğer elinde almanca kitabı görürsünüz.

sorun gençler hayırdır diye

alacağınız cevap abi almancayı iyi öğrenip almanyaya gitmeyi düşünüyorum olur.

senin en iyi doktor yetiştiren okulunda okuyanların tek hayali var gitmek.

aynı durum ödtü itü gibi okullarda da var.

sanatçın bilim adamın kafası basan çoğu kişi nasıl giderim derdiyle yaşıyor.

nasıl kalkınacağız adam kafasında silmiş ülkeyi vasatlar mı bizi göğe çıkaracak
  • bir kez daha sabah gazetesinin bir çöpten ibaret olduğunu görmemize sebebiyet veren tespittir.

dua edelim de biz dünyaya girelim. yoksa dünya bize girecek.
  • enver paşa bunu beğendi.

bilimsel, teknolojik ve ekonomik üstünlük olmadan böyle hayaller kurmak sadece yıkım yaratır.
  • bu doğru. 11inci türkiye.

muhtemelen
    1 endonezya
    2 arabistan
    3 habeşistan
    4 sudan vs olur.

edit: 1 numara katar olacaktı özür dilerim. katarı unutmam akıl almaz bi durum.
  • 11. sıradan mı hükmediyoruz şimdi?
    bu gazeteyi alıpya okuyana allah akıl versin.
hesabın var mı? giriş yap