• zenginin rezaleti bilem buram buram kalite kokuyor yeminle.

bir de bizim rezaletlere bak amnk, neymiş dominos 30 dakikada getirmemişmiş, yurtiçi evde bulamamışmış, 50 kuruşluk yoğurtlu sos...
    fakirliğimden tiskiniyorum, tiskiniyorum..
  • aşağıdaki yorumlardan biri "adam kendi evinde kirayla oturuyor."
  • geri zekalı sözlükçülere göre çok parası olduğu için yakınmaması lazım. çünkü çok parası var ve bu yaptığı ayıptır. 13-14 bin liranın lafını edemez.

bazen cidden iyice akılsızlaşıyorsunuz amk.
  • biz 170 lira aidat veriyoruz diye ısınamayınca zengin triplerine giriyoruz; o kadar aidat veriyoruz bilmem ne diye.*

tanım: adamın haklı olduğu rezalet.

edit: tanım
  • adamin aidati, hepinizin ev kirasinin on kati.
    hasan huseyin korkmazgil'in dizeleri dustu aklima:

"dostum dostum,
    guzel dostum.
    bu beter cizgidir bu?
    bu ne cildirtan denge?

yaprak doker bir yanimiz.
    bir yanimiz bahar, bahce."
  • "yazlık" gibi anlamsız bir kavrama kamyon dolusu para gömmüş hesap bilmeyen bir sanatçımızın ve pahalı gayrı menkul alarak sosyeteye karıştıklarını sanan diğer sonradan görmelerin ibretlik sıkıntısı.

izah edelim:

bilmeyenler için, söz konusu "site", mandarin oriental oteliyle ile aynı arazi içinde. site sakinleri otel arazisi içinde dolanabiliyor, otel müşterileri ise site için ayrılmış alana geçemiyor. bu alanda evler ve site sakinlerine ayrılmış bir plaj var. diğer bütün plajlara otel misafirleriyle beraber giriliyor, ortak alanda yer alan tesisler otel misafirleriyle beraber kullanılıyor.

mandarin oriental'in gecelik oda fiyatları 1000 euro civarında, odaları da gayet ferah, iyi döşenmiş vs. 640m2'lik villasına istenen senelik aidat toplamıyla, sanatçımız orada her sene 54 gece konaklayabilirdi. villaya ödediği 4 milyon euro'yla ise, söz konusu otelde 4000 gece (kesintisiz 11 yıl) kalabilir, bakım, tamirat, aidat ve saireden muaf olur, bunların başında durup zaman harcamak zorunluluğundan kurtulurdu. her sabah yatağı yapılır, havluları-çarşafları değiştirilir, odası temizlenirdi, gündelikçi parası da vermezdi.

çalışan bir adamsın, yaz tatili namına senede kaç gün geçirebilirsin? yazlık alarak, bu, yaz tatilinde geçirdiğin sürenin çoğunu yıllar boyu aynı mekana bloke ediyorsun, yeni yerler görüp tanımaktan da mahrum kalıyorsun. hesap-kitap bunun neresinde?

gayrı menkul almak kolay, satmak zordur. 4 milyon euro'yu dağa taşa gömmüşsün, kol gibi aidat geçirdikleri gazetelere düşmüş, bundan sonra da iyice zor satarsın. bekle ki, görmemiş arabın teki gelsin, tongaya bassın.

geçmiş olsun, allah başka dert vermesin.
  • mandarin oriental dedikleri site bodrum'un yıllardır sit alanı tabir edilen ve hiçbir şekilde inşaat yapılamaz alanı yüksek değerli rant için peşkeş çekilen bir arsadır. öncelikle bunu bilelim, cem yılmaz o paraya çok rahatlıkla bir villa yapıp 3 güvenlikçi tutabilirken ne diye böyle işlere girmiştir bilemedim. fatih terim bile türkbükü'nde kendi villasını inşaa etmiştir.

aidata gelince umrumda olmayandır, ödesin. şu piyasada satabiliyorsa değeri altında satsın. seçimleri beklese de istediği fiyattan satamaz.

bu mandarin evleri;

http://photos.mandarinoriental.com/…ilbannerheight$

bu da arsanın inşaattan önceki hali;

http://im.haberturk.com/…cbce6a7c36a3c5cc6cfae3.jpg
  • cennet koyunun ırzına geçilirken sıraya girip milyonları basarak villa alan adama koymaz. haber de yalandır büyük ihtimalle.
  • o değil de akatların meşhur bir sitesinde aidat 2400 tl, kira 4500 dolar. adam haklı beyler, parası olması mal olduğu anlamına gelmez.15000 tl aidat nedir ulan?? helikopterle mi götürüyorlar plaja?
hesabın var mı? giriş yap