• 1. açılış
    2. uefa'ya giydirme, hesabı sorulacak mesajı verme
    3. tff'ye saydırma, bizi yalnız bıraktılar, kararlarının arkasında dik duramadılar, herkes suçlu tek masum biziz vs.
    4. uefa'ya söz geçiremeyen tff bizi derhal küme düşürmelidir vs.
    5. fenerbahçesiz türk futbolu, havuz, dış mihraklar, iç mihraklar (galatasaray, trabzonspor) vs.
    6. bu zor günlerde fenerbahçeyi yalnız bırakmayacağız, yıkılmayacağız, yılmayacağız, this is sparta vs.
    7. son sözümüz fenerbahçe
    8. kapanış

şeklinde cereyan etmesini beklediğim toplantıdır.
  • merakla beklediğim toplantıdır. ben şuna yakın birşeyler bekliyorum;

"uefa disiplin kurulu üyeleri midelerinden rahatsız oldukları için muzla besleniyorlarmış. biz de bu yüzden tarlalarımızda sürdüğümüz muzları kendilerine ikram etmek için uefa'ya kadar gittik. yolda kahe aradı ne inşaatı benim bir şeyden haberim yok deyip durdu, emre o sırada yanımdaydı, telefonu elimden alıp sus la fucking nigga, uzatma işte aldıracam seni bizim takıma dedi. bu arada bizim kaptan pilot yanlış anlamış, nyon yerine lyon'a inmişiz, bizi nyon'da bekleyen taraftarlarımız temsili timsah yürüyüşü yapmış. lyon'da bir soluklanalım dedik, lyon'un ünlü et lokantası nousr-et'te arkadaşlarla bir şeyler yiyip nihayet tekrar yola çıktık. uzatmayayım, duruşma sırasında ispanyol müfettişin çember sakalları dikkatimi çekti ama çok fazla üzerine düşmedim. şekip kulağıma eğilip ( başkanım kurul 2+1 elimizde rahat olun dedi) ben savunmaya başladığımda ispanyol ağlamaya başladı. macar dk üyesi allah-u ekber, hepimiz türk'üz lan diye bağırıp gömleğini yırttı. duruşma bittiğinde salondan çıkarken romen dk üyesi ellerimize sarıldı af dilemek için vs.vs.vs...
  • fenerbahçe'nin neden ceza aldığını anlamamızı sağlayan basın toplantısı. "mecnun odyakmaz ts başkanına ne demiş açıklasın bakayım bi", "bilmemnenin bilmemnesi ne olmuş, bi araştırın bakayım" tarzı konuşmasını uefa savunmasında da devam ettirmiş herif. "cas davasını niye geri çektik, git sor bakalım platini'ye dedim o disiplin kurulu başkanına" dedi ya la. bu adamın yıllardır çok zeki olduğu falan söylenir bir de. kendisi başkan olduğu sürece göremeyeceğiz o güneşli günleri.
  • özeti:

1. üç temmuzdan bu yana...

2. sivasspor başkanı mecnun odyakmaz, trabzonspor başkanı ile ne konuştu, anlatsınlar yoksa ben açıklayacağım.

3. bir isim eşi ile birlikte etik kurulu üyeleri ile otelde buluşuyor ve kurula 'aziz yıldırım'a ceza vermelisiniz' diyor. kim bu? etik kurulu'na eşiyle birlikte baskı yapan bu ismi araştırın. bulamazsanız, ben açıklayacağım.

4. olağanüstü kongreye katılacak cesaretiniz yoksa susun. ben fenerbahçe'yi hiçbir zaman siyaset bulaştırmadım, şov yapmadım.

5. aslında uefa'nın verdiği ceza 2 yıldır, biz bunun 1 yılını zaten çektik. bu dava belki de uefa'yı en zora sokacak, en şanssız davadır. uefa çatırdayabilir.

6. yargıtay kararını versin olumlu ya da olumsuz konuşuruz.

7. cas'tan dava çekilirken ben hapisteydim, bana çekilme nedeni söylenmedi.
  • defalarca söyledim kendi hırsı uğruna fenerbahçemi yakıyor diye ama bugün kesin olarak karar verdim ki bu arkadaş hakkında ben yorum da yapmayacağım. gittiği gün 2 kurban adağım var. halen de geçerli.

sağolsun sayesinde 2 yıldır her günümüz zehir. daha da uzun süre zehir olacağa benziyor. yargıtay süreci bitse "daha bunun anayasa mahkemesi süreci var" diyecek. o da bitse "daha bunun aihm süreci var" diyecek.

senden umudu keseli çok olmuştu aziz yıldırım. benim çocukluğumun rüyası, gençliğimin heyecanı fenerbahçe'yi öyle bir noktaya getirdin ki; sayende koca camia ceza hukukçusu kıvamına geldi. daha da sürecek..

açıklarsam ortalık karışır, bunların hepsini teker teker söyleyeceğim, onun da zamanı gelecek vs. masalları dinlemekten bıktım.

ben sıkıldım arkadaş, gecem gündüzüm herşeyim dediğim takım hakkında "inşallah bugün bir felaket olmaz" diye gazete kurcalamaktan, senin rüzgarlarından kısaca her şey'den sıkıldım.

edit: yorum yapmayacağım diye lafa başlayıp 1 sayfa yorum yapmışım. benim de kafa yandı sayesinde sağolsun.
  • havuzdan çıkarım, ligden çekilirim, bir konuşursam karşı dağlar yıkılır tarzı açıklamalar değilde alınan somut kararlar duymak istiyorum artık kendisinden. havuzdan çıkacaksak çıkalım, ligden çekileceksek çekilelim. ne yapacaksak yapalım, neyi açıklayacaksak açıklayalım. bir şey yapmaycaksak da çenemizi kapayıp paşa paşa cezamızı çekelim. artık laf değil icraat zamanı.
  • muhabirlerden çoğu danışıklı dövüş soruları sormuştur.

"sayın başkan bugüne kadar sizi çok yıprattılar, enerjinizi neye borçlusunuz ?"
    "sayın başkan normalde şunların şunların da ifadeye çağrılması gerekirdi değil mi ? onlar neden çağrılmadı ?"

bunlar mı yani tarafsız sorular ?
  • 14 şubat 2012'de "çıkıp açıklarsam herkes yanar, öyle böyle değil" dedi. belki taraftarların görüşü umrunda değil, ama biz, trabzonspor taraftarı "çıkıp açıklamazsan adam değilsin" dedik. bugün 27 haziran 2013. üzerinden 1 yıl 5 aydan fazla süre geçmiş hala açıklarsam diyor.

arkadaş şu adamı savunmaktan hiç mi utanmıyorsunuz, şu adamın arkasından gittiğiniz için hiç mi yüzünüz kızarmıyor?

niçin açıklamıyorsun aziz yıldırım? iddia ettiğin şeylerin çoğu bizimle ilgili.. trabzonspor'u yakacaksa açıklamaların biz taraftarları yakacak... çık ve açıkla.

açıklamayacaksan, açıklayacak bir şey yoksa o zaman sus da adam sanalım diyeceğim de şike yapmışa adam da denilmez ki?
  • bu arada belirteyim, uefa'nın kulüplere ceza verip kişilere ek savunma istemesi bir tutarsızlık değildir. kişilere ne kadar ceza vereceği yönünde bir karara varamamıştır. savunmayı bunun üzerine kurmak bence saçmalık.
hesabın var mı? giriş yap