• en sevdiğim kısmı; girişinde, ritim girmeden önce timbaland'in söylediği kısmın geri plânında bir erkek sesinin belirgin bir amerikan aksânıyla "four... four..." diye sayışı olduğu şarkı.

her zaman olduğu gibi bir şarkıyı yine popülaritesi çoktan geçtikten sonra bağrıma bastım, son zamanlarda en fazla dinlediğim şarkılardan biri, ki madonna hastalığım nüksetti bu ara zâten.
  • klibi izlerken, madonna'nın süpermarket kasa bandına yatıp aşağı kaydığı sahnede - bir babaanne misali - "eyvah saçları sıkışıcak kenarlara" diye düşünmeme ve yüreğimin ağzıma gelmesine neden olmuş; eğlenceli bi klibe ve fingirdek müziğe sahip şarkı.
    sevdim lan..

düzeltme için special thanks to hassan
  • 4 dakika 3 saniye uzunluga sahip madonna sarkisi. 3 saniye icin notunu kirmiyoruz.
  • klibiyle gece gece insanda enerji bırakmamış şarkı. insanlar yaşlandıkça güzelleşiyor demekten bıktı ama hatun hala daha yeni çıkış yapan sanatçılar gibi hopluyor zıplıyor.. kalçası süper çıkmış ayrıca, bu vesileyle bütün hanımlara pilates'i öneriyoruz..

klip için;
    http://www.madonnaturk.com/haber/?p=1656
  • 50 yaşında bir kadının şarkısı olduğu unutulmadan izlenmesi gereken bir klibi vardır. 50!

klipte suratında botox vardır. artık herkesin rahatlıkla yapacağı bir prosedürken hala daha insanların "aaa donuk bakış" "aaa bok" diye eleştirmesini anlamış değilim şahsen. yaş konusunda dünyanın en acımasız toplumu olan abd'de müzik yapıyorsanız, kendinize ba-ka-cak-sı nız. hele madonna'ysanız haliyle bunu yapacaksınız.

ama bu iş böyledir.. albüm kapağı görülür, photoshop denir. canlı pozu gösterilir botox denir, yüzü pörsüse kusulur, estetik ameliyat yapsa kaka olur.

buyrun klipten de sonra yolda çekilmiş - tamamen photoshopsız- görüntüsü:
    http://img245.imageshack.us/…/madonna5105686vc4.jpg

2 çocuk doğurmuş 50 yaş üstü bir kadının göbeğinde çatlaklar olduğunu bilmeden "o belindeki ne" diye eleştirmek ayrıyetten komiktir; zira o belindeki korse estetik durup kaslı/şekilli/şekilsiz göbek çevresini güzel göstermek için basit bir aparattır. ne tekim klip sonunda çıkıyor zaten. kadının belini çıplak görmek isteyen sapıklara ayrıyetten selam ederim. manyak mısınız kardeşim 50 yaşında kadın klibinde göbeğini mi açsın?

ayrıca kadının "kesintisiz" konser görüntülerini izleyecek olursanız çok değil 7 sene önce hayvan gibi madonna drowned world tour'da 2 saat süren her şovunun bitişinde 20 kere çömelip zıpladığını görürsünüz, ki bunu kolay kolay herkes yapamaz - bunu yapan da yerde bacaklarını açıp kapama hareketini hayde hayde yapar .. ortada klip hilesi yoktur.

kısacası madonna klibi yayınlatmakla çook iyi etmiştir.
  • justinve timbaland ikilisinin dünya üzerinde aralarına almadıkları kişi kalmayana dek şarkı yapma mücadelesinin son ayağı.. benle de yapın ya, kaç para?
  • madoş karısının klibinde aynı ajda pekkan'a benzediği şarkı. hele o başlardaki, arabaya dayadığı sahnede.
  • yillar gecse de hala gaz sarki.

4 minutes, 4 minutes, 4 minutes

madonna

4 minutes
  • insan vücudunun bütün uzuvlarını hareketlendiren bu şarkı cidden kalabalık yerlerde çalındığında salgın gibi herkesin hareketlenmesini sağlıyor.
    bursa ikea'da, showroomları * dolaşan müşterilerin çoğunda, klibinde markette dolaşan madonna ve justin enerjisi..

ayrıca enstrümantal versiyonu bile bir başka.

s&s turnesinde malesef pek bir ruhsuz madonna, klibinde oradan oraya zıplayıp sıçrayan madonna yok. koreografi süper ve uyumsuz olan bu şarkıya o koreografi olması. izlemek için.
  • gaza getirici spor playlist'imin degismez sarkilarindan. valla yillardir dinliyorum, henuz bikamadim.
    ınsan gercekten yerinde duramiyor yahu ozellikle oyle kulaklik+full ses dinlendiginde...

bi de soylemeden edemiycem, klibinin basinda hayatimda gordugum en igrenc seylerden biri var. opusen bi ciftin kesitini almislar. oyle seylere bakamam ben, "allam sana geliyorum" filan olmustum ilk izledigimde. hala klibi izlerken o bolumde kafami ceviririm. kimin aklina geldiyse sulalesini esekler kovalasin
hesabın var mı? giriş yap