şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merhaba arkadaşlar, bugün duygularımın çok incindiğini benim gibi birisi için adeta hakaretmişçesine karşılaştığım bir muameleden bahsedeceğim.

  iphone 6 şarj kablom bozulmuştu. bende yenisini almak için çok sevdiğim migros’ta dolaşırken yaşanan laiklik hissinin yaşandığı migros’a gidip yenisini almaya karar vermiştim.

  neyse işte gittim dolanıyorum felan. geldim reyona inceliyorum. ben alışveriş yaptım mı karar vermekte zorlandığım için uzun uzun bakarım. iphone şarj kablosu hangisi bulamıyorum, inceliyorum. neyse buldum işte. tabi olayda başrol oynayan eleman durmadan beni kesiyor bu süre zarfında. aldım kabloyu reyondan ayrıldım.

  dolanıyorum reyonları işte. birkaç parça daha birşey alacaktım. ulan yok durmadan bu beni takip ediyor. bulunduğum reyona geliyor sanki birşeylerle uğraşıyormuş gibi yapıyor. nereye gitsem geliyor bakıyor. sonra kasaya giderken güvenlikte peşime takıldı. oda beni kesiyor. sonra sinir oldum. s*kerim lan böyle işi dedim. çok aşırı rahatsız oldum ama kendimi çok kötü hissettim. acil ihtiyacım olduğu için şarj kablosunu aldım çıktım.

  üzerimde de öyle kötü kıyafetler yoktu ha. ten rengim beyaz. hani kötü bir tipimde yok. beyaz yakalılara benziyorum. derdiniz ne lan?!!

  (bkz: migros’ta müşteriye hırsız muamelesi yapılması)
 • mont da çalıntı mı acaba diye düşünen çalışanların olabileceği migros'ta geçen rezalet olmayan rezalet
 • özet geçiyorum, elemanın teni beyazmış ve buna rağmen migrostan şarj kablosu alırken görevli eleman ve güvenlik tip tip bakmış.
 • arkadaşa bir rezalet başlığı yetmemiş, ikincisini açmış sşdfhlkdflşhfd.

  öteki taraf daha eğlenceli arkadaşlar, şöyle laflar var:

  --- spoiler ---

  "aşağı entry’deki yazar kılıklı herif benim üzerimde 650 tl’lik porsche montla gittiğimi bilmediği için böyle gereksiz bir entry yazmış olabilir."

  --- spoiler ---

  vallahi muazzam. üçüncü başlığı da bekliyoruz reyiz:

  (bkz: porsche montla gittiğim migrosta hırsız sanılmam)
 • rezalet değildir. gayet normal bir durumdur.

  şarj kablolarının, yada çalınması kolay olan ürünlerin başında fazla vakit geçirirseniz dikkat çekersiniz ve takibe alınırsınız.

  bunda alınacak gocunacak bir durum yoktur.

  ha elemanın sizi dikizlemesi yada dikizleme şeklinden rahatsız olduysanız durumu kendisine izah edersiniz.

  "bak kardeşim işini yapıyorsun anlıyorum. ama bu şekilde olmaz, insanları rahatsız ediyorsun, şu şekilde yaparsan daha sağlıklı olur" gibi.

  buna rağmen olumlu bir dönüş alamaz iseniz yetkili bir kişiyle görüşmek istediğinizi belirtirsiniz ve durumu yetkiliye anlatırsınız.

  o da sizi dikizleyen elemana gerekli uyarılarda bulunur.

  şarj kablosu, pil, abur cubur, taşınması ve saklanması kolay eşyalarla alakalı ne kadar çok hırsızlık yapıldığını az çok tahmin edebilirsiniz...