• yine şaşırtmadılar. bazen umudum oluyor hadi diyorum sanırım her şey iyiye gidiyor sonra böyle telefondaki gibi davarlar çıkıp tüm umudumu kaybettiriyor bana.
    en güzeli de “o zaman dava açın”
    bu lafı çok seviyorum. çaresizliğimizi özetliyor.
    ne demek bu çünkü?
    ne de olsa dava açmayacaksın diyor. açsan da hukukuna güveniyor musun? o dava süreçleri aklına gelince zaten vazgeçeceksin diyor

of haklı olduğunu kanıtlamak çok zor bu ülkede
  • (bkz: çomarland belediyesinde sıradan bir gün)

bunu dalga geçmek için söylemiyorum. gayet ciddiyim.
    bende başakşehir taraflarında ikamet ediyorum, benimde aracım var ve düz yola konulan yüzlerce kasisten geçmek için yaptığımız dur kalklar yüzünden neler çekiyoruz anlatamam.
    sonuçta herkesin aracı 110 küsür binlik sıfır araç değil efenim.
  • türkiye sınırları içerisinde ne yazıktır ki şaşırtmayan rezalettir.

benzer konuda sayısız emsale tanıklık etmişizdir. öncelikli olarak büyük geçmiş olsun. böyle bir kaza daha sert sonuçlanabilirdi. tek tesellisi cana geleceğine mala gelmiş olmasıdır.

yetkili kişilerin akıl fakiri olması bu sonuçları doğurur. sol şeritte refüjdeki çimleri sulayan kamyonun arkasına sağı gösteren yanıp sönen ok koymayı önlem zanneden bir zeka seviyesinden bahsediyoruz. isviçrede benzeri için 1-2 km önceden kuka koymaya başlıyorlar. yazılı ve görsel işaretlerle de yolda onları neyin beklediği belirtiliyor. aynı zamanda radyodan da bilgilendirme mesajı geçiyorlar. varın siz düşünün aradaki farkı.

bu olayda davalık olunması durumunda yüzde yüz sonuç alınır, ondan yana şüphem yok. ancak ne kadar sürer derseniz ondan yana da hiçbir fikrim yok.
  • aldığın aracın fiyatının %40'ının vergi olduğu düşünüldüğünde devlet zaten sana kendi paranı ödeyecek dostum... ha devletin birine para ödediği öyle şaks diye görülmemiştir illa zorunda kalırsa taksitlere böler sittin senede öder. geçmiş olsun..
    (bkz: pardon)
  • karayollarında inşaat mühendisiyim polis raporuyla birlikte savcılığa şikayette bulun ve dava açılsın zararının tazminini alırsın. işaretleme eksiklikleri çok büyük noksanlıktır ve kesinlikle karşı taraf suçludur.
hesabın var mı? giriş yap