• telegol'de "istanbulspor 500 milyar teşvik primi almış diyolar.. istanbulspor (durur rakamı düşünür ve yumurtlar) 14 milyar teşvik alsa ne olur?"

bu kadar düşündün 500'den yüksek bir rakam mı bulamadın be adam?

(bkz: kahrolsun matematik)
  • bu geceki telegol programinda ahmet cakar'in sohretine bilenmis gibi gozuken futbol yorani.

-konu besiktas oldu mu, babamin oglunu tanimam ben...
    selcuk yula : abini?! (samet aybaba)
    -yok. abimi tanirim.
  • dün gece ard arda bombalar patlatan insan..

önce aurelio'nun sünnet olmasını istedi..

ikinci ve en bomba olanı ise şu şekildeydi..

a.a: beşiktaş, delgado'nun mükemmel golüyle kazandı..
    s.u: adnan, sen maçı izlemedin, nerden biliyosun delgado'nun golünün mükemmel olduğunu?
    a.a: sen bana mükemmel dedin.
    s.u: ben belki yalan söyledim..

sen hep kal orda adnan abi.. biz yanındayız.. sen olmasan çekilmez pazar geceleri..
  • telegol'ün tıraştan sorumlu bakanı.
    bu adamın konuşmaya her başlayışında, istisnasız, hiç sektirmeden yaptığı;

- şimdi ben burada 103 yıllık futbol çınarı beşiktaş'ı temsil eden kişi olma şerefine erişerek söylüyorum ki ...

- şimdi ben burada 103 yıllık futbol çınarı beşiktaş'ı temsil eden kişi olarak ve 101 yıllık futbol meşesi galatasaray'ı temsil eden 55 yıllık meşe palamudu gökmen ağbiyle aynı stüdyoyu paylaşma şerefine erişerek söylüyorum ki ...

- şimdi ben burada 103 yıllık futbol çınarı beşiktaş'ı temsil eden kişi olarak ve 101 yıllık futbol meşesi galatasaray'ı temsil eden 55 yıllık meşe odunu gökmen ağbiyle 99 yıllık futbol çamı fenerbahçe'yi temsil eden 100 yıllık çam yarması, çam sakızı, çam kozalağı ziya ağbiyle birlikte aynı stüdyoyu paylaşma şerefine erişerek söylüyorum ki ...

introdakşınları bile adamın tahammül sınırlarını zorlayan cinsten olup, kendisine küfretmeye yeterli sebeptir. (varın o çok mühim açıklamalarının geri kalanını dinlememiş olun.)
    dünyanın en kolay işlerinden biri olan yalakalığı bile, yaptığı abuk subuk "futbol takımı/adamcığı <=> botanik" özdeşleştirmeleriyle yüzüne gözüne bulaştırabilen kişi.
    böyle yetenek(!) nadir bulunur.
  • ya 1989 ya da 1990 senesinde beşiktaş sezon açılışından gordon milne tarafından kovulmuşluğu vardır. tabii hemen ertesi gün gazetenin sağ alt köşesinde küçük kafasının altına '' ben bir gün beşiktaş'a döneceğim, o zaman gordon olmayacak '' yazdırdı.
    hakikaten de sözünün eri çıktı, sonra onu hep beşiktaş çarşı da gördüm. kah balık aldı, kah kuruyemiş. gordon milne yoktu.
  • telegol'de "bugün brezilya'da anket yapılsa ricardinho en efendi futbolcu çıkar!" sözünün sahibi.
    geçen sezon brezilya'da yapılan ankette en nefret edilen futbolcunun ricardinho çıktığını bilse bir daha televizyona çıkar mı acaba?
    http://acetobalsamico.blogspot.com/…ricardinho.html
  • kendisinin nasıl bir insan olduğuyla alakalı bir anımı paylaşmak istiyorum.

düzenli benzin aldığım istasyonda çalışan arkadaşlar, kaç senedir maç gidiş-dönüşlerinde beni üniformayla gördüklerinden ve arabamda bilumum beşiktaş ürünü bulunmasından mütevellit nasıl bir akıl hastası kadın olduğum hususunda bilgi sahibiler. alışveriş yaparken orada çalışan sohbet ettiğim abilerden biri, adnan aybaba'nın da oranın düzenli müşterisi olduğunu, kendilerine imzalı forma getirdiğini, eğer istersem benim için de bir tane rica edebileceklerini söyleyince fırsatı kaçırmadım. durumu anlattıklarında adamcağız üşenmemiş, demba ba imzalı formayı üşenmeyip benim için de getirmiş ve fakat karambolde başka biri alıp götürmüş.

yetmemiş bizim benzinlik tayfası bir kez daha rica etmiş ve kendisi bu sefer bana telefon numarasını bırakmış. çekinmesin arasın, ne zaman isterse formayı göndereyim diyerek ayrılmış.

ben kendisini utancımdan arayamadım. ama hiç beklemediğim bir anda, çok da kötü hissettiğim bir günün sonunda bana gösterdiği insanlığın ve nezaketin, o an için ilaç gibi geldiğini, takdiri hak ettiğini ve daha çok insanca bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. olur da kendisi veya kendisini tanıyan birileri buraları okursa, kendisine teşekkür amacıyla bu entryi yazıyorum. kesin bilgi beyler, yayalım!!1!
  • 2013 yazıydı sanırım.

üniversite yaz tatiline girmiş, 1-2 ay için benzinlikte pompacı olarak iş buldum. tatil için para lazım, ee gitarı da değiştiricem mecbur. gelene geçene mazot, benzin, gaz falan basa basa beynim olmuş muşamba tabi. bilenler bilir gebze organize sanayi bölgesi, kamyonu, tırı bitmiyor doldur babam doldur.

sonra dev bi range rover geldi işte. ben plakayı girerken, bi baktım bu reis indi arabadan, pembe gömleğiyle.* aha dedim matrağa bak şimdi. geldi bu yanıma, depoyu fullesene dostum dedi. tamamdır adnan abi dedim, bu anladı tanındığını hemen. naber nasılsın muhabbeti yapıyoruz, yüzü de pek güleç hiç ünlüyüm modunda değil.

ya dedi, şu kaportayı bi açalım bakalım ben bu arabaya nasıl su dolduruluyor bulamadım dedi, yeni almış arabayı. neyse açtık bulduk yerini, gittim su da getirdim doldurdum yerine. sonra markete girdi karttan ödedi benzinin parasını, dönüşte arabaya binerken kolay gelsin dostum dedi, elime vermesin mi 100 lira nakit. yanlış anlamayın asgari ücret 900 lira, bi bira 4 lira falan o zamanlar. şaşırdım, vay anasını dedim içimden, iyi günler abi dedim dışımdan.

sonra düşündüm ulan bu adam alt tarafı troll bir futbol yorumcusu, ne kadar kazanıyor ki böyle bol keseden dağıtıyor. ünlü de sayılmaz pek zaten. bu böyleyse acun çek yazıyordur heralde valelere, garsonlara falan diye düşündüm. zaten bahşiş verilecek bi meslek de değil, pompacıya bahşiş mi verilir amk.

neyse geçenlerde gördüm bu adamın bi petrol işi varmış. borcu falan da öyle 3-5 değil, 600 milyon liraymış yani.* hileli iş yaptığı iddaasıyla hapse girmiş bi ara galiba. histerik bi gülümseme aldı beni. ya reis sen açsana tantunici dönerci falan. sen esnaf adam aklıyla baronların içine, hem de ortaklarla falan dalmışsın. senin gibi adama öyle işler gitmez be demek isterdim kendisine.

neyse tanım soracak olunursa, kendisi bi gün 3-4 günlük bira paramı şak diye hediye eden adamdı bir zamanlar. o sikik fetöcüye* de iyi dalardı bak hatırladım yine, tekrardan ağzına sağlık abicim.
  • en sevdiği yazar dostoveski'dir.

http://alkislarlayasiyorum.com/…ugu-kitap-dostoeski

.
    .
    .
    a.a.*: kim kitap okuyo abi? en son ne zaman kitap okudunuz?
    sunucu: ben okuyorum.
    rok*: adnan sen okuyo musun?
    a.a.: ben her zaman okuyorum ya allah allah (bkz: okuyom ben yaa)
    a.ç.*: en son okuduğun kitabın adını söyle?
    a.a.: dostoveski
    (kahkahalar)
    rok: hayır romanın adı? yazar dostoyevski de.
    a.ç.: gözlerime bak ama
    a.a.: (şimdi sıçtık bakışı) hocam sen de var ya şimdi..
    a.ç.: kitabın adını söyle?
    a.a.: valla unuttum hocam.
    (kahkahalar)
    .
    .
    .
hesabın var mı? giriş yap