• meram anadolu lisesi'nin efsane hocalarından biridir. hala kabuslarıma girer şoyleki:
    adnan hoca klasık hareketini (oğrencinin masasına oturup kendi dizini iki eliyle kavrayıp kendi göğsüne çekme hareketi) uyumakta olan spotty'nin masasına oturup yapar ve dersini anlatmaya devam eder. uyumakta olan spotty'i hiç ellemez..5 dak sonra uyanan spotty adnan hoca'nın dev yarasa yumurtalıklarıyla karşı karşıya kalır*.o günden sonra spotty fatal error vererek uyanır korkulu rüyalarından...
  • korkulan bir hoca idi. sebepsiz yere öğrenci dövdüğüne şahit olmuşluğum vardır. birkaç sene önce okuldaki başka bir öğretmen ile basıldığı haberi yayıldı, ne kadar doğru bilemiyoruz.
  • bi zamanlar meram anadolu lisesinin milliyetçi edebiyat hocalarindan biriydi.. günün tabiriyle kendisine cola turka diyebiliriz..
  • öğrencilere tok sesiyle "efendiler" diye hitap eden, sınavlarında hemen hemen hiç kimsenin kopya çekmeye yeltenemediği otoriter edebiyat hocası.
    öğretmenlik hayatının önemli bir bölümünü konya meram anadolu lisesinde geçirmiştir.
    dedikodulara göre özel derslerden kazandığı paralarla aldığı bmw'si, oldukça dikkat çekici idi.
  • karatay lisesinin en iyi hocasıdır. kendisi türk milliyetçisidir. bizlere atatürk'ü sevdiren, adab-ı muaşereti öğreten bir hocadır. giyinmeye çok önem verir, asla paspal kıyafetlerle çıkmaz öğrenci karşısına. bu tutumunu o zamanlar yanlış bulsam da şimdi gayet de yerinde buluyorum. notları kıt olsa da kendisi çok mükemmel bir hocadır. ne kadar ketum olsanız da seviyoruz seni adnan hocam.
  • (bkz: feramuz kola)
  • konya karatay lisesi'nde de görev yapmıştır. günün birinde sınıftaki iki yıllık serseri öğrencilerden bir tanesi ima ile adnan hocayı tehdit etmişti ki vay haline, adnan hoca bu zatı bayıltana kadar dövmüştü. o zaman ne sevinmiştim be.
  • adnan kola kendisinden ozel ders alanlara sinav sorunlarini veren, ogrencileri terorize ederek ders isleyen, torpili sayesinde bulundugu yerde yillarca tutunmus olan, edebiyatta 4nokta bir gramer kurali uydurmus olan, ogretmenlik mesleginin yuz karasi bir insandir. bu da ebediyete kadar burada kala boyle biline.
hesabın var mı? giriş yap