• bir de yılların sigara tiryakisi bir arkadaşın* duman kaçırmak suretiyle gözleri sulanması sonucu bu tecrübesiz davranışı gururuna yediremeyerek sarfettiği hali vardır bu kalıbın;
    -gözüne duman kaçırdın yine di mi?!
    -gözüme duman kaçmadı, ağlıyorum...*
  • doğrudur.
    hüzün de göze kaçmaya meyilli bir tozdur zaten..
  • yalandir... soyleki;

-aglamiyorum, gozume birsey kacti...
    -ikisine birden mi?
  • süper kaçış cümlesi. ağlama sebebi olarak göze bir şeyin kaçtığını uydurma durumu. türkçe meali; 'ikimiz de biliyoruz ki alenen ağlıyorum ama şimdi neden ağladığımın geyiğini yapmak istemiyorum, hatta lütfen bir zahmet mevzuyu kapat da farketmemiş olanlar da uyanmasın.' şeklindedir.
  • aglayan birey in sessiz savunmasina ek olarak sarfettigi cumle
    "gozunun epey derinine kacmis olsa gerek seni boyle filiz akin gibi siril siril aglattigina gore, fazla kurcalama o kendiliginden cikar. oynarsan daha derine girer" gibisinden bir uyari/cevabi hakeden hezeyan beyanati.
  • hickira hickira aglarken cok inandirici olmayabilecek cumledir. tutumlu kullaniniz.
  • bu tür bi kaçış cümlesine sığınmaya ihtiyaç duymayarak dicen delikanlı gibi:ağlıyorum lan,götüme attığın kazık kaçtı.
  • gözüne gerçekten bir şey kaçtığı halde kimseyi buna inandıramayan gençlerimizin, travma sonucunda ağır psikolojik hasar görmesine ve her yıl kıbrıs adası büyüklüğünde gencimizin denize dökülmesine sebebiyet veren söylemdir. ağlayıp da gözüne bir şey kaçtığını iddia eden herkes şımarık, kalpsiz, vicdansız, yalancı ve afedersiniz, adeta kız kurusu insanlardır. yazık o kadar telef ettiğiniz gencecik dimağlara. bir daha böyle bir yalan atmadan önce sonuçlarını düşünün. hadi bakayım dağılın şimdi.

sen. ne o? çok mu ağır konuştum? bak bak gözleri dolmuş, ağlıyor musun sen?
hesabın var mı? giriş yap