• amerika'da okurken loto falan tutturduğunu düşündüğüm kişi. gerçek değerinden daha ucuza, 2.5 milyon dolara gemi almış. tesadüfe bakınız ki gemiyi satan amca da geçenlerde dubai şeyhi ile ortaklaşa levent iett garajını 705 milyon dolara almış. siz bana bakmayın benim içim fesat.
  • sağlık nedenleriyle askerlikten de muaf kişi, bakın allah bir yerden veriyor diğer yerden alıyor, çocuktaki armatörlük yeteneğini gören girişimciler sahip çıktı 25 yaşında dolar milyoneri yatırımcı oldu, ama kutsal askerlik vazifesi de nasip olmadı gence.
  • kendisi kaç yıldır amerika'da bilmiyorum ama devletin 8/8 kusurlu bulduğu sevim tanürek 1998'den beri zincirlikuyu mezarlığında yatıyor.
  • askerliğe elverişli olmamasının geçerli bir nedeni olması ya da olmamasından ziyade bu gerekçenin bütün asker adaylarına uygulanıp uygulanmadığı sorgulanması gereken kişi.

öyle örnekler vardır ki askerde bu adam nasıl yollanır askere dersiniz.asteğmen olarak görev yaptığım birlikte yeni gelen bir asker vardı.çocuk yürürken çok zorlanıyordu.çağırdım nedir dedim sorun.çocuk anlattı işte komutanım düz tabanım ondan zorlanıyorum.ilk başta daha önceki tecrübelerden şüpheyle yaklaştım raporun yok mu hastaneye göndermediler mi seni dedim.

askerlik muayenesinde bakmışlar, acemi birliğine katılınca baksınlar orda uygun değilsen ayırırlar demişler.acemi birliğinde usta birliğine katılınca baksın demişler eleman nerdeyse gelmiş askerliğinin yarısına.usta birliğine gelince ben sevk aldırıp gönderdim hava hastanesine birşeyin yok diyip yolladılar ama elemanın acı çektiği belliydi haddimiz olmamasına rağmen sonunda biz bakalım dedik sorun neymiş diye eleman geçtim düz tabanlığı tabanı dışarı doğru çıkıktı ayakta nasıl durduğu bile muamma idi.ben inat ettim her seferinde gönderdim hastaneye her seferinde bir şeyi yok diye geri yolladı doktorlar .hatta bir kaç ay sonra da nasıl olsa askerliği yarıladın bitir artık demeye başlamışlar.sonunda çocukta pes etti komutanım ben askerlikten kaçmam ama demek ki yapabilecek durum dayım diye.askerliğinin sonuna kadar sabah kalkıp benim odamda akşama kadar oturarak askerliğini btirdi

ben bu duruma isyan ediyorum.okumamış maddi durumu olmayan insanlar da bu haktan yararlanabiliyorlar mı?
  • lan babasi cumhurbaskani oluyor adam ortalikta yok, biri en ufak bi tuyo versin lan, valla kudurcam merakimdan, nerde olm bu cocuk?
  • 22 yaşında(*) babasına 220 bin amerikan doları ve 55 bin alman markı borç verecek kadar servet edinmiş dahi iş adamı, hayırlı evlat, ki o tarihte babasının toplam serveti (borçları dahil) 524 bin dolar civarında imiş: http://www.milliyet.com.tr/…yaset/resim/axsiy01.gif

(*): 1998'de sevim tanürek'in vefatıyla sonuçlanan kazayı yaptığında 19 yaşında olduğundan çıkarımlanmıştır (http://arsiv.hurriyetim.com.tr/…0/17/olay/01ola.htm)
  • cüzdanî retçidir. yaa yaa yaa...
  • adnan menderes oğluna
    "oğlum, ben siyasette ve devlet hizmetinde bulunduğum sürece senin serbest hayat diye bir düşüncen olmasın; ticaret yapamazsın... orada ne alıp ne satacaksın? benim senden beklediğim, devlet memuriyetine girmendir. eğer bir ihtiyacın, bir eksiğin olduğu takdirde, bir baba olarak sana vermeyi elbetteki düşünürüm ve bunu da yapacağım. ama ben devlet hizmetinde ve siyasette bulunduğum takdirde sen serbest mesleği, ticareti veyahut benzer şeyleri kesinlikle düşünme!"

hasan ali yücel oğlu ve gazi yaşargil 'in yurtdışına tıp okumaya gitmelerine
    ‘‘gazi oğlum sen gidersin, ama can milli eğitim bakanı’nın oğlu olduğu için gidemez.’’

der.

peki bu zatın babası ne der?

"helal olsun oğluma büyük ticaret adamı" der. büyük ticaret adamıdır nitekim.

not: bu adnan menderesi vatana ihanetten astık di mi?
  • "etik ilkeler geregi" acıklanamayan bir sebepten ötürü "yan gelip yatmaktan" muaf tutulan kişi.
  • wikipedia'da hayat hikayesi şu şekildeydi:

ahmet burak erdoğan (doğumu: 4 temmuz 1979) kendisi, halen türkiye cumhuriyetinin başbakanı olan recep tayyip erdoğan'ın en büyük oğlu ve mecliste en çok koltuk sayısı bulundurarak hükumette olan parti akp'nin kürsü başkanıdır.

ahmet burak erdoğan, 6 temmuz 2007'de 2.325 milyon dolar değerinde bir gemi satın almıştır ve kardeşinin de abd'de 261,000 dolar değerinde bir evi bulunmaktadır. ahmet burak erdoğan'ın tapu kayıtları hatırlatılması sonrasında abd'de 1 milyon dolarlık bir köşk sahibi oldukları kamuoyuna duyuruldu.

ahmet burak erdoğan, yayaya yeşil ışıkta karşıdan karşıya geçen sevim tanürek'e arabasıyla çarparak bir trafik kazasına karışmıştır. olayla ilgili, kazanın sürücünün suçu olduğuna dair iddialar olduysa da sevim tanürek kazada sekizde sekiz suçlu bulundu. tanürek kazadan beş gün sonra hayatını kaybetti.

şu anda ise şuna indirilmiş durumda:

ahmet burak erdoğan (doğumu: 4 temmuz 1979) kendisi, halen türkiye cumhuriyetinin başbakanı olan recep tayyip erdoğan'ın en büyük oğlu ve mecliste en çok koltuk sayısı bulundurarak hükumette olan parti akp'nin kürsü başkanıdır.

işte özgürlükçü zihniyet, bayılıyorum size.
hesabın var mı? giriş yap