• filmi henüz izlemedim ancak yorumları merak ettim. sözlüğe girip yorumları okuyum dedim. daha ilk 10 entryde eski sözlük yazarları kitlesini tekrar özledim. gitmeyin, zamanınıza yazık, olan 11 lirama oldu, bok gibi film vs. yorumlarını okudum. bu ne acımasızlık lan. adamın kendisini tanımam etmem, sadece sosyal medyadan bilirim. nedir ne değildir henüz fikrim yok ama bi durun olum adamı iki dakikada yok etmeyin lan. millet girip buradan yorumları okuyor gitmiyor yada korsan izliyor. adam daha ilk filmini yapmış bi durun lan. sakin olun. ne kadar bütçesi vardı, bu filmi yapıcam diye ne zorluklar yaşadı belki. destek olun lan adama. oha süper film diye sallayın diyen yok sizlere ama insanlara önyargı aşılamayan yorumlar yapın bari. zamanına yazık olmuşmuş. evde atomu parçalayacaktın sanki sinemaya gitmesen. parasına yazık olmuşmuş. bir tane bira az içiver lan. belki de sen bu yorumları yapmasan adam gerizekalı komedyenler arasından sıyrılıp ileride bizi yarıla yarıla güldürecek yapıtlar meydana getirecek. bi sakin olun gözünüzü seviyim.
  • sırf afişindeki fotoğrafa bakıp, izlenmeyecek film listesine eklenmesi gereken. o gıdığı çıkartıp komedi yapmak ney lan?
    ali kundilli
    sabit kanca
    recep ivedik
    bir bitmediniz a...

edit: ölü linkleri diriltme.
  • adamı tanımam etmem, filmine de gitmem. ancak reklamlarından acayip irrite oldum. metroda her yanda survivor all star reklamı görmekten bile irrite oldum. sebebi sanırım tanımadığım bir sürü adamın, kurmaca ötesi dandik bir isimle film yapmış ve adım başı reklamını yerleştirmiş olması.

filmi izleyince film yorumumu da yaparım da diyemeyeceğim, çünkü çılgın dershane türü filmlere hiç gitmedim, recep ivedik'in de sadece ilk filmine olağan üstü şahan skeçleri yüzünden gittim. öyle.

izleyen ve beğenene elbette saygılar ama şu tür filmler hiç iş yapmasa da bir daha yapımcılar bunlara para harcayacağına adam gibi filmler yapsalar da demekten kendimi alamıyorum.
  • bir düzceli olan cem gelinoğlu'nun filmi. filmi izlediğimden ya da film hakkında yorum yapmak istediğimden değil de, geçen gün buradaki (düzce) sinemadaki filmin afişinde "düzce'nin gururu" yazısını gördüm, o dikkatimi çekti. öyle işte bunu paylaşayım dedim. adam sanki galaksiler arası yolculuk yapan ilk düzceli.
  • bir internet ünlüsü var, onun filmini çekersek kafadan 1 milyon deviririz kafası ile yapılmış film.

2. sınıf bir "türkiye komedisi".
  • fragmanını seyretmedim, cem kimdir bilmem, vine denen şeyden ilk on beş gün önce cihan kılıç'ın efsanevi köşesi ve sinem vasıtası ile haberdar oldum amma velakin sırf o "haydi türkiye el ele gülüp eğlenmeye" yazısı için gitmeyeceğim. öyle bir tagline toplu sünnet şöleni afişinde olur, yedinci sanatın afişinde değil.
  • ya adamın daha ilk filmi kimbilir ne zorluklar çekti köstek değil destek olalım :( edebiyatı yapan sevgi kelebeklerini yine bir ilk film olan her şey çok güzel olacak'a alalım. adam gibi iş olduğu takdirde biz zaten severiz sen canını sıkma kardeşim.
  • beyinsiz türk filmlerine bir örnek daha.
  • cem gelinoğlu'nu ve emre mutlu'yu vine'da takip ederim. hem para kazansınlar hem vakit geçiririz diye gittik. keşke gitmeseymişiz.

cidden rezil bir film, inanamadım filmi izlerken bu kadar kötü olamaz diye. hem çok kötü hem de uzun. içimden durmadan kötü yazmak geliyor.

emek var emek diyerek boş yere desteklenmemesi gereken film. gidilmemesi, desteklenmemesi gerekiyor, tam bir zaman kaybı. paranıza, zamanınıza, sinirlerinize yazık. türk film sektörü böyle filmlerden kurtulmalı.

kimsenin işini kötülemek istemiyorum, elbet bu filmin de hitap ettiği bir kesim vardır, sonuçta her topal satıcının bir kör alıcısı var. ama böyle bir yapımı kötülerim arkadaş. güleceğim diye gidip bu senaryoya kim para verir, bu esprilere nasıl gülünür diye düşüncelere daldım.

böyle filmler seyirciyi sinemalardan uzaklaştırır mı bilmem ama ben sinemada türk komedi filmelerine gitmeden önce 2 kere düşünürken artık 10 kere düşüneceğim.

--- spoiler ---

filmdeki maymun sahnelerine gülen var mı amk? ciddi ciddi hiç düşünmediler mi o aptal sahneleri çekerken aklım almıyor.

--- spoiler ---
  • bu filmin iyi olmasını çok istiyorum ama aynı zamanda çok da kötü olacağını düşünüyorum.. vine denen şeyde beğendiğim tek fenomen cem gelinoğlu.. umarım her şey güzel olur kendisi için..
hesabın var mı? giriş yap