• anlamadan dinlemeden ahkam kesme ekibinin hemen işbaşı yapmasına neden olan kazadır. ulan belki motosiklet sürücüsü kusurludur kazada, kazaya kendisi sebep olmuştur??hemen kadının dikkatsizliği ot bok püsür, kaza hakkında zerre bilgi sahibi değilsiniz ama yorum, itham, linç gırla gidiyor. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz demiş zamanında üstat ama, bizim ata sporumuz bu faaliyet.

belki de motosiklet sürücüsünün tam kusuru ile gerçekleşmiştir kaza da, kadın da o panikle yok yere hapse gireceğini falan düşünüyordur? olamaz mı? ılla hayatını kaybeden motosiklet sürücüsü diye hatalı tarafın otomobil sürücüsü mü olması lazım?

edit: akıl izan sahibi suserlardan çokça mantıklı mesaj geldi. ama bir de "sen mal mısın, aptal mısın, kazada bir adam ölmüş adam!!kazayı yapan da trafikte saatli bomba gibi dolaşan bir kadın sürücü!!!11birbir" kafasındaki hakaret mesajları da azimsanacak sayıda değil. daha katedecek çoook mesafemiz, yazacak da sayfalar dolusu izahat var ama, nefes tüketmeye değmeyecek sanırım.

trafik kazasında yakınını kaybetmiş biri olarak, ölen kişiye allah'tan rahmet diliyorum, çok üzücü bir durum gerçekten.

ama varlığını hissettiren önemli bir grup, kazanın nasıl gerçekleşmiş olduğuna, kimin suçlu kimin masum olduğuna göre değil de, sadece vefat edenin erkek, otomobili kullananın kadın olmasina bakılarak cezalandırılmasını istiyor, bekliyor.

tatmin edilmesi gereken adalet duygusunun bizatihi kendisinde bir araz, sorun, adaletsizlik var. meselenin kendisi tam da burada aslında.
  • link verilen haberde ve ilgili videoda açıkça "benim de çocuğum var. onun da çocuğu vardır. o da evine ekmek götürüyordur. ben bir daha çocuğumu göremeyecek miyim" dediği duyulan kadının karıştığı kazadır.

ayrıca, hayatını kaybeden motorsiklet sürücüsü tali yoldan çıkıyor, yani geçiş üstünlüğü onda değil ve çıkacağı ana yolu kontrol etme sorumluluğu onda. kendisine allahtan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum, ancak hata büyük ihtimalle tali yoldan kontrolsüz çıkış yapan amcada.

her zaman olduğu gibi linçsever sözlük gerizekalıları hemen doluşmuş ve bilmeden-etmeden kadına gırla hakaret, adli kontrol şartıyla salıverilmesine bok atma gibi klasik yavşaklıklarına başlamışlar.

tarih sizin kadar gerizekalıyı bir arada görmedi. bu yüzden çok seviyorum sözlüğü. online arkham asylum resmen. kadın belli ki şok geçiriyor, ona rağmen hayatını kaybeden amcanın da çocuklarını düşünebilecek kadar empati kurabiliyor.

başlığı açan davar, elinde tuzlukla koşup yetişerek linç hıyarını kemiren mal değnekleri, siz neyle empati kurabildiniz bugüne kadar? kaza değil, siz garipsiniz.
  • tali yoldan kontrolsüz şekilde ana yola çıkan bir motosiklet sürücüsünün neden olduğu kaza. kadını hemen linç etmeden, haberi okusaydınız keşke.

edit: ben de videoyu izlememiştim, izleyince hakkında yapılan linçin ne kadar alçakça olduğunu gördüm, kadın daha ne yapsın lan allahsızlar? ambulans kapısını açıp, adamın durumunu öğrenmeye çalışıyor, kendini yerlere atıyor... sizin gibi beyinsizlere hoş görünecek diye kendini mi yaksın? rüzgar çetin gibi davransaydı alkışlardınız burada. ayrıca o topuklarla kadınlar bale bile yapabilir. topuklu ayakkabı görmemişsiniz, bir de kadını oradan vurmaya çalışıyorsunuz.
  • benim bir oğlum var, onun bir ailesi var ne olur ölmesin diye feryat eden kadının karıştığı kazadır.
  • (bkz: tali yoldan çıkan)

yine kendisini ölümsüz sanan motorcu vakası. her zaman şanslı olmuyorsunuz, anlayın artık.
  • yaşasın linç geldi denilen başlık ve gazete haberi.
    kadın belli ki sinir kirizi geçirmiş. söylediği lafların ne önemi var. bunu linç etmeye çalışanlar da hayatı dört dörtlük yaşayan, hiç yalan söylememiş, hiç panik olmamış, hiç üzülmemiş, izlemiş insanlar sanki.
    internet linci normal linçten daha ağır. şu tırnaklarını birbirine sürterek sevinen ergen takımının cezalandırılması lazım.
  • başlık niye böyle açıldı merak ediyorum. bildiğin manipülasyon.

1. kazanın nasıl olduğunu görmüyoruz, kim kusurlu görmüyoruz.
    2. kadın "benim oğlum var hapse girmemeliyim" temalı bir söz etmiyor, aksine adamın ölmemesi için bir anlamda dua ediyor. adamın da ailesi var benim de var, hayatımız mahvolmasın demek istiyor.
    3. şunu herkes biliyor olmalı, ölümlü bir kazaya karıştığınızda hiç kusurunuz olmasa bile bazen aylarca tutuklu yargılanma ihtimaliniz var. bunun yüzlerce örneği var.

yani kadının feryadından "ben hata ve kusurla böyle bir bok yedim ama adam ölmese bari, yoksa çocuğumu göremem" anlamı çıkartmak yersiz olmuş.

ölen vatandaşın yakınlarına sabır diliyorum, kadına da geçmiş olsun.
  • yahu daha yeni altı otomobili ezen cip sürücüsü başlığında hiçbir şey bilmeden alt alta onlarca entry sıraladılar, “kesin kadındır, görmeden anladım,” bilmem ne diye. sonra show tv’nin haberinin üzerine bir yazar sürücünün erkek olduğunu yazdı ve zınk diye bitti başlık, utanmazca sessizliğe gömüldü. şimdi yine kaza başlığı cinsiyet içererek açılmış, bu kadar da şerefsizlik, utanmazlık, pişkinlik olmaz ama ya.

yani benim bir türlü karşılaşamadığım ama ismini çok duyduğum bir “feminaziler" grubu var, hani derdi fırsat eşitliği değil de erkek düşmanlığı olan. onlara bir çağrıda bulunmak istiyorum. neredeyseniz artık ortaya çıkın ve şu dallamalara kendi zehirlerinden tattırın lütfen. her erkekli trafik kazasına başlık açıp kışkırtıcı şeyler yazın, sistematik olarak özgüvenlerini ezin, sadece kadınların araba sürmesini savunun, doğaları şiddete meyilli filan diye bilimsel kisve altında konuşup toplumdan ve iş hayatından izole etmeye filan çalışın. her aile mirasına konan kazıkçı dayıyı tüm erkeklere mal edip onları mertlik bilmez yaratıklar ilan edin, "arı sokar, erkek kazıklar, bu onların suçu değil, doğası," filan diye bilinç kusun.

ben sıkıldım artık has kadın düşmanlarının feministlere ekstrem muamelesi yapmasından. gerçek ekstremle göz göze gelmeden kendilerini göremeyecekler belli ki. bu kadar kendini bilmezlik kabak tadı veriyor.
  • “oğlum var benim, onun ailesi var ne olur ölmesin” diyor kadın, bencilce bir taraf göremedim. genel olarak istemediği bir olay başına geldiği için bu şekilde sonuçlanmasını istemiyor. olayın kadın erkeklikle alakası yok. geçenlerde “arabama ne yaptı ya” diyen kadın değil yani.
  • dünyada her gün yüzlercesi yaşanan kazalardan biridir, detayına inilince insanların canının nasıl yandığını ancak anlayabiliriz ama bu başlıkta dikkatimi çeken kadın düşmanı ruh hastası yazarlar oldu. siz ne biçim darbeler yediniz ki böyle saçmalıklar kusuyorsunuz. nasıl kadınzedelersiniz ya siz? kadın şoka girmiş, kendisine de, kazazedeye de üzülüyor çok belli. neyi çarpıtıyorsunuz nereye bağlıyorsunuz anlamadım. haberi düzgün izlemiyor, okumuyor ki haberin doğruluğu da yüzde yüz belli değil ama verileni de anlayamıyor esasen çarpıtıyorsunuz. ruh hastası, kompleksli, ezik ve anca çakal gibi sürüden güç alan, linç ustaları sizi. feministliği götünden anlayan ve anlatan erkek düşmanlarıyla sizi bir gezegene fırlatalım yiyin birbirinizi. zavallılar
hesabın var mı? giriş yap