şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet yanlış duymadınız. 12 bini aşkın kişinin katıldığı , şampiyona da 133 bin dolar ödül verileceği turnuvadır. hatta esas bomba kabe eski imamının da katılmasıdır.

  ülker link

  o yüzden esas şimdi
  (bkz: orta doğu'da kartlar yeniden dağıtılıyor)
 • suudi arabistan'ın başkenti riyad'da düzenlenen şampiyona. arakan'a yardım göndermeyen suudiler, dereceye girenlere toplamda 270 bin dolar ödül dağıtacakmış.
  (bkz: müslümanlıkta kumarın çok da haram olmaması)
  suudi arabistan'da son 1,5 yıldır olan bitenleri kronolojik olarak hatırlarsak, kendilerinin gidişatının ve geleceğinin pek de parlak olmadığı çıkarımını yapabiliriz.
  1- trump ilk yurt dışı seyahatini suudi arabistan'a yaptı.
  2- amerika suudi arabistan'a milyarlarca dolarlık silah satışı yaptı ve bu iki devlet arasında imzalanan bir anlaşma ile kayıt altına alındı.
  3- suudi prenslerden tutuklananlar, göz altına alınanlar, serbest bırakılanlar, firar edenler, kaybolanlar, ölenler oldu. kalanların arasında büyük taht kavgaları yaşandı.
  4- suudi veliaht prensi, israil'le ortak çıkarları ve düşmanları olduğunu açıkladı. israil'in kendi topraklarına sahip olmasının ve topraklarını korumasının en doğal hakkı olduğunu savundu.
  5- suudi arabistan kralı'nın abd'ye 4 milyar dolar ödemeyi kabul etmesi sonucu, abd suriye'den askerlerini çekmekten vazgeçti.
  6- suudi arabistan yeni bir kanal inşa ederek, katar'ı ana karadan ayırmaya karar verdi.
  7- riyad'da eski kabe imamının da katıldığı, büyük ödüllü iskambil şampiyonası düzenlendi.
  trump kendi ülkesinden sonra, suudi arabistan'ı da yeniden muhteşem yapmaya ant içmiş sanırım.
  (bkz: make america great again)
 • bu suudi arabistana birşeyler oluyor ama dur bakalım. bir iki gün önce de sinemalarda harem selamlık uygulamasının kaldırıldığına dair bir haber vardı. yıl sonuna kadar laiklik gelirse şaşırmayalım.
 • ver papazı ver papazı!

  at at at..

  yancıların pilavlarını ayrı tutalım.
 • o yüzden esas şimdi

  (bkz: yallah arabistan'a)
 • bir devlet büyüğü tarafından "iskambil demedim, iskandil dedim," şeklinde bir demece konu olması an meselesi olan olaydır.

  pardon, o başka bir ülkeydi.
 • ya ölsün yok olsun tüm dinler, dinciler de satranç turnuvasının da para ödülü var. kumar olması için, masada bir bahis olması gerekmiyor mu ? tüm kağıt oyunları haram mı direkt? bilen varsa yeşillendirsin
 • iskambil gunah falan degil. ortada kumar gibi bir durum da yok .
  bildigin bilgi yarismasi gibi iskambil yarismasi yapilip kazanana odul verilmis.
  anca bu kadar savunabildim.
  (bkz: bugun vahhabilik icin ne yaptin) evet.
  (bkz: niyet onemli aga)