şükela:  tümü | bugün
2921 entry daha
 • mümkünse uzak durulması gereken firma. hatta alacağınız firmada tek seçenek bunlarsa ya arayın degistirin ya da o firmadan almayın. ben şahsen sadece bu kargoyla calisan hicbir firmaya yanasmam. hediye gelen ürünümün kargo takibinde bulunduğum şehre hiç girmiş görünmemesi. eve hicbir şekilde kargo getirmemiş olmaları. teslimat tarihi şubeye uğradığım tarihten 2 gün sonrasını göstermesine rağmen gelen ürünü bana getirmeden doğrudan geri göndermeleri, adamlara takip sistemindeki saçmalığı gösterdiğimde sistemlerine bakıp valla bir gelmiş bir gitmiş görünüyor anlamadım gibi salakça cevaplar verilmesi. hatta benden sonra başka birisine de iade göndermişiz demesi adamın kabullenip hemen çıkıp gitmesi gibi bir olay yaşadım. gözünün önünde yalan söylüyor. anlaşılan yoğunluktan ötürü dağıtıma çıkartmadan, urun şubeye ulaştı diye bilgi vermeden çünkü takip sisteminde hiç yazmadı, geri göndermişler. adamın dediği laf şu " nasıl gelişmemiş evinize hergun iki rulo kağıt bitiyor" ulan istersen bir kamyon bitir senin o güzel mantığını sevsinler. yok işte gelmediniz ve birçoğuna da gitmediler eminim. denetim yok, kime şikayet edeceksin müşteri temsilcilerine ulaşamıyorsun. ürünü aldığım yer bile ulaşılamıyor. hepsiburada beyefendiler. sesli tanımlamayla temsilciye bağlanmıyor mümkün değil her kombinasyonu deneyin yine bağlatmiyor. böyle is guzarlik olmaz. kargosundan alış-veriş sitesine hangi birinin rezilligini anlatayım...
 • kargo şirketlerinin genel dağıtım merkezleri olur ya, mesela siz mecidiyeköyden kargoya verdiniz gönderinizi ve kadıköy şubesine gidecek. önce genel dağıtım merkezi sultanbeyliye yola çıkar oradan da kadıköy şubeye teslim edilir. istanbul - istanbul şeklindeki gönderinin "paketiniz kargoya verilmiştir" mesajını aldıktan iki gün sonra kargom nerede diye bir bakayım dedim. paketim erzurumda. müşteri hizmetlerini aradım, sordum: neden erzurum? telefondaki gayet şaşkın bir ses tonuyla: ben de bir anlam veremedim efendim. kötülemek için değil de hiç iyi hizmet verdiğine denk gelemedim ben maalesef. geç teslimat mı dersiniz, göndericinin ödediği kargo ücretinin alıcıdan da ayrıca tahsili mi dersiniz bunları yaşadık ama, erzurum ayrı. arkadaşa ev hediyesi diye aldığım paket beş aydır evimde bekliyor. anılarda kalmasın sözlükteki yerini alsın istedim.
 • istanbul - kristal şubesine bağlanmak için 22 dakika telefonda bekledim. ve bağlanamadım. zaten artık şöyle yapıyoruz, kulaklığı takıp telefonla arıyoruz şirkette; işimizi yapmaya devam ediyoruz. artık yarım saat, 1 saat allah ne verdiyse gidiyoruz zaten açmıyorlar diye.

  sonra yanlış şubeye getirmişler diye orkide şubesini aramaya başladık, 3 dakika telesekreteri dinliyoruz; ardından da "aradığınız numara meşgul" ibaresini duyup hat kapanıyor. şimdiye kadar burayı da 8 kere aramışız, 3*8'den 24 dakika ve bir de tekrar arama bilmem ne süresi derken 25 dakika da buraya vermişiz.

  allah'tan amazon geliyor, hepinizin köküne kibrit suyu dökecek...
 • ağır yalan söyleyen kargo şirketi. ofise verdim siparişi , şerefsizler kabul edilmedi yazıyor sisteme. ama eminim ki asla getirilmedi. ve hiç bir zaman telefonu açmıyorlar.
  uzak durulması gereken kargo şirketi.
 • rezil bir kargo sirketidir.

  adrese gelmedikleri gibi, "alici kabul etmiyor" diye de takip adresine not dusuyorlar. lan neyi kabul etmiyorum? gelmedin ki kabul edeyim!

  o kargo "alici kabul etmedi" diye geri gonderilsin, elimin yettigi her yerde internet uzerinde bu yaptiklarini yayacagim.

  adamlarin calisanlarindaki piskinlige bak be. eskiden hic degilse "ulasamadik" falan derlerdi, simdi "alici kabul etmedi" yaziyorlar. ulan ulkede herkes manyak, manyak!

  edit: kargo geldi. daha ellerine bile ulasmayan kargo icin "alici tarafidan kabul edilmedi" yazmis adamlar. 2 gun sonra kargo dagitilmak uzere sehirdeki subeye geliyor... neden boyle bir sey yaptiklarini sorunca da "yapiyoruz oyle" dediler. icimize su serptiler sagolsunlar, yapiyorlarmis oyle seyler.
 • 3 tane kargomu farklı yerlere teslim eden çalışanlara sahip sorumsuz firma. sisteme bir de teslim edildi diye not düşmüşler. vardım şubelerine, kardeşim ne zaman kime teslim ettiniz ürünleri diye yakınmaya başladım. ben derdimi anlatırken başka bir müşterinin aynı problemi yaşadığı için şubeye geldiğini gördüm. afalladılar birden. bölgeye bakan elemanı çağırdılar falan. herif yoğunluktan dolayı farklı yerlere bıraktım kargoyu diyor. dedim ben hep adresimde idim zaten. dedi abi ben oradan alıp sana yeniden teslim edeceğim. dedim kalsın dostum. zorunlu olmadığım sürece tercih etmem zaten sizi. yurtiçi kargo bile bunların yanında abdurrahman celebidir.
20 entry daha