• futbolda yalnizca antremanin degil, beslenmenin, uykunun (ve diger hede hodelerin) onemini vurgulamis a$mis teknik adam. ingiltere ye ilk geldiginde ingliz futbolcularin beslenmsini bilmedigini, zaten inglizlerin beslenme bilmedigini soylemisti.
  • futbolculuk kariyeri pek ahim $ahim olmamasina ragmen antrenorluk konusunda sayili insanlardandir. ingiltere'ye fransiz ekolunu getirmi$tir ve ekonomi konusunda universite bitirmi$ligi de vardir. arsenal de 3-5 tane fransiz oyuncuyla dirligi saglamaktadir, ama hala petit yi ozledigi de soylenmekte. bir aralar fransiz milli takimini cali$tirmak istediginden bahsetmi$, hatta kendi kontratiyla $u anki milli takim menecerinin kontrati sezon sonu bitiyor diye yoneticiler aceleyle 3-4 yillik yeni bir kontrat yapmi$tir.
  • arsenal'e geldiği ilk sene takımı şampiyon yapması ardından çıkılan şampiyonlar liginde paf takımını oynatıp benim için önemli olan premier league'dir gerisi fasa fiso diyebilen bir şahıs ayrıca..takdir etmedik tabii ki bu saçmalığını, zaten çabuk döndü zarardan..ama nedense hala takmıyor gibi cl'yi..anlamakta zorluk çekiyorum..
  • milli takım teknik direktörlüğünü "milli takımda başarılı olmak için başarılı bir jenerasyon yakalamayı gerektirir, yani bir bakıma şanstır. ama klüp takımında istediğiniz genci alabiliyorsunuz, başarı için yetenekli bir nesile ihtiyacınız yok" diyerekten reddeden teknik direktör.