• istanbul'un açık ara en güzel ismi.

evet dersaadet'ten bile güzel.**

mekan olanı için de ayrıca bir ara bir şeyler karalarım.
  • osmanli mutfagindan yemekler sunan sessiz sakin gidilesi restoran.

corbasindan tatlisina kadar tum menu ozenle hazirlanmis. tadabildiklerimi cok begendim. garsonlar daha dogrusu aksam boyu bizim masamizla ilgilenen kerim bey garsondan ziyade ev sahibi gibi agirladi bizi. yaklasik 15 kisilik bir grup olmamiza ragmen* tum yemeklerin gelmisini gecmisini detayli sekilde anlatti. benzer fiyat seviyesindeki restoranlarla kiyasladigimda, ilk kez menudeki saraplar hakkinda bilgi sahibi bir garsonla karsilasmak sasirtici.

ayrica aksam yemegimize sirin otesi bir udi amca eslik etti. yabanci arkadaslar dahil ben de aksam canli muzik var denince, masanin basinda bahsis alana kadar otturecek bir calgici grubu olacak sanip tirsmistik. bu da bizim cahilligimiz oldu. sunulan servis ve yemeklerin kalitesiyle fiyatlar orantili. rahatlikla kalabalik grup seklinde de gidilebilir.
  • başkent anlamına gelir. tıpkı kazakistan'ın başkenti astana gibi, ki ikisi de aynı farsça kelimenin farklı telaffuzlarıdır.
  • ayva dolması, ciğer köftesi, hassa böreği de tadılması gereken, istanbul'un en başarılı konsept restaurantlarındandır. aldığı her kuruşu fazlasıyla hak eder.
  • zerde gül kokar,yanında sade kahve istanbulu keşfedersiniz tekrar tekrar ,
  • osmanlı mutfağında bayağı iddialı ancak şarap konusunda dün akşam beni dumura uğratan mekan. efenim neymiş? şarköy'den harikulade enfes bir merlot/kalecik karası kupajıymış. ılık, gereksiz fıçıda bekletilerek tüm aromalarını yitirmiş, tahtadan başka bir tat alınmayan, acımsı berbat bir şarap, hem de 175 tl! eh yuh be birader!
  • yemekler mi lezzetli, ortam mı huzurlu, garsonlar mı cok saygılı yoksa hepsi birden burada biraraya mı gelmiş bilemediğim mükemmel restaurant.

bu arada osmanlı yemekleri vs olunca alkol yoktur düşüncesiyle gelmiştim ama şu an dlc öküzgözü şarabımı yudumluyorum.
  • lezzetli otantik yemekleri ve kültürlü, kibar garsonları var, yemek ve servis fevkalade. ancak mekan bunların gerisinde kalıyor, hem konum hem de bina olarak. yemek ve hizmet kalitesine göre mekan huzurlu bir çay bahçesi görünümünde. biraz daha otantik bir iç tasarımı olabilir en azından. ya da mesela küçük ayasofya tarafında eski bir bina, han gibi bir yer olsa çok daha iyi bir mekan olabilir..
  • yemekleri çok başarılı. hemen koşup kavun dolması yiyin. ciddiyim.
hesabın var mı? giriş yap