533 entry daha
  • daha 3 gün önce ikea'da gördüğüm doğal güzel bir kız. *
    televizyon da gerçekten 3 kilo ekliyormuş yani, baştan aşağı süzdüm de konuşuyorum, bak, gerçekten zayıf bir kız.
  • yüzündeki o yaramaz çocuk gülüşünü sevdiğimdir.
  • twitter'da rastgele gezerken şöyle bir şey gördüm:

haber: 'istanbullu gelin' dizisinde oynayan aslı enver, sette huzursuzluk çıkarmaya başladı! bunun nedeni ise özcan deniz! kulislerde konuşulanlara göre enver, sette partnerine yapılan muamelenin aynısını görmek istiyor. deniz’e tahsis edilen karavanın bir benzerinin kendisine de verilmesini isteyen enver’in kaprisleri bununla da sınırlı değil… oyuncu, ayrıca kendisinin saatlerce bekleyip deniz’in sahne hazır olduktan sonra gelmesinden de oldukça rahatsız! https://www.aksam.com.tr/…zcan-kaprisi/haber-738801

yorum: bir erkekle aynı şartlarda çalışmak isteyen kadının hakkını aramasına "kapris" diyorlar.. https://twitter.com/…uth/status/1000314225343062019

abi öncelikle para mevzusuna değinelim: burada "sözleşme" detayını atlamamak gerek. işe girerken sözleşme imzalanır. alacağın paranın kuruşundan, yayınlanacak saniyeye kadar bellidir her şey. imza attıktan sonra da "ya ben ona imza attım ama, biraz daha istiyorum" demek çok profesyonelce gelmiyor bana.

şuna benziyor bu: işe girerken yaptığın sözleşmede "mayış+yol+yemek+ssk" sana söylenir, kabul ediyorsan imza atarsın. girdikten sonra şartları beğenmezsen de "sorry m8, sözleşme bu, alacağın para bu" yanıtı gelir, veya maaş güncellemesi yapılır. beğenmezsen de gidersin. dersini de almış olursun tabi ki ve bir sonraki sözleşmende altına imza atacağın tutarı kafanda daha net belirlemiş olursun.

bak aynısını geçen sene robin wright da yapmıştı. ona da aynını söylemiştim: (bkz: robin wright/#60641274)
    - "kadınlara ayrımcılık yapılıyor" denmesi, genel olarak haklı bir serzeniş olsa da bu dizi özelinde düşünüldüğünde bence haksız. kendi davasında teyzenin kızması gereken yapımcı şirket değil, menajeri diye düşünüyorum. pazarlığı iyi yapamamış.

neyse aslı'ya dönelim. ikinci husus olan "teyze sahneye erken geliyor, amca sonra geliyor" tribine. bak onda haklısın, lafım yok. bu mobbingse öyle söyleyelim, ayrıca bu konuda yargı yolu da açıktır. dava açarsan da sonuna kadar herkes arkanda olur eminim.

son olarak da google'a "aslı enver kapris" yazdım (gece gece başka işim yok çünkü) hakkında tuhaf haberler çıktı.

- akşam'da yer alan habere göre hem dizideki hem de günlük yaşantısındaki tarzıyla olumsuz eleştiriler alan enver’in dizinin stylingi’yle kriz yaşadığı öğrenildi. styling’inin istediği kıyafetleri giymeyerek kendi kafasına göre giyenen oyuncunun reklam yüzü olduğu firmalarının bile ürünlerini tercih etmediği konuşuldu. enver’in bu kaprisleri sette çalışanları kara kara düşündürüyor.
    kaynak: http://www.milliyet.com.tr/…dirten-magazin-2585498/

- aslı enver ile murat boz büyük âşıklarmış birbirlerine. hatta bir ev bakıp murat boz da tam o evi tutmuşken aslı enver’in, “ben bu evi beğenmedim, başka ev baksak” diye kapris yaptığı konuşuyor. bin yıl düşünsem, aslı enver’in bu tarz kaprisler yapacağı aklıma gelmezdi, ama çok ciddi insanların konuştuğunu duyunca inanmaya başladım. artık kim kaprisli kim değil çözemiyorum. neyse, murat boz hemen başka ev arayışına girmiş ve ikilinin aşkı tam gaz gidiyormuş.
    kaynak: http://www.haberturk.com/…yapacagi-aklima-gelmezdi-

öyle işte. aman bana ne.
  • son dönemlerde yükselen oyunculuğunu bence kendine değil (bkz: özcan deniz)’e borçlu kişi.evet size saçma gelebilir ama şöyle söyleyeyim bu kadın istanbullu gelin dizisine kadar tonla dizide oynadı ama hiçbirinde oyunculuğu beğenilmedi daha doğrusu oyunculuğu değerlendirilecek kadar dizilerinin bölümleri yayınlamadı genelde 4.bölüm final olduğu için :) ayrıca hatırlayanlar bilir (bkz: kavak yelleri) dizisinde de hiç sevilmeyen oyunculuğu yapmacık biriydi yani kısacası kariyeri için en büyük şans (bkz: istanbullu gelin) ve özcan deniz oldu
  • murat boz ile sevgili olarak gözümde tam bir vizyonsuz madalyası alan kadın.
    yavrucum takıl, gez toz, bir daha takıl (anladın sen.) ama sevgililik neden? neyse ayrılmışlar galiba.
316 entry daha
hesabın var mı? giriş yap