• haydi arkadaşlar, şu anda genel olarak kimsenin kimseyi tanımadığı bir mecradayız, haydi şunu bir itiraf edelim; toblerone'un tadı bi' boka benzemiyor.
    yalnız değilimdir diye düşünüyorum fakat şimdiye kadar toblerone'a laf atan biriyle tanışmamam çevremdeki insanları sorgulamama yol açtı. abi tüm tanıdıklarım mı bu kadar şekil, bu kadar marka düşkünüymüş?

şu anda toblerone yerken bok attığım ürünü iyice inceliyorum. bi' üçgen koparayım derken tırnaklarımın arasına çikolata parçaları girdi, ısırırken damağım kırılacak sandım, üçgenin üstü zaten bi halta benzemiyor da altı o kadar fena değil desem bu sefer o ballı karışım dişlerime yapışıyor, parmaklarımı kürdan görevine ayarlayarak dişlerimi temizliyorum.
    bi' insan lüks bi' çikolata yerken bu kadar heder olmamalı arkadaşlar.

fakirliğimden toblerone'a bok attığımı düşünenlere gelsin dünyanın en süper çikolatası
  • yemin ederim ben bunu daha önce düşünmüştüm hissiyatı yaratan söylem.
  • içindeki beyaz yerler dışında katılıyorum. onları bulacağım derken de diğer yerleri yemiş bulunuyorsun. kötü demeyelim de ahım şahım bir yanı yok.
  • şimdi toblerone gerek sunumu gerek adıyla zaten algimizà yer eden bir yeyecek. evet uzun bir toblerone dişlemeye kalktiginizda üst damaginiz tablerone'un çukurlu yerine girer. terz çevirsen alt damak girer. yan ısırsan bu sefer ağırlık merkezi nedeniyle parçayı butünden koparmak çok daha zorlaşıyor. yani toblerone yemek ciddi bir mesele. diyelim fiziksel sorunları aşıp agziniza üçgen blokların tabanda birlesmesiyle oluşan toblerondan bir tane aldınız. é arap bu çikoleta yine üçgen. üçgen formlar hiçbir zaman insanim çene yapısına uygun değildir. doğada üçgen bir şey var mı? sivri tarafı illaki batar. bunun icin eş kenar üçgen formundaki toblerone'u azı dişleriniz arasına yan yatırıp isirirmaniz gerekir. é ısırdın şimdi ne olacak. bir tane değişik kenar dikdörtgen bir tane ikiz kenar üçgen iki tane salyali cikelota oldu. eski yunanda geometri bilmeyen giremez (öğrenci velisi bile olsa) yazıyorlar ya bunu goemetrı bilmeyen yé ye mez. diye toblerone kutusuna yazmak lazım. neyse velasil kelam. toblerone diğer bir çok şey gibi ( sex, grup sex, orgy, ) batınin aldığımız kötü bir yanidir. ama tebrik ederim o dönemde ben üçgen çikolata yapacam demiş heyecandan bütün grammeri unutmuş. ve yapmış. ben altı yıl önce instagram gibi bir uygulama yapacam dedim. herkes bana götuyle güldü. taktir ediyorum. azmi ve oluşturduğu marka için. kimse şikayetçi olmasın. dildo şeklinde çikolata yapacam herkese yedircem diye de yola cikabilirdi. hepinizde yerdiniz. ben toblerone sevmiyorum. ıcimden de hep geçirdim ne buluyorlar diye ama saygı duyuyorum. bu entryı neden yazdim hiç bilmiyorum.
  • bim'deki bueno'nun yanından geçemez bu toblerone. bir kere sert. içindeki o zıkkımlarda berbat.
  • madem gerçekleri konuşuyoruz, ben de bu toblerone'dan fena halde balkon demiri tadı alıyorum.
    küçükken heyecandan alüminyum ambalajı çikolatadan tam ayıramazdık, tek tük minik alüminyum parçalar kalırdı çikolatanın üzerinde. o yüzden de çikolatayı bazen alüminyum ambalaj ile birlikte yerdik. belki oradan bilinçaltına yerleşmiş bir tat da olabilir bilemiyorum.
  • aramaya inanmamanın ispatı olan cümle.

(bkz: toblerone şişirilmiş bir balondur)

edit: bizim antep fıstıklı bitter çikolatalardan birini 10 tane toblerone'a değişmem. kötü lan bildiğin...
  • aslında tadına alışmaktan kaynaklanan durumdur. tadı kötü olan bir çikolata 1876 yılından beri ayakta duramaz.
  • içerisinde bulunup dişe yapışan, rahatsız edici ve çikolatada boşa yer kaplayan çakma karamelden mütevellittir.
  • katılmak şöyle dursun, böyle bir başlığı ben bizzat açmadı isem bunun tek nedeni toblerone'u bu kadar ciddiye almak istemememdir. baktım ki bir güzel kardeşimiz topa girmiş ve linç girişimleri de başlamış; kardeşimize destek vermemiz lazım.

çok yerinde bir tespit olmakla birlikte hakkında tespit yapılmasını dahi hak etmeyen bir çikolata söz konusudur.

(bkz: kral çıplak)
hesabın var mı? giriş yap