• dünyanın en gereksiz şeylerinden biridir. tuş bozulmasın diye bunu kullanırlar ama hiç tuşu kullanmazlar. eğer tuşu hiç kullanmıyacaksansa bozulmasının ne anlamı var amk.
  • iphone üreticilerinin resmen "bakın bu telefon bozulur yarın bir gün, biz tam beceremedik ama iyi yazılım yaparız" dercesine çıkarmış olduğu özellik.
  • uzun süre 3. parti bir yazılım sandığım özellik. apple'ın iphone, ipod,ipad'in içine default olarak yerleştirdiğini öğrendiğimde dumur olmuştum. apple'in yenilgiyi kabulüdür benim açımdan.
  • bence çoğu ios 5 yükleyicisi tarafından farkında olunmayan özellik. çok kullanışlı. herkeşlere tavsiye ederim. home tuşunu kullanmanıza gerek kalmıyor.

açmak için ayarlar- genel - erişebilirlik'ten ulaşabilirsiniz.
  • 2 yılını devirmiş iphoneların eninde sonunda mahkum olacağı özellik.
  • home tuşu artık işlev görmüyorsa ve kalibrasyon da yemiyorsa hayat kurtarır.
  • ios 5 ile gelen özelliklerden yalnızca biri. ekran da bir tus beliriyor ve ona basınca bi pop up cıkıyor, tek merkezli dokunusla bir cok fonksiyonu halletmek kolay oluyor.

ed: tabi a.t.'yi acip kapatmak icin home tusuna 3 kere basmaya ayarlayinca zaten calişip calişmama konusunda bazen tereddüt yaratan home tusunu yerinden sokmek istiyor insan.
  • sinirlerimi zıplatan fırlama şey.
  • iphone 5s ve ipad air2 kullanıcısı olarak nefret ettiğim özellik. özellikle resim çekerken deklanşör kısmına denk gelmesi sebebiyle kaçırdığım pozlar yüzünden saç baş yolsamda home tuşuna bastığımda hissettiğim cihazı boşuna yıprattığım hissiyatı içinde suçluluk duymam hasebiyle vazgeçemediğim özellik. bazen hovardalık yapıp ana ekrana dönmek için bir kere basıyorum ama maalesef iki kere tıklayamıyorum sanki tuşa iki kere bassam ensemden steve jobs'un ruhu aha siktin makinanın anasını diye atlayacakmış gibi geliyor.
  • iphone 5s telefonumun ses tuşları ve açma kapama tuşu bozulduğu için imdat butonu olarak kullandığım özellik.
    ios yazılımcıları o kadar ileri görüşlüler ki iphone tuşlarının ilerde bozulacağını öngörmüş ve bu yazılımı eklemişler.
hesabın var mı? giriş yap