• bir dönem deliler gibi trance dinliyordum ne hikmetse, bir iki sene sürdü bu. o zamanlar modaydı efendim öyle tiesto, pakito dinlemek. ben de karaktersiz bir müzik dinleyicisi olarak özellikle outwork - electro rüzgarına kapılaraktan sürekli tekno şarkılar falan dinlemeye başladım. arabada falan süper oluyor. tabi ordan oraya dur şuna da bakayım, dur lan şu nasıl acaba derken bayağı bi çeşitlendirdim kafamda trance müzikleri. kafa sikenler ve sikmeyenler diye ikiye ayırdım en sonunda.

sonra bir gün internette konuştuğum biri dedi ki; ya hele bi yahel dinle. 'ya hele bi yahel' ney lan dedim ben de doğal olarak. hollandalı olsa yahele van yahel olması lazım şimdi. (pol van dayk var mesela armin van buuren var) heralde israilli bu diye düşünürken şöyle dedi; "kardeş saçmalama (bkz: dj yahel) işte. (bkz: infected mushroom) da iyidir. astrix'e de bir göz at derim". ben bunu bir emir telakki ettim tabii, başladım cümle mp3 sitelerinin download butonlarına tecavüz etmeye. yahele bi yahel'i sevemedim bir türlü. hala da sevmem. iyi bir dj'in adında dj olmaz bir kere. messi kendini futbolcu messi diye mi tanıtıyor amk?

ınfected mushroom ve o kabileden bir sürü ismi sevdim saydım dinledim bol bol. ama astrix'in yeri hep ayrı oldu. en çok bu hıyarı sevdim. angut gibi de bir tipi var mahallenizin çocuğu gibi herhalde ondan olacak empati kurdum sürekli bunu dinliyorum. en sevdiğim de (bkz: evox) diye bir parçası vardı o, hala cakarım arada bi evox. psikedelikçi olduk hadi hayırlısı bakalım ama söylemek zordu. ben pisitrens dinliyorum mu diyecez olum havalı olalım derken madara oluyoruz lan. saykodelik desek olur mu? yok o da delikli sayko falan olmaz. goa trans diyelim en iyisi kim bilecek amk. en olmadı astrix dinliyorum olum ben der çıkarız işin içinden.

astrix iyidir. o kadar sert bir müzik türünü bile dinlenir kılar. bilmiş bilmiş konuşmayayım şimdi ama türe çok yabancı da olsa kime dinlettiysem beğeniyordu o dönem. beni kandırmadılarsa sevmişlerdi astrix'i valla. karizmayı çizdirmemek ya da kafayı yediğimi düşünüp yüz göz olmamak için "oo süpermiş lan bu" demedilerse tabii.
  • cok basarili bir psychedelic dj
    israilden

ankaraya geldiginde 10 kisi felan dinlemisti...
  • bu adam harbi psytrance konusunda çıtayı baya arşa çekti.

son adhana festival setinde allaha şirk koşmuş pezevenk: ahanda bu
  • - dj'liğini ve producer'lığını bir yana bırakarak -

beyaz tişörtü, geriye doğru yatık jöleli saçları, güneş gözlüğü ve genel görünümüyle "kuştepe'nin hızlı çocuğu erhan" profili çizen, bitmek bilmez sanatçı kaprisi ile anladığım ve anlatıldığı üzere artist olmuş ama adam olmamış şahıstır..

- dj'liğini ve producer'lığını bu yana alarak -

***psychedelic trance'in tiesto'sudur..
  • psychedelic trance adına kulaklarımın zevkten kudurması için şahsi zirvemdir.
    infected mushroom, alien project, xerox, domestic, normad, atomic pulse, psysex, sesto sento gibi kendi kadar dehşetengiz isimlerle yaptığı çalışmalar çoğu forumda taşaklı takdir toplamıştır. harika efektlere, vuruşlara va ritimlere sampler ile nefis bas ve kickler oturtma konusunda hayvani başarılıdır. artcore, eye to eye, coolio, future music albümleri psy trance için hem mihenk hem kilometre taşları sayılabilirler.
    sadece psychedelic değil, uplifting (anthem, epic filan işte), rock'ish ve ambient trance de yapar.

psychedelic kelimesinin sözlük karşılığını barındırıyor bu adam nöronlarında, zihni açık maşallah.
  • artcore albumunde bulunan, infected mushroom tarafindan mixlenen monster remix parcasi diller destan bir eserdir.
  • "beyond the senses" başta olmak üzere leziz parçaları bulunan, harika bir müzik adamı, olsa da yes.. gelse de dinlesek denilen zat.
  • bu beyefendinin boom festival 18 setinde yaptiklarini berlin'in kel djleri yapmaz.

gunduz vakti col sicaginda kac kisinin canina kiydigini anadolu ajansi gostermiyor.
  • şunu yapmıştır im ile;

buyrun

psytrance aleminin en güçlü soundlardan birisi.
  • tip olarak tam bir şaban, yaptığı işler olarak tam bir einstein, tam bir tesla, tam bir newton, tam bir oktay sinanoğlu, tam bir ibrahim tatlıses olan dj. psytrance olayında zirveye rahat oynayan isimlerden.
hesabın var mı? giriş yap