• "erkek birey gıda, güvenlik ve barınmadan sorumlu iken dişi birey de aile içindeki huzuru sağlamakla yükümlüdür.
    eğer insan ırkı doğayı yenip de bugünlere gelebildiyse bu görev paylaşımı sayesinde oldu."

dünyanin ve doganin haline bakinca o son görev paylasimini yapmayacaktin aga denilesi durum.

toplumun da, dünyanin da, barisin da, huzurun da, doganin da icine sican sizsiniz. keske biraksaydiniz daginik kalsaydi, allah'in mal komplekslileri.
  • dişi aslan ile çürütülebilecek önerme
  • oluşmasında doğanın etkileri olan şeylere doğal denir.

ataerkil toplum düzeni insanlar tarafından üretilmiştir.

insan davranışını doğa şekillendirmiştir.

ataerkil toplum düzenini doğa şekillendirmiştir.

ataerkil toplum düzeni doğaldır.
  • o zaman git dağda yaşa ulan ayı dedirten.
  • doğal sözcüğü zaten buraya yakışmamış ama kullanılcaksa eğer yanlış bir cümlede kullanılmış olur. çünkü bilimsel kanıtlar gösteriyor ki primat türlerinin bir çoğunda gruplar dişi-dişiler tarafından yönetilir. hatta bazı sapiens topluluklarında da bu uygulama görülür. ama bizim anaerkil mi yoksa ataerkil mi olduğumuzu onca kültür ve onca farklı uygulama arasında anlayamayacağız.
  • ataerkil düzen, erkeklerin kadınlara istediği gibi davranabilmesi midir?

evet bunu ciddi şekilde soruyorum.

fizikî gücü olduğu için, mental açıdan olaylardan daha az etkilendiği için, daha nazik ve kırılgan bir yaratılışa sahip kadınlara istedikleri gibi hükmetme hakkına nasıl sahip olabiliyorlar?

doğadaki ataerkil sistemde erkeğinin dişisine şiddet uyguladığı, baskı altına aldığı, kaç hayvan türü var örnek verebilir misiniz?

doğadaki bütün işleyişi insanoğlu yerine getiriyormuş gibi ataerkil düzen muhabbeti yapmayın gözünüzü seveyim. milyonlarca insanın yaşadığı bu dünyada, milyonlarca kadın kocasından psikolojik-sözlü-fizikî şiddet görüyorsa, sözünden çıkamıyorsa, siz ataerkil düzenin huzur getireceğine nasıl bu kadar inanabiliyorsunuz?

21. yüzyıldayız. erkekler kadınları hala sevimsizce ezebiliyor, şiddet uygulayabiliyor. adamın biri de kalkmış feministlere laf ediyor, huzurlu olmak için düşüncenizi terk edin diyor.
    hey yavrum hey!
  • feminizmin ne demek olduğunu anlamamış malın beyanı.
  • doğaya bakarsak hayvanlar birbirlerini öldürüyorlar, çiftleşmek için kavga ediyorlar (bunları yapan insanlar da var gerçi) yavrularını yiyebiliyorlar ve sadece üremek için çiftleşiyorlar biz insanlar farklı bir düzen oluşturmuşuz. hukuk var ahlak var vesaire. ben ne diye ciddi yazdım bilmiyorum da bizim medeniyetimiz var yani ve şartlar değiştikçe yapı da değişir.
hesabın var mı? giriş yap