• müptezellik acizliktir, gerisi kimsenin umurunda olmaz.
  • (bkz: geldi yine tipini siktiğimin)

adam bumerang gibi uçuyor, ertesi gün geri geliyor. yedek nick mi stokladın olm sen?

bilmeyenler için komple insan nickli sözde yazarın yeni bir hesapla açtığı bir başlıktır arkadaşlar, ciddiye almanıza gerek yok. siz seslemeyin, o kendini kapatır.

lan hadi "ya varsa" diye inandın da, dünyadaki yaklaşık 8 milyar insanın hepsi de kendi dinlerine "ya varsa" diye inanmaya devam etsin, senin onlardan farkın ne? nerde islamın cazibesi?
  • ne de çok takildiniz bu ateist muhabbetine çok prim getiriyor diye olsa gerek.
    ateistler şöyle yapıyor ateistler böyle yapıyor.
    ulan bırakın inanmayan inanmasin inananda inansın.

ha davranışları düşünceleri sıkıntılıdır arkadaşın kesersin muhabbetini olur biter.

reyting için sicilmis başlık.
  • (türkiye özelinde değerlendirirsek) her 2 tarafın da çoğunlukla yaptığı şeydir. sonra da herkes kendine saygı duyulsun istiyor.
  • hayretle izlenecek bir durum yok. din dogmatik bir olgu. bilim ve gerçeklik karşısında dik duramaz. din her alanda bilime karşı mağlup oldu, her alanda tokadı yedi. din dediğimiz şey bir dogmadır, insanın savunma mekanizması ve belki de kaçış yoludur.

bu yolu seçen insanların aciz olmalarının sebebi şudur: demek ki bu adam, cevaplayamadığı ya da cevap bulmak istemediği bir durumda seve seve dogmayı seçen, ispat edemediği ve akla zıt gelen herhangi bir şeyi tercih edebilen bir insandır. özetle, zorda kalınca aklı bırakan ve bundan çekinmeyen, tatmin olmak için her türlü realiteye sırt çevirebilecek bir insandır. sıkışınca mantığı terk edip dogmatik bir şeye inanmak da acziyet göstergesidir.
  • burda oyle sacma argumanlar var ki hangisine cevap verecegimi sasirdim.

simdi soru şu ateistlik denilen sey tanri tanimazlik mi , yani herhangi bir yaraticinin varligini reddetmek mi yoksa suan dunyada var olan dinleri reddetmek mi ?

kendisini ateist olan olarak tanimlayan kimselere bakiyorum. adamin isi gucu din olmus. aga senin olayin din falan degil ki dinler hic var olmayasaydi mesela bir yaratici bilge kagan yazitlari gibi dunyanin ortasina bi tas dikip aha buna gore yasayacaksiniz deseydi sen bunu yine reddebilirdin. ama senin argumanlarin surekli olarak din uzerine kurulu.

once surda bi anlasalim ateist misiniz yoksa deist mi? yoksa ikisi arasinda ki farki bilmiyor musunuz ?
  • başlıktan bağımsız olarak; bir süredir dikkatimi çekiyor, şu ateist - müslüm konulu atışmalar iyice gece goygoyuna döndü lan. evinde pijamasıyla otururken canı sıkılan şu mevzudan goygoy açıyor.

başlıkla alakalı olarak; mahmut sen haksızsın.
  • aciz görmüyorum hatta içten içe özeniyorum olm. kızınca , üzülünce , dara düşünce , canın bir şey isteyince hep görmediğin birine yüklüyorsun ama ben de öyle mi ? her şey bana bağlı . dindar da öyle değil ki bir kere kader diye bir şey var.
  • aciz kelimesinin sözlük anlamını bilmeyen bir deistin paragraflarca üzerinde saçmaladığı sanrı.

biz sizi aciz görmüyoruz; cahil, mantıksız ve akılsız buluyoruz. bu başlık da görüşümüzün kanıtı.

cahilsin, argümanının üzerine kurduğun kelimenin anlamını bilmiyorsun.

mantıksızsın, dünyadaki yüzlerce, binlerce dinden sadece senin dininin gerçek olabileceğini düşünüyorsun.

akılsızsın, hala bu kafada hayatını boşa harcıyorsun.

hadi hayırlı traşlar...
  • dindarlarin ateistleri nasil gorduklerini icermeyen tarafli tanim.
    ha, ayrica ben dindarlari aciz degil tehlikeli goruyorum.
hesabın var mı? giriş yap