şükela:  tümü | bugün
 • kucakta mırıl mırıl okşanmak için doğmamıştır bu tür kediler. apartman ortamında sinek, hamamböceği, güve, kelebek... ne bulursa peşine düşen minik kaplanlardır. okşamak için uzattığınız elinizle bile avcılık talimi yaparlar.gözüne kestirdiği bir sineği takip etmesini, sevimli sesler çıkarıp patileriyle onu yere indirmesini, onunla oynadıktan sonra afiyetle yemesini izlemekle yetinmek, onu öyle kabul etmek gerekir.
 • etrafta discovery channeldan firlamis gibi dolasan kedi.seyrederken sanki belgesellerde gordugun,avlanan aslanlari kaplanlari izliyomussun gibi gelir.ozellikle kalabalik bi ortamda hic kimseyi iplemeden kuslara odaklanmissa sadece daha bi garip gelir insana,yuruyusleride bi gariptir bunlarin,karizmatiktirler.insanlarida pek iplemezler yaltaklanmazlar hatta yokmussun gibi davranirlar sana.
 • eve durduk yerde, aç olmadığı halde kertenkele, böcek, fare, güvercin* vb. getiren kedi avcı kategorisine girer.
 • kulaklarını atlarken aerodinamik olcam diye geriye yatırıp saga sola ( hareket eden bilumum seye) atlayan kedidir. evin içinde kapalı degilse hakketen avcı olup ac kalmıycek hayvanlardır..ama evin icinde bir insanoğlunca besleniyorsa avcı ruhluyum lan ben havalarına girip ,komik pozlara düşen, canlardır..
 • şu an karşımda olan kedi tipidir.
  bu kediler böyle bağ bahçe yerinde fare koymasın diye adeta misafir edilir. ne verirseniz verin size pek yanaşmaz; deminden beri kaşar atıyorum umrunda olmuyor pezevengin. sadece bana bakıyor. kendimi vahşi kedilerin günlüğü belgeselinde gibi hissettim.
  neyse efendim babaannemin deyişine göre bu kedi, farelerin iflahını kesmiş üstüne bir de yılan yavrusu getirmiş eve. adam çıtayı arşa çıkardı bi dahaki sefere komado ejderi bekliyoruz.
 • git gide şişmanlayan kızçemdir. hayvanı gün içinde bahçeye salmaya başladığımızdan beri tombikleşmeye başladı.bazı günler mama kabına dokunmadığı oluyor. acaba hamile mi diye düşünmedim değil açıkçası ama alakası yok. bildiğin şişiyor. minik fare yakalayıp getirdiği de oldu birkaç defa. demek ki bizim kız avcı... boşuna terliklere, çoraplara saldırmamış evdeyken.

  bu tabii işin makarası... asıl avcı kedi bizim salak gibi olmuyor. en son büyükçekmece'de muhammet abinin ordaki otoparkta bir kedi gördüm. yavruydu falan ama pençeleri kafası kadardı. böylesi klasik bir tekirin, bu kadar büyük pençelere sahip olması ilk başta garibime gitti fakat normali bu.çöpten veya insanlardan beslenmeden bu günlere gelen bir atası olduğu çok belli. otoparkçı emiceden kediyi alıp bizim bahçeye gardiyan olarak atayacağım. kafaya koydum. tek sorun kirpi... umarım kirpiye ilişmez. bizim salak bir kere denedi, sonra onun da patisi kafası kadar oldu bir günlüğüne...
 • (bkz: yiye kedi)
  (bkz: sokak kedisi)
  (bkz: maine coon)