• avcıların, metrobüsün ilk durağı olduğunu ve yaşlı teyzenin biraz bekleyerek boş metrobüse binebileceğini bilmeyen yazarların ayıpladığı olay.
  • bugün yaşadığım olay. saat 8.40 gibi avcılar merkez durağından metrobüse bindim. biner binmez yaşlı bir kadın gelip “oğlum oraya ben oturayım mı?” diye sordu. yer verme zorunluluğumun olmadığını ve buranın avcılar durağı olduğunu hatırlatınca ne terbiyesizliğim kaldı, ne saygısızlığım, ne aile terbiyesi almamam.
    bu ülkede insanların hakkını gasp ederken kendini haklı gören insanlar her yerde ne yazık ki...
  • ufak çocuklu ve hamile kadınlar dışında kimseyi siklemiyorum bile, hele iş çıkış saati eltisinden dönen yaşlı teyzeler camdan fırlatasım geliyor.
  • ilk durakta kimse kimseye yer vermez. ilk durak yav. bekle yenisi gelecek 1 dk sonra.
  • ulan ilk durak 10 sn de bir yeni araç hareket ediyor, bekle 10 sn sonrakine bin. neden adamı taciz ediyorsun. yaşlı vs diye duyar kasmayın boşuna, çünkü kısa süre sonra başka araca binip oturma şansı %90.
  • yaşlılara yer verme gibi bir zorunluluk yok, götünüzden element uydurmayın. nezaket gereği yaşlılara yer verirsin, zira yer verilebilecek yaşlılar tipinden, duruşundan anlaşılıyor.

onun dışındakilere yer filan vermem. hele 20 li yaşlarında çıtır kızlara yer veren koca koca adamlar görüyorum midem bulanıyor aq.
  • mesai saatlerinde otobüslere doluşan çarşı pazar gezen ihtiyarları fişleyip bunlara ücretsiz kart yerine ev hapsi getirilmesi lazım. gidin milletin işten çıkmadığı saatlerde yapın yolculuğunuzu.
  • bu ulkede o kadar igrenc bir guruh var ki, insan yerine konulmak icin boyle tinerci gibi tipin cebinde bicagin olmasi gerekir.

dikkat edin boyle karnalik goruntusu olan tipe kalkip buradaki efeler "niye kalkmiyon lan saygisiz" diyemezler.
    derseler ertesi gun hayatta kalirsa rezalet basligi acacaklarini biliyorlar. nerde temiz yuzlu,yorgun , ogrenciye benzer insanlar var onlara saldirirlar.cunku dis gecirebileceklerini bilirler.

yer vermek sadece ortadoguda ve bir kac ulkede zorunluluktur oteki ulkelerde nezaket/saygi geregidir. yer verilir. ama kalkip 15 yasindaki bir cocuga "ne yer vermeyooon lagn saygisiz"
    diye pek kopurulmez.
    off ne duygu somuruleri yaa.
    -sen de yaslanacaksin!!

evet ben de yaslanir yaslanmaz izdiham icindeki otobuse binip birinin ensesinde boza pisirecegim. madem yaslanacagimizin farkindasiniz. o zaman yaslanmadan bu beceriksiz yonetime karsi duralim.
    otobuslerde izdiham olmazsa bos yer de bulunur, kalkmasi gereken genc de ayaga kalkmaktan korkmaz.

sorunu halen yer vermeyen genclerde aramak balik vermektir, balik tutmayi ogretmek degil. bu bir cozum kategorisinde bile degildir.

eger o ihtiyar cok hasta ve hastaneye gitmek zorundaysa ona ambulans getirmeyen sistem, evde saglik hizmeti yeterli olmayan ya da taksi tutmasina engel olan sistem sorgulanmalidir.

eger 15 yasindaki cocuklari birey olarak kabul etmezsen o cocuk buyudugunde ayni sizler gibi tahammulsuz ve karsindaki insanin haklarinin oldugu farkinda olmayan tiplere donusecektir.
  • metrobus kullanirken benim de en nefret ettigim olaydi. zincirlikuyudan biniyorsun, insanlar oturabilmek icin 10 dk sira bekliyor. 4-5 tane teyze sira beklemeden iceri girip yer bekliyor. bekle iste bi 5 dk. ılk durak burasi, zaten yer verirler diye herkesin sirazesini kaydiriyorlar.
  • oncelikle ıstanbullu olmayan ve metrobus hayatini bilmeyen konusmasin lutfen.ılk metrobus duraklarindan olan avcilarda da dakikada bir otobus gelir sen yer olsun diye beklersin oturursun ama yasi olan biri hic beklemden damlar metrobusun icine yer ister. bu durumdan bende rahatsiz olurum bir iki dakika beklese zaten bos otobuse binecek. ne diye o kadar yer oturmak icin bekleyen kisiyi rahatsiz ediyor. hadi bilmiyor olabilir veya ikinci duraktan biner anlarim. ama ilk duraktan gelipde yer vermek anlamsiz.
hesabın var mı? giriş yap