• ayhan bilgen gibi insanları tutuklarsanız, kürt gençlerine mesajınız bellidir; dağa çıkın, terörist olun. başka bir politika imkanınız yoktur.
    ama teröre destek veren bu uygulamayı yine ayhan bilgen gibi koca yürekli insanlar bozacak. size inat bu ülkeyi böldürmeyeceğiz!
  • yıldırım türker'in islamcı entelektüellerin eşcinsellik konusunda yapmış oldukları söz-birliğine karşı örnek verdiği, sağduyu sahibi bir kişi.

türker'in yazısında şöyle anılıyor:

<< bir süre mazlum-der başkanlığını sürdürmüş olan ayhan bilgen’e bakalım iyisi mi.
    kendisi bu toprakların yetiştirmiş olduğu en kıymetli düşünce adamlarındandır. bir müslüman olarak bilgen’in bu konudaki fikirlerini okumalı kaplan.
    “ö.kabul’ konusu, insanın yetkilerini aşar. ben kim oluyorum ki, başkalarının kimliğini kabullenmeyeyim? insan dindarlaştıkça tevazusu da artmalı. eşcinsel karşıtı açıklamalarda kur’an’da sözü edilen lut kavmi referans alınıyor. oysa orada bir cinsel yönelim değil tecavüz vakası var. kur’an’da sözü edilen livata olayını getirip türkiye’deki eşcinsellik meselesiyle ilişkilendirmek ciddi bir kıyas sakatlığıdır.” “insanların cinsel yönelimlerinin hangisinin kamuda görünür olup olmayacağına dair görüş bildirmenin kendisi yanlıştır . eşcinsellik bağlamında görünürlük tartışılıyorsa, bu da ayrımcılıktır. neden heteroseksüellerin görünürlüğü tartışılmıyor da eşcinsellerinki tartışılıyor? hastalık veya günah da haddi aşan tanımlamalardır. eşcinseller kendilerini nasıl tanımlıyorsa, esas tanım odur. eşcinsel imam da pekâlâ olabilir. yeter ki o, bunu kendisi açısından tutarlı görsün. ben, ‘madem eşcinselsin, nasıl olur da din adamı olabilirsin’ diyemem.”
    “darbecileri tartışacaksak, o zaman erkek egemenliğini tartışmalıyız, eşcinselliği değil. dolayısıyla militarizmin yanına konacak son kimliktir eşcinsellik. dindarlık da bir tercih, eşcinsellik de. ikisinin de mükafatını ve cefasını kişinin kendisi alır. kimse ona ne mük afat ne de ceza kesebilir. neyi, k imin adına cezalandırıyorsunuz?” >>

http://bit.ly/9cnflt

ayhan bilgen'in bu tartışmayı yaptığı yazının orijinalini ise bulamadım, bulabilen varsa bir el atarsa çok maklube geçer.
  • kars'ın başına gelen en güzel şeydi. izin vermediler. çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın fitil fitil yediğiniz rantlar.
  • hdp milletvekili tuğba hezer in saldırıyı yapan canlı bomba abdülbaki sömer in taziye çadırını ziyaret etmesi icin "cenaze geride kalanların acısıdır, her katıldığınız cenazede söylenenlerin ortağı olmazsınız. ölenlerin kimliğine bakmadan geride kalanların acısını paylaşmak onaylamak anlamına gelmez" demiş,anlamadığım şu , şimdi bir milletvekili 10 ekim katliamını yapan canlı bomba yunus emre alagöz e taziye ziyaretinde bulunsa,aynı şekilde mi karşılayacaktı ayhan bey biraz empati yapmanın kimseye zararı olmaz,bu iki adam da canidir,ve onlara taziyede bulunmak onların işlediği bu suça ortak olmaktır,kimse kimseyi kandırmasın,sıvamaya da kalkmasın.
  • bu ülke de onurlu ve dürüst insanların ne zaman çalışmalarına izin verilecek?

herkesi yıldırdınız-yıldıramadıklarınızı yok ettiniz dünyayı zindan ettiniz; mustafa suphi, nazım hikmet, sabahattin ali, behice boran, mehmet ali aybar, deniz gezmiş, orhan doğan, mahmut alınak, selahattin demirtaş ve daha niceleri.

her birisinin farklı görüşleri olabilir; ama temel de tek ortak noktadan hayatlarını kararttınız size-egemene biat etmediler. aslında farklı görüşlerinden korktuğunuzdan çok size biat etmemeleri gururunuzu kırdı; onlar kimdi ki size biat etmiyorlardı?

elbette yukarıda saydıklarımın tek ortak özelliği biat etmemeleri değil; bunun yanı sıra onurlu ve dürüst olmaları.

tanım: onurlu ve dürüst bir insandır.
  • “sayın bahçeli’nin ve mhp’lilerin ruh halini anlayabilmek için dün gece biraz ferdi tayfur dinledim. bu efkar nereden kaynaklanıyor diye. biz beklerdik ki, mhp’li yöneticileri bu tepkilerini bize yönelteceklerine ırak’ta, suriye’de tecavüze uğrayan türkmen kadınlarının katillerine, türkmen çocuklarını esir alanların sorunlarına yöneltsin. ışid konusunda bu kadar öfkeli ve nefret dili taşıyan söylem kullanmayan bir partinin seçilmiş 80 milletvekiliyle ilgili yaptıkları tarifi kendilerine iade ediyoruz. türkiye’nin güneyinde sayın bahçeli’nin de memleketinde güzel bir atasözü var. ‘ağır otur, kamil kalk. ağır taşla dibek döverler, hafif taşla pislik temizlerler.’ türkiye siyasetçileri söyledikleri sözün nereye gittiğini, hangi sonuçlar doğuracağını dikkate alarak konuşmalılar.”
  • selahattin demirtaş ve diğer hdp'li siyasetçilerin siyasi rehine olmalarına sebep olmuş hain.

demirtaş ve yüzlerce masum insan bunun yüzünden içeride. şimdi de akp'den milletvekilliği kovalıyor. iğreniyorum.
  • bugün kuğulu'da gezi direnişi kapsamında yapılan söyleşiye konuk olmuştur... çoğulcu söylemleriyle çok başarılı bir konuşma yapıp direniş'e destek vermiştir, sağolsun.
  • kürt muharrem ince,
    atanamamış ağıralioglu.
  • az önce twitter hesabından yaptığı açıklama ile kars belediye başkanlığı'ndan istifa ettiğini/edeceğini duyurmuştur.

"ben demokrasicilik oynayacak yaşı geçtim. türkiye'nin koşulları da oyun oynayacak bir ortama sahip değil. keyfi gözaltılarla bir şehrin iradesi ile oynanmasına izin vermem. ister tutuklayın, ister serbest bırakın, gözaltı sürem bitene kadar kayyım atanmamış olursa belediye başkanlığı görevimden istişfa edeceğim. 1.5 yıldır oy birliği ilr karar alma olgunluğu gösteren bir mecliste 5 parti uzlaşarak yeni bir yönetim oluşturabilir. herkes seçimlerde şehri yönetmeye talip olduğuna göre şimdi kimse sorumluluktan kaçmamalıdır. bu bir mevzinin terk edilmesi değil, seçim kampanyasında söylediğimiz gibi ortak yönetimle demokrasi sınavının verilmesidir. tutuklanırsam 3. kitabımı yazmak, tutuklanmazsam kooperatif çalışmalarına katkı sunmak, belediye başkanlığından daha az önemli değildir. bu süreçte bize oy veren vermeyen tüm hemşerilerime, başta saha personeli olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. kars'ta bir kadın belediye başkanı ile yola devam edilirse, sadece siyasal değil, toplumsal bir eşik aşılmış olur. hiçbir şey eskisi gibi olmamalı. "
    twitter
hesabın var mı? giriş yap