şükela:  tümü | bugün
 • umut sarıkaya'nın karikatürlerinde de birkaç defa geçen kişilerdir. genelde bir arkadaşın arkadaşı olur bunlar. "ya hatırlamadın mı? bi ara yaprak dökümünde de oynamıştı" veya "hani 3 sene önce sörvayvırdaki sarışın kız.." türünden hatırlatmalara konu olur. herkesin uzaktan da olsa en az bir "az ünlü" tanıdığı vardır.
 • ergen gibi. ne çocuk, ne yetişkin.

  stajyer gibi. ne öğrenci, ne meslek sahibi.

  böyle iki arada bir derede birşey.

  birkaç saat önce mecidiyeköy burger king'de otururkene gördüm bir tane az ünlü. hani emret komutanım'da oynuyordu...sonra hani...yaa var birkaç dizide...hah, bir de mesela donald duck'ı seslendiren. bildin mi?

  hah işte onu gördüm, ilerimdeki masada. baktım önce bir ''hmm az ünlü''dedim, yemeğe devam ettim. zira (bkz: ünlü görünce tanımazlıktan gelmek) / #18606708
  ama ara ara gözüm kaymadı değil. bazı bazı göz göze geldik.

  çok tuhaf birşey olmalı az ünlü olmak. insanlar durup durup sana bakıyor. yanındakilere seni işaret ediyor falan.
 • hayatındaki televizyonda görülmüş olma kariyeri bir dizinin bir veya birden fazla bölümünde yan rollerde es kaza görünmek olan kişilerden çıkar genellikle. az ünlü olup olmadığını bilmediğiniz kişileri rahatça tanımak için yüzlere bakmak kafidir zira yüzlerinde hep az ünlü bakışı vardır.
 • isimleri bilinmez.

  (bkz: #24608259)
 • bunları bilenler kendileriyle gurur duyup ayrıcalıklı olduklarını düşünürler, dost meclisinde hep konu oraya gelsin de bilgilerimi gün yüzüne çıkarayım isterler...
 • bunların müzisyen olanlarının facebook adresleri vardır ve eklediğinizde kabul eder, mesaj attığınızda cevap yazarlar. böyle ünlü mü olur amına koyim? biraz tribe gir bişey yap dimi.
 • kendisinin söylediği üzere: (bkz: alpay erdem)
 • farklı bir tür.

  vapur beklerken bir baktım bunlardan 3-4 tanesi, siyah giyinmişler, gitarları filan var, küpeleri filan bir acayip, güneş az olmasına rağmen güneş gözlüğü takıyorlar. tanımamama rağmen az ünlü olduklarını tahmin ettim. yüksek sadakat desen değil seksendört desen değil böyle o civarda sıkışmışlardı.

  "bizi tanısalarda tribe girsek" umuduyla sigara içerek bekliyorlardı. bir yandan da "avamların arasına karıştık lanet olsun" kasıntıları içerisinde kıvrınıyorlardı.

  yazık lan.
 • genelde istanbul'da çok karşılaşılır bu kategori ile. herkes iki kez yüzlerine bakar bu insanların. ilk bakış tesadüftür, ikincisi "ben bunu bir yerden tanıyorum sanki" bakışıdır. karşıdaki ise sizinle göz göze geldiği sürede gözlerini sizden kaçırmaz ki tanınıp tanınmadığını mimiklerden anlasın.

  şu da var, bazıları gerçekten başarılı, tv'de az görünen, başarılı ve seçici olduğu için medyatik olma ihtiyacı olmayan ya da medyatik olacak bir projenin içerisinde bulunmayan kişiler de maalesef ki bu kategoride.

  doğru zaman doğru mekan diliyoruz onlar için de.

  şunu da eklemesem ölürüm; zamanında çok güncel bir tv dizisinde oynayıp yıllar sonra yüzünü bir yerden aşina yapmış olan isimler de bu kategoriye giriyor. kendileri ile hiç derdim yok ama ismi lazım olmayan birisi ile denk geldim, artık nasıl bir şoktaysa telefondan kız tavlama numarasına düşecek kadar ünlü düşmesi yaşamıştı. tehlikeli bir durum demek ki bu ünlü düşmesi.
 • enternasyonel alemlerde "d-level celebrity" olarak da bilinirler. a'dan h'ye kadar celebrity cesitleri var diim