• galatasaray lisesinin istiklale bakan büyük kapısının tam karşısında bulunan bar. zindana benzeyen ortamı beni çok etkiledi. çalınan müzikler güzel,her telden güzel şarkıyı dinlemek mümkün.kafam sikilmeden,bağırıp çağırmadan iki laf ediyim diyosanız çok iyi bi mekan.
  • yillar yili beraberce ayni sefil yurt kosesinde surundugumuz, istanbul sokaklari'ni beraber arsinladigimiz, ulkeyi, dunyayi, insanlari beraber anlamaya calistigimiz, adam gibi adam..
    kaldirimlarin dili yok onlar söylemez /biz söyleriz onlari nasil çignedigimizi /sabaha karsi firindan ekmek alip yedigimizi/içtigimizi,sevdigimizi,sevildigimizi /aslinda bir hikayemizi anlatmaya kalksak/zamanin beyni durur denizler kurur ..
    deyip lafi erkin koray'a birakmak en iyisi.. "abi sibernetik ne demekti?"
  • etnik müzik, country dahil hiç ama hiç sevmememe rağmen, onların müziği beni bir başka aleme götürüyor. çok seviyorum. bir de twitter'dan hasbel kader takibe aldılar ki hiçbir takipçi bu keyfi vermedi bana. seviyorum merkez.
  • bulutların üstünden
    bıraktım ben kendimi
    sonunu düşünmeden
    duygular sarınca beni
    gizlice tuttum elini
    yüzüne baktım usulca
    gözlerin fısıldadı ah
    mutluluğu yavaşça
    çiçeklerin kokusu
    dalgaların şarkısı
    rüzgarın fısıltısı
    bir sana bir de bana

bahçede hanımeli
    gökyüzünde yıldızlar
    yağmurun narin sesi
    şimdi bir anlamı var
    aşk nasıl da kırılgan
    sus dedim ama olmadı
    kalbimden ismin geçti ah
    kimseler duymadı
    çiçeklerin kokusu
    dalgaların şarkısı
    rüzgarın fısıltısı
    bir sana bir de bana
  • yurt dışındaki festivallerde performansları takdire şayan. ayrıca ülkemizi yurtdışındaki müzik organizasyonlarında temsil eden nadir gruplardan olup gurur duyulası işler de yapmaktadırlar. world music veya etnik müzik grupları arasında çok klas bir saygınlığı var bende.
  • baba zula, 1996'da levent akman, murat ertel ve emre onel tarafından kurulmuş olan müzik grubudur. grup parçalarını; geleneksel türk müzik aletlerini kullanırken yine türk halk müziği usullerinden ve elektronik müziğin olanaklarından yararlanarak, kendi melodi, ritim ve sözleri ile yaratmaktadır.

grup müziklerini 'uzay yolu oryantal müziği' olarak lanse etmektedir. müzisyenler, konser sırasında rengarenk kostümler giymekte;teatral ve törensel öğelerden yararlanmaktadır. anadolu fikir ve görüşlerinin başını çeken alevi ve bektaşi inancından da etkilenen grup bu bağlamda evrensel müzik iradesine anadolu fikrini de katmaktadır.

2012 tarihinde melike şahin - vokal olarak katılmış benim için çok özel bir kadın onu dinlemekten müthiş keyif alıyorum inanılmaz büyülü bir sesi var kliplerinde ki mimikleri de insanı resmen büyülüyor onla yaşıyorum resmen
  • (bkz: baba zula)
  • pamuklara sarıp sadece kendime saklamak istediğim grup.

bu aralar yine (bkz: bir sana bir de bana)'ya sardım hayırlısıyla...
  • bortacina saraplarının ürettiği bir şarap, işte köpek öldürenden hallice***
  • babazula esasen marmara adasinda acilan ilk sarap evinin adi imis. simdi "ne ki bu?" diyenler olursa, radikal gazetesi mekanlar bolumunun yalancisiyiz diyelim
hesabın var mı? giriş yap