• 60. yılını kutlayan pastanedir efenim.
    1957 yılında 2 kardeş tarafından önce yıldızbakkal mevkiinde badem pastanesi olarak kurulmuş, daha sonra 1966 yılında bugünkü yerine badem tat pastanesi adıyla taşınmıştır.
    babadan oğula, oğuldan toruna devredilerek hizmet vermektedir.
  • sabah 6:30 gibi içi tıklım tıklım dolu olan, sabah servisinden önce taze poğaça / çay takılıp gazete okuyan ve servislerini bekleyen beyaz yakalılarla dolu olan güzel pastane
  • çamlıca'dan aşağı inerken solda kendine özgü bir sosyal beslenme mekanı.
    geçenlerde burada bir olay mı yaşandı nedir tekinsiz bir kalabalık ve kargaşa gördüm. meraklandım, ama üstünden 2-3 hafta geçti, güncel haber değeri kalmamıştır.
  • acibadem kurabiyesi de çok guzeldir bu mekanin limonatasi da. ben cocukken cocuk cirak olan ve yillar gectikce ilerleyen bir tezgahtar vardir ki artik kasaya dahi bakmaktadir, ustelik cocugu kazik kadar olmustur. tahmin edildigi gibi laz biraderler tarafindan isletilir. ekler konusunda iddiam sudur, burasi dunyanin en iyisidir.
  • bu adamlar kahvaltılık sandviçlerde aşmıştır. sabahları yolumu uzatıp buradan alışveriş yapıyorum o derece.

favori sandviçim domates, salatalık, kaşar, zeytin ezmesi ve marul içeren hamburger benzeri muhabbetleri.
  • (bkz: #21685076)
  • acıbadem'in mahalle pastanesidir. müşteriler kral gibi ağırlanmaz. tanıdık simalar dost, yeni simalar arkadaş gibi karşılanır. iyi hizmet için değil, samimiyet için tercih edilir. saatine göre ürünler taze ve lezzetlidir. beklentiniz ticari pastane zincirleriyle aynı olmamalı bu gibi yerlere giderken.

koşuyolu muadili için:
    (bkz: sera pastanesi)
  • ıspanaklı börekleri harika
  • kadıköy’e taşınmamın belki de en güzel yanlarından oldu bu pastane. yakınlarında oturduğum için de hep aklımda :)

başka bir şey için evden çıktığımda saçma şekilde yolu uzatıp önünden geçme fırsatları yaratmaya çalıştığım doğrudur.
    oturup bir şeyler yemek de alıp eve götürmek de keyiflidir.

her gidişimde değişik ürünlerini tatmak istediğim, mahallemizin şirin mekanıdır.
  • özel doğuş lisesinde okurken her sabah sınıfça kahvaltıya gittiğimiz ve müdürümüz yaşar bey tarafından basıldıktan sonra onu da masamıza eklediğimiz şahane değişilmez yer.mezun olduktan sonra halen bağımlısı olduğum yerdir ayrıca.ayda en az bir defa her ay sektirmeden gider ve burada tatlımı yiyip lezzette zirve yaparım.her istanbullunun uğraması gereken bir yerdir.
hesabın var mı? giriş yap