• bu insanlardan bir kısmı benim ailem. "biraz alçak sesle konuşun. niye bağırıyorsunuz?" dediğimde de "ay sus be sanane" diye yine bağırıyorlar. bağırdıklarının farkında değiller, karşılarındaki insanları yoruyorlar ve maalesef yapacak hiçbir şey yok.
  • eskici bağırır,antikacı bağırmaz.
    pazarcı bağırır,kuyumcu bağırmaz.
    sadece malı ucuz olanlar kendi reklamını yapar.

(bkz: necip fazıl kısakürek)
  • bunlardan biri babam olur. vazgeçiremiyoruz.
  • nefret edilesi insan tipleri listemde 3. sıradadırlar.
    1. ad hominem insanları
    2. karşısındakini dinlemeyen insanlar
    3. bağıran insanlar
    4. tartıştığı konuda haksız olduğunu anlayınca bunu kabul etmeden tartışmayı başka konuya iten insanlar
    5. karşısındakini sürekli pis bir sırıtışla dinleyen kişiler.
    6. tartışmada haksız olduğunu anlayınca büyüklük yaparcasına susan insanlar (tamam tamam öyle olsun, tamaam sen haklısın)
    7. hiçbir bilgisi olmadan fikir bildiren ve bunu saçma argümanlarla savunanlar
    8. tartışmada haklı olduğu kanıtlanınca karşısındakini defalarca ezen insanlar
    9. tartışmanın tam ortasında konuyu sulandıran tipler (olm boşverin ya dünyayı siz mi kurtacaanız)
    10. madde madde insanları sınıflayan insanlar (ben)
  • bizim sülale.
    ne zaman bir araya gelinse cümbür cemaat arı kovanı gibiler valla. kimsenin kimseyi dinlediğini görmedim daha. işin garip tarafı daha birisinin de çıkıp "durun bi sözümü kesmeyin" dediğini duymadım. gayet iyi anlaşıyorlar bu şekilde bile.
    (bkz: karadeniz insanı)
  • ogretmenlerdir. aile fertlerinin cogu ogretmen olan bi insan olarak sunu soyleyebilirim ki bu insanlar evde de bagirarak konusurlar sanki hep sinifa hitap ederler.
  • benim peşimdeler ya da her yerdeler; telefonda, cafede, dolmuşta, sinemada...
    niye herkesin hayatını öğrenmek zorundayız?
  • "söyleyecek sözü olmayan yüksek sesle konuşur ya da öfkeyle." konfüçyus
  • öğretmenler. hayret yazılmamış.

annem ve anne sulalemdeki neredeyse tüm kadınlar öğretmendi. kuzenleri, yeğenleri... tüm sülale kadınları.

bi odada kapı kapali sohbet ediyor bunlar diyelim.
    başka bir odada dursan, içeride 8-10 kadın kavga ediyor zannedersin.
    halbuki 3-4 kadın akraba, sohbet ediyordur.
    ahahah gerçekten, sadece sohbet.

mesleki deformasyon mu, bizim sulede bilmediğimiz bir italyanlik mi var bilmiyorum ama, anne tarafım full böyle.

annem emekli olalı 20 sene oldu ama geçmiyor. hâlâ evin içinde "anne bağırma lutfen" diye uyarmak zorunda kalıyorum.
    "bağırmıyorum ki ben" diye bağırıyor.
    ışte öyle bişey
  • bizim gibi doğulu toplumlara özgü bir özelliktir. yapılan araştırmalar göstermektedir ki yüksek sesle konuşan bu kulağını siktiğimin evlatlarının psikolojileri bozuktur, hemen yanıbaşındaki insanla bile bağır çağır konuşurlar. bu köylüler, öteden beri yukarı köyden aşağı köye huleley huleley diye anlamsız sesler çıkarmak suretiyle iletişim kurmuşlardır, yani hepsinde yüklü bir özellik gibi bu bağırma durumu. hele hele bu şahıs eğer cırtlak sesli aptal bir kadınsa, havluya düğüm atıp ıslattıktan sonra allah ne verdiyse vura vura bayıltma isteği uyandırır.
hesabın var mı? giriş yap