• üretimi türkiye gibi yabanci özentisi bir ülkede degilde, fransa'da olsaydi gitanes muamelesi görebilecek bir sigaraydi.
  • bu sigara ilk piyasaya çıktığı günden itibaren, üretimi durduruluncaya kadar içtim amk. * lan ne güzel sigaraydı yaa!

olsa bu gün, yine içerim.. muhteşem bir içimi vardı. hatta bu ballıca ile ilgili aşkımı araştırmak üzere tekel dergisi bulmak için * şehir kütüphanesine falan gitmiştim lan.. bir anda kaldırdılar piyasadan..

hiçbişey eskisi gibi olmadı ondan sonra..

kız arkadaşım benden ayrıldı..

playstation bozuldu..

genital organımda devasa bir sivilce, kıçımdaki kıl dönmesine eşlik etti..

çok acı çekmişim çok..

offf..

ballıca olsa da içsek..
  • arkadasin "ballika" olarak telaffuz ettigini duydum.
    ballika ne lan ? dedim...
    bu sigarayi gosterdi.
    dedim ki ; bunun adi ballica...not ballika
    ya olurmu oyle sey yaa bakkal bile ballika diyor. dedi.
    lan ne bileyim ben turk markasi sandiydim .dedim..
    e zaten turk markasi dedi.
    "lan lavuk o zaman ballica onun adı geri zekalı mal it" dedim.
    ...igrenc bir sigaraydi.
    filtreli bafra kadar olmasa da.
  • uludağ'da telesiyej'de 45 dakika boyunca beraberce mahsur kaldığım adamın ikram etmesiyle varlığını farkettiğim sigara.
  • çıktığı andan itibaren ucuzluğu ve lezzetliliği nedeniyle camel ve marlboro içicileri dahil tüm bir ülkenin üniversite gençliği tarafından tüketilmeye başlayınca, tekelin " n'olyo lan zigara sıçtı piyasanın içine bütün dengeleri alt üst etti, hem insanlar mutlu iyi sigara az para falan olmaz böyle, çekelim biz* bunu..." şeklinde zikrettiğini tahmin ettiğim bir ürküntü ve hıyarlık nidasıyla piyasadan çektiği, sonra tekrar çıkarttığı, bi ara yine çektiği, özetle hakkında sapıtıp iyice kararsız davrandığı efsaneleşmiş kısa olanı hala zar zor bulunan iyi kalpli*, alçak gönüllü sigoretti...
  • paketin içine burun sokulup koklandığında güvercin boku kokan sigara.
  • eski camel ortamlardan kaybolduktan sonra uzun süre bu sigarayı içtim. tadı eski camel a yakın olan bir bu vardı bir de tekel 2000 ki o yıllarda 2000 pahalı bir sigara olduğundan ballıca içerdim. kısası şahaneydi ama her zaman bulunmazdı. bulunmadığı zamanlarda uzununu alır yanımda taşıdığım isviçre çakısının makasıyla filtresini keserdim. lan ne tiryakiymişim amk, cepte isviçre çakısı taşıyorsun, sırf filtreyi kısaltıp sigaranın tadı güzelleşsin diye. neyse allahtan başka sigaraya geçmişim, 3 paket bitiriyordum be günde.

hasılı kelam eski camel kadar olmasa da özlemle anılan bir başka tattır.

not: sigara içmek sağlığa zararlıdır.

aynı zamanda sizi öldüreceğini bile bile sigara içmek aptallıktır. eğer bu aptallığı çocuğunuz olduğu halde yapıyorsanız duble aptalsınızdır.
  • samsun'un bir ilçesinin üç adından biri. samsunlular ballıca der, yerlisi engiz der, devlet de girişine 19 mayıs diye tabela koyar.
  • paket tasarımı sigaradan ziyade selpak mendili andıran tasarıma sahip sigara markası.
  • içtikten sonra dilinin üzerinde çamur çiğnemişsin gibi gölge bırakan sigara. ama içerken -belki de aynı sebepten- "evet, ben ballıca içiyorum yaa..." diyorsun (ben diyorum şahsen).

yarattığı bu nida hasebiyle tekel birasının da uzaktan akrabası olduğunu sanmaktayım.
hesabın var mı? giriş yap