• katılım bankalarında çalışmaktan daha dürüst ve ikiyüzlü olmamaktır.

faizin adını değiştir katılım payı yap. bir hayat kadını ile ilişkiye girmeden önce imam nikahı kıyıp, ilişkiden sonra bozmak gibi bir şey. ikiyüzlülük daha iyi tanımlanamaz sanırım. ya da çakallık mı diyelim.

dipnot : bankada çalışmıyorum.
  • 20-30 yil hergun bankaya mesaiye gelmis amirlerime hayran kaldigim acinasi meslektir.evet hangi banka calisanina sorsaniz yapilacak meslek olmadigini, baska bir sektore gecmek istedigini söyleyen, cogunlugu isletme mezunu olup, kpss kasan insanlar toplulugudur.eskiden saygin bir meslek oldugu gercegiyle avunur, gecen yillar sizi tutsak eder.o bankadan ayrilip digerine transfer olursun.transfer ucretin, ne kadar insanlari dudukleme yeteneğin olduğuyla ayni orantidadir.bir banka calisani olarak uzuldugum tek konu, insanlardan somurulen onca masraf ve paranin aslinda sanildiginin aksine calisanlara hicbir faydasinin olmamasidir.malum sen mutsuz bir banka calisanisin bari coluk cocuguna refah duzeyinde bir yasam sun. yok arkadas!nasil bir kangrense bu tum uzuvlarina ulaşır, suslu puslu ya da karizmatik yaslilar olarak bes parasiz ve ruh hastasi olarak kalakalirsin.
  • allah'tan sakınan bir insanın uzak durması gereken iştir. niye? e tefecinin emrindesin de ondan. kime çalışıyorsun? tefeciye. tefecilik için. allah ise tefeciliği yasaklamıştır. bankada çalışmak kısmet olmadı diye üzülen müslümanlar görünce yazayım dedim. bankada çalışmıyorsan sevin bence. faiz hakkında şurada da yazmıştım (bkz: #99022429)
  • (bkz: #28322332) gibi bir şey değildir.
  • çoğu zaman pazarlama bölümünde çalışan iş arkadalarınızın yaptıgı hatalari operasyona yıkmak icin ellerinden ne gelirse yapmalarina şasırmamaktır. 4 ayrı bankada çalıştım hepsinde de rastladım dürüst pazarlamacı arkadaşlarımı tenzih ederim.
  • banka şubeleride bir iş analisti çalışabiliyor mu?
  • bankada eğer şubede çalışırsanız,şube harici yerlerde çalışan zibidi ve aşko kuşko ne iş yaptığı bile belli olmayan tipler boş boş otururken siz bankanın kârı için sabah akşam çalışırsınız. eğer bankada çalışmak istiyorsanız kendinizi şube harici birimlere atın.
    he bir öneri daha öyle şube müdürünüze falan çok güvenmeyin. müdür için siz sıkıştığında kendini kurtarması için varsınız. ilk fırsatta sizi yem eder. öyle zor zamanda sizi kurtaracak müdür falan bulamazsınız.
  • bankacı arkadaşlarımdan biliyorum, insanın kendine yapabileceği en büyük kötülüklerden bir olsa gerek.
  • allah kimseyi bankacı yapmasın , sanırım anlaşılmıştır.
  • "paranla rezil oluyorsun arkadaş" lafını en çok işitme sebebi
hesabın var mı? giriş yap