• zaytung'un ermeni soykırımı tasarısı hakkındaki haberini gerçek zanneden banu avar'ın canlı yayında talihsiz anlar yaşaması ve yaşatması durumu;

ilgili video;

http://alkislarlayasiyorum.com/…-ve-zaytung-gundemi

ilgili haber;

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=5135

ayrıca video'da "aydınlarımız da davranışlarına dikkat etmeli" tarzı bi cümle kuruyor. ironi bu olsa gerek.
  • eski haber. aşağı yukarı dört-beş gün önce olmuştu.

lakin komikliğini kaybetmiş değil. banu avar duyun da ibret alın ses tonuyla "peki siz siera leone örneğini duydunuz mu?" dediği anda yarılıyorum.
  • zaytung gibi bir sitenin halen daha neden var olduğunu yeniden bana sorgulatmış olaydır.
    zaten bilgi kirliliğinden yakınılan şu internet dünyasında halen daha buna rağbet edenlerin de olması ayrıca üzücüdür tabi.

edit:imla.
  • araştırmacı gazetecilik örneğidir. araştır abla, didikle, sensiz savunmasız bu insanlar.
  • bu durumda zaytung haberini gerçek sanan dallama kim ben onu anlamadım yalnız. sözlük ulusalcılarından bir açıklama bekliyoruz.
  • büyükelçi namık tan'ın ne kadar başarısız bir diplomat olduğuna dair spekülasyon üretmek adına böyle bir haberi hiç araştırmadan soruşturmadan paylaşması büyük eksiklik elbette. ama haberin absürb içeriğinden[1] bir şekilde şüphelenmemesi, olaydaki bit yeniğini görememesi belgeseller yapan, kitaplar yazan ve imza günlerinde millete okkalı nutuklar çeken birisi adına daha büyük bir eksikliktir.

[1] müsteşar ersin özbükey:
    - "...en son sierra leone cumhuriyeti'nin de bu tasarıyı mecliste oy birliğiyle kabul ettiğini görünce bu işte bir pislik olduğundan şüphelenmeye başladık..."
    - "...ücra bir ülke olunca adamı resmen unutmuşuz orada. o garip de bakmış hangi ülkenin parlamentosunda ermeni tasarısı geçse o ülkenin büyükelçisi hemen türkiye'ye çağırılıyor, böyle bir yola sapmış. 12 yıl az değil..."
    - "...sağolsun, facebook'da duvarına 'offff be ne pis doğradık ermeniler'i :)))' yazmaktan tutun, gittiği barların müdavimlerine 'sırf benim dedem 100-150 ermeni'yi öldürmüş, kemikleri hala bizim bodrumda durur' türünden yalan yanlış bilgiler vermeye kadar elinden ne geliyorsa ardına koymamış."
  • ersin özbükey'i ulusal üne kavuşturmuştur.

"özbükey bir açıklama yaptı, evet geri çekiyoruz kendisini dedi."
  • (bkz: sürkemalizm)
  • abi çok fazla komik bir şey bu. vallayi de öyle.

"sonra efendim büyükelçimiz, orhan türkene ydi adı galiba..."

daha da komik olan şey, banu avar ın, bir büyükelçinin, facebooktaki duvarına 'offff be ne pis doğradık ermeniler'i :))" yazmasını garipsemeden kabullenmiş olması.

(bkz: büyükelçi ve smiley)
hesabın var mı? giriş yap