• 2012 yapımı bollywood filmi. gerçek aşkı gerçekten hak edene aşık olmanın ne güzel bir mutluluk olduğunu anlatıyor.
  • yaşamak için ikinci bir şans gibi film. hep derler ya, bir şansınız olsa nasıl yaşardınız, ben yaşamış kadar oldum. nasıl film lan bu? hay anasının elini öpeyim ben bu yönetmenin, senaristin. elimi eteğimi çekiyorum bu işlerden. adeta benim.
  • (bkz: cigarette smoking is injurious to health)

kanser yapmayan film. herkes gitmeli.
  • daha önce iki defa izlememe ragmen şahsımda birde beyaz perdede izleme isteği uyandırmış filmdir.o derece güzel o derece samimi içten bir bollywood yapımı.izlenmeli,izlettirilmeli.
  • "aşık olduğunda ölesiye peşinden git" temasını barındıran ve "insan ikinci kere sevebilir mi?" sorusunun cevabını içeren muhteşem film... daha doğrusu, naçizane fikrimi söylemek gerekirse, 2000'li yılların en iyi romantik - komedi filmi...

bir kere ne tür ararsan var; komedi var, dram var, romantizm var, yer yer aksiyon var... daha ne olsun??

senaryoya, oyunculuklara ve müziklere de zerre laf edilmez...

peki bu tarz filmler neden fazla yer bulmaz güzel ülkemde? bulsa da neden gişesi hep düşük olur? magazinizm'in sinema sektörüne de aşırı derecede sıçramış olması kanımca..

filme bakıyorsun, brad pitt mi oynuyor, hemen git izle... sonra da salondan çıktığında bütün sülalesine selam eyle... film adı: burn after reading... ve bu sadece tek bir örnek...

kısaca; izleyin, izlettirin... tek başına gitmek istemeyenlere eşlik edin... silah dayayarak izlettirin vs vs vs...
  • salya sümük ağlatan film. enfes olmuş, yapanların eline sağlık. bu kadar içten, kasmadan film çok yok. kıymetini bilip sevelim.
  • aldığı ödüllere rağmen türkiye'de "hint filmi mi ? ııyy" önyargısını alıp değer verilmeyen filmdir.

film'de mutluluğu, sevgiyi, güveni o kadar güzel anlatmışlar ki, bir an sizde bir kavanoz japon balığıbeslemek yada çantanızda misket taşımak istiyorsunuz. ben çıktığı ilk gün gidenlerdenim ancak daha önce internette zaten 20 kez falan izlemiştim. (bkz: büyülü fener) sinemalarında gösterimdeydi ve bilet alan insan sayısı sadece 8 kişiydi.
  • izlerken vaktiniz keyifli geçer. niyeyse amélie'yi hatırlatmıştı bana.
  • verdiğiniz paraya ve 2,5 saate değecek, yer yer güldüren yer yer ağlatan hoş bir hint filmi.
  • klasik bir aşk filmi olmayan şahane bir bollywood filmi.

--- spoiler ---

insan sonunun klasik bir şekilde güzel kızla yani sengupta ile evlenerek biteceğini sanıyor. ancak güzel ters köşe yapılmış. ayrıca filmde bazı sahnelerde barfi' nin sadece hareketleri var, altyazı yok. oralarda dikkatli izleyip çözümlemek lazım. barfi' nin neşeli ve çocuk saflığındaki halleri, etraftakileri düşünmeden yaşaması, jhilmil' e olan sevgisi...
    --- spoiler ---

filmin sloganında olduğu gibi gerçekten de aşkın dile ihtiyacı yoktur.
hesabın var mı? giriş yap