şükela:  tümü | bugün
 • şurada

  görüldüğü üzere pek tatsız hadiseler yaşanıyor
 • yönetme sanatıdır. ilkel de olsa böyle. şimdi güvenli sulardasındır, ama bir gün karakola yanlışlıkla düşer ve anlarsın olayı. sen halk olarak buna ses çıkarmadıkça kimse de sana el uzatmaz. bbc bunu yazmış diye değil, biz bu malzemeyi nasıl verdik diye üzül.
 • insana yapılan her eziyet içimi acıtıyor. zaten içi acıyanlar için "hukuk" denen şey ortaya çıktı, suç işleyenlere bedeli vahşetle ödetmesinler diye. dışarıya malzeme verdik, o ayrı. ama adamlar bizi zaten biliyorlar. 30 sene önce filmini yapmışlar (bkz: geceyarısı ekspresi). onları düşünmeden bizim artık böyle durumlarda dehşete düşmemiz, insani refleksler göstermemiz gerekmiyor mu?

  geçmişin filmini- dizisini izlerken üzülüyoruz da, kendi zamanımızda olanı niye görmezden geliyoruz, merak konusu.
 • devletin her kademesini devlet adamları ile değil parti adamları ile doldurursan olur böyle şeyler.

  yapılan her tutuklamadan sonra okuyoruz, 5 gün süre ile avukatla görüşmesi yasak diye. şimdi sen bunları ohal kanunlarına dayanarak yapıyorsun ama bu yaptığın dünyanın her yerinde insan hakları ihlalidir.

  fransa da da ohal var bahanesinin cevabı, bizzat fransa dışişleri bakanı tarafından bizim dışişleri bakanının yanında verildi.

  darbenin ardından yayınlanan bir çok video var. ağzı yüzü dağıtılmış adamlar önünde kafasına göre bağıran çağıran, küfreden. bu yapılanların da hepsi işkencedir.
 • normaldir. sivil halki bombalayabilecek evlatları da onlara işkence yapabilecek pustlari da benzer anneler babalar yetiştirdi. vesile olani, izin vereni, imkan bulsa aynisini yapabilecek olanı falan toplayinca ülkenin % 60 i eder. daha çok çekeceğimiz var. o yüzden analar da ağlasın babalar da acı çeksin. kendi tarafını değil kavramları savunmayı öğrenene kadar devam edecek. ogrenileceğini de sanmam. yaşatma değil yok etme arzusu duyan bu tiplere üzülmüyorum. kendi amcama babama bile üzülmem. geçmişin mağduru bugün işkencecisi geçmişin işkencecisi bugünün mağduru, bugünün mağduru yarının işkencecisi oldukça tek tek acılara ah u vah etmenin anlamı yok. kimse de mağdur görünmüyor bu yüzden gozume.

  toplumca ahlaksız vicdansız cahil vahşi, yaşatmak değil öldürmek, üretmek değil tüketmek meraklısı oldukça bu böyle devam edecek.