şükela:  tümü | bugün
 • 3d animasyonun şahı pixar'ın "filmden bağımsız 3d fragman" adetine "filmden bağımsız live-action fragman hem de jerry seinfeld'li" olarak cevap vermişler
  http://www.apple.com/trailers/paramount/beemovie/
 • b movie sozu uzerine kurulu bir kelime oyunu var bu isimde.
 • jerry seinfeld, renée zellweger, chris rock, matthew broderick, alan arkin, kathy bates, patrick warburton, john goodman, megan mullally, oprah winfrey, eddie izzard, larry king şeklindeki seslendirme ordusuyla 2 kasım 2007'de vizyona girecek film.

  dreamworks animasyon filmleri genelde gayet dandik olur (bkz: #7937086) hadi bazıları dandik olmasa bile asla pixar animasyonları gibi şaheserler değiller ama bu sefer bütün proje jerry seinfeld ekseninde olduğundan içim rahat.

  2 adet enfes trailerı şurdan izlenebilir:
  http://www.youtube.com/watch?v=zd2lygvbrgk
  http://www.youtube.com/watch?v=djsakrcbahi (spielberg'li olan)
 • ratatouille oncesi izledigim fragmaninin (pek tabii ki) turkce seslendirilmis olmasi nedeniyle tipki ratatouille gibi son derece sinir bozucu ve heves kirici animasyon filmlerinin dublajlı gösterilmesi durumuna kurban gitmesinden feci sekilde tirstigim filmdir. jerry seinfeld, renée zellweger, chris rock, matthew broderick, alan arkin, kathy bates, patrick warburton, john goodman, megan mullally, oprah winfrey, eddie izzard, larry king gibi isimlerin hatirina sinema salonlarinin pek sayin yoneticilerinin, sinemanin birine, gunun bir saatinde de olsa bir orijinal gosterim koyacaklarini umit ediyorum.
 • itu sponsorluğunda vizyona girecek film*.
 • trailer'ları kadar komik ve eğlenceli olmayan film. cocuklar icin bir sey ifade etmeyecek, buyuklere geyik gelecek bircok alt mesajlar barındıran, sonu kötü bağlanan bu film cem yılmaz'ın sesi ve bekli kendi eklediği esprilerle daha cekilir olabilir. jerry seinfeld'in şanı amerikada belki bu filmi kurtarmaya yeter ama diger ulkelerde işi zor diyebiliriz.
 • kuzey amerika'da daha ucuncu haftasinda ve halk gununde bos salonlara oynatilan bir animasyon. malesef fragmanlardaki performans filmin geneline homojen bir sekilde dagitilamamis. ratatouille ve incredibles in yakinindan bile gecemez diyorum.
 • 14 aralıkta ülkemizde vizyona girecek olan animasyon film. arı kişisini cem yılmaz seslendirmiş.hayırlara vesile olsun.
 • avukatlarin kulaklarini cok guzel cinlatan hatta senaristin dul olabilecegini bile dusundurten eglenceli film.
 • filmin performansından değil de, cem yılmaz'ın performansından bahsetmek gerekirse, çocuksu, idareten izleten, şikayeti gerektirmeyen ama çok da çekici olmayan bir dublaj söz konusu. c.y.'nin seslendirme yapmaya uygun olmayan ses tonu filan falandan ziyade, filmin başı ile sonu arasında karakteri yamultmasını eleştirmek gerekli. başta karaktere uygun naif bir ses tonu kullanılırken ortaya doğru vızır vızır c.y. haline gelmiş.. kalan performanslar ise alıştığımız kalitede..

  yalnız böyle süpersonik bir kadroya (orijinal olanı tabii ki) rağmen filmin sadece tek orijinal ses kuşaklı kopya ile gösterime girecek olması, merakla beklediğimiz jerry seinfeld performansı için dvd'yi bekleyeceğimiz anlamına geliyor,.. ki c.y.'nin kendisi bile filmden sonra orijinal seyretmeyi tercih ettiğini söylediydi,..

  filmle alakasız olarak, ön gösterimde tam arkamdaki koltukta oturan c.y.'nin sürekli kotuğumu tekmelemesi çok acayipti. niye ki?

  --- spoiler ---

  sinemayla biraz ilgili herkesin, ray liotta balını rafta ilk gördüğünde benim gibi tüküre tüküre güleceğinden eminim,..

  --- spoiler ---