• türkiye'deki futbol yayın kalitesini dibin dibine düşürmüş oluşumdur. uzun uzun paragraflara gerek yok madde madde gidelim.

premier ligi, serie a gibi majör liglerin maç özetleri yayıncı ya da ligin resmî youtube kanalından yayınlanır. bunlarda bu vizyon yok. git youtube kanallarına 2003 fenerbahçe galatasaray maçları

renkleri bohem. mor, nevrotik duyguları açığa çıkardığı, insanları bilinçaltında korkuttuğu tespit edilen bir renk sen bir de tüm programlarını, kanalda info akışını bu renkle yap.

grafik ve istatistikleri oldukça zayıf. atılan golün kaleye kaç km hızla gittiğini vermekten başka bir şey verdikleri yok. tüm majör liglerin yayıncısı aracılığıyla maç sonu programlarını izledim ben böyle saçma sapan bir istatistik görmedim.

maç içi grafikler berbat hele bir de aptal aptal kısaltmalar yapıyorlar sanırsın fifa 97.

web sayfası afedersiniz bok gibi. fotomaç'ın sayfası gibi.

mobil uygulaması bokun karesi. maç özetlerini hd izleme şansınız bile yoktur tiksinirsin.

bu seneye özel mi bilmem maç kayıtları kaliteli değil hani hd falan diyor da sanki 720p gibi.

kayda değer tek programı yok. eskiden soyunma odası çıkışı vs altyazı vererek maç hikâyesi yaparlardı onlar da yok şimdi.

kaliteli bir avrupa'dan futbol programı yok. 2011-12'lerde vardı bu mesela. bülent timurlenk abinin karşısında bir abimiz vardı sanıyorum ismi mehmet idi ağzım açık izlerdim o da yok.

maç özetleri. ulan 2.5 - 3 dakika özet mi olur

abonelik fiyatları aşırı pahalı. mesela tek maça 50-60 tl istiyorlar. mobil izleme fiyatlandırma stratejisi de berbat.

güzel olan hiçbir şey yok mu? başta ercan taner ve yalçın çetin olmak üzere maç spikerleri tabiki.
  • eğer ligtv ve digitürkten soğuyan insanları tekrar kazanmak istiyorlarsa yapmaları gereken birkaçı muazzam birçok değişiklik var.

birincisi maç özetlerine ulaşım. öncelikle sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere sitelerinden maç özetlerini ve gollerini hd yayınla servis etmeleri gerekiyor.

ikincisi maç önü ve maç sonu yayınları. her tarafa reklam sokmaktan vazgeçmeleri gerekiyor. maç içerisinde ve devre arasında yeterince reklam satıyorsun zaten. maça 10 sn kala ve maç bittikten 10 sn sonra cart diye reklama girmeyeceksin. yayına devam edeceksin, karşılaşmanın öncesini ve sonrasını göstereceksin. insanları o maçın havasına maç başlamadan sokacaksın.

üçüncüsü ve en önemlisi fahiş ve adaletsiz fiyat politikası. eğer futbolun değerini gerçekten arttırmak istiyorsanız, onu ulaşabilir yapacaksınız. o yüzden ne kadar çok evde maç yayının olursa o kadar kalite artar ve uzun vadede kazanan sen olursun. fiyatları belli bir seviyeye çekeceksin, kişiye göre fiyat belirlemeyeceksin. herkes ne ödediğini ne ödeyeceğini bilecek. hd yayın için ekstra fiyat talep etmeyeceksin!

bunları yaparlar mı bilmiyorum ama yaparlarsa kendileri kazanır. daha doğrusu izleyiciyi kazanırlar.
  • delinin biri kuyuya taş atmıyor fenerbahçeliler gerçekleri söyleyince götünüzdeki pislikler alev alıyor gözünüz görüyor bütün maçları izliyorsunuz bir kerede adam olunda izlediğinizi inkar edecek kadar ahlaksız olmayın.
  • çok kısa özetler veren kanal. bıktık artık. eskiden maç biter trt-1'de stadyum programında 15-20 dakika özet izlerdik. şimdi maç 10-0 bitse 1-0 bitse hep 3-4 dakika. yeter be kardeşim!!
  • garibanın bir şampiyonlar ligi keyfi olurdu eskiden, onu da elinden aldı bu şirket. beddualarım sizinle.
  • adamlar çıkıp "yayınlamıyoruz lan maçları" deseler, başta tff kimse bir bok diyemez.

adamlar öyle bir "tekel"
  • ömer çatkıç'ın yorumculuk yaptığı kanal. lan oğlum ömer çatkıç nasıl bir kaleciydi, nasıl bir futbol mentalitesi vardı da yorumculuğa layık gördünüz? güncellenen futbol kadar başınıza taş düşsün. ömer üründül'ü mumla aratıyorsunuz yemin ederim ya.
  • 17 eylül 2019 salzburg genk maçını yoldan çevirdikleri birine sundurmuş olmaları muhtemel kanal. maçın özetinde görebileceğiniz gibi, spiker arkadaş her golden sonra sadece ve gol diyor.

o da yetmezmiş gibi neredeyse hiçbir oyuncunun adını telaffuz etmiyor. hadi onu da geçtim; duygu sıfır.

uzun süredir bu kadar kötü maç anlatan bir spiker görmemiştim. arkadaş sanırım evinde yattığı yerde maçı anlatmış yada maçı bedava anlatmış.
  • atesle oynuyorsunuz. bizden demesi. golden onceki pozisyon ama faul ama degil. neden gosterilmiyor. paket satin alip izleyen pandemiden dolayi sikintidan kac izleyen bir musterinizim. konya fenerbahce macinda thiamin eline degdi diye konusulan pozisyon 66 defa gosterilip, malatya gs macinda gol oncesi tartismali olan pozisyon neden gosterilmiyor. bir aciklamaniz olmasi lazim.
  • 24 ocak 2021 beşiktaş göztepe maçı'nda ghezzal'ın rakibine kafa atma girişimini göstereceği yerde tekrar esnasında bir anda hakeme zoom yapan yayıncı. açık açık görüntülerle algı kasıyorlar.

fenerbahçe'nin boykotunu sürdürmesi lazım.
hesabın var mı? giriş yap