aynı isimde "beni affet (dizi)" başlığı da var
  • özcan deniz dinleyeceksin hem de aynı şarkısını arka arkaya yirmi defa deseler, ha ha ha bi tarafımla gülerim size lafımı, çürütüp bana geri yediren süper şarkı.
  • damardan girip beyincikten çıkan bi eser.

"ben seni sevdiğim zaman bu şehirde
    yağmurlar yağardı
    ben seni sevdiğim zaman bu şehirde
    ayrılık kurşun gibi ağırdı"

(bkz: bir kalem bir pergel bir de jilet alacağım)
  • bir gün deseler ki sen arabesk bir şarkı duyacaksın, ekranın başında kilitlenip kalacaksın, gözyaşlarını tutamayacaksın...

inanmazdım, özcan denizi duyana kadar.

bir adın kalmalı geriye
    kırılmış şeylerin nihayetinde
    yalnızlığın peşinde
    beni affet..

iliklerime kadar titreten böylesi bir şarkı işte...ben seni sevdiğim zaman bu şehirde ayrılık kurşun gibi ağırdı...
  • neredesin firuze soundtrack ini dinledikçe, özcan denizi alnından öpmek istiyorum bu şarkı yüzünden.
  • bazen insanın canı acı çekmek ister. bazen insanın canı kendine acımak ister. bazen insanın canı nedensiz kalp ağrısı çekmek ister. bazen insanın canı böğüre böğüre ağlamak ister. bazen insanın canı vuslatsız hasret ister. bazen insanın canı kendine ters düşmek ister. bazen insanın canı anlaşılmamak ister. bazen insanın canı helvada şeker var mıunutmak ister.
    "beni affet" böyle zamanların şarkısıdır. yan etkileri midede yanma ve ekşime, şiş göz altlarında mor halkalardır.
    neredesin firuzenin sevilme sebeplerinden biridir. özcan denizin koca bir çarpı işaretinden soru işaretine terfisidir.
  • özcan deniz'i sevmem de, dinlemem de, ilgilenmem de ama sırf bu şarkı için takdir edebilirim. sanırım kendisini dinlemeyen bir çok insana* bu şarkı ile kendisini dinlettirmeyi başarmıştır. güzel bir şarkıdır evet. kayıtsız kalınamayacak kadar hüzünlü*.
  • arabeskin de lüzumlu olduğu zamanların varlığı konusundaki fikrimi daha bir pekiştiren şarkı. pencere önünde yağmurlar yağar yağarken feryad figan söylenesi.. hele bi de böyle güzel sözlerle* böyle de ince ince bıçaklayan bir müzikle.. of of..
  • bazı şarkılar vardır ya sırf özcan deniz ya da bu tür müzik yapan adamlar söylediği için bir türlü etrafınıza kabul ettiremezsiniz "kıro işi yahu" derler, hah işte o zaman "sen duyguları nerenle hissediyosun be güzel arkadaşım" diyesiniz gelir, onlar sizi şarkıdan soğutmaya çalıştıkça siz onlardan soğursunuz ya hani. işte bu da o şarkılardan. "ben seni sevdiğim zaman bu şehirde ayrılık kurşun gibi ağırdı".
  • ali atay söylemiş. çok iyi yapmış. gel de içme. http://www.youtube.com/watch?v=3zmksrqdram
  • ilk defa ali atay'dan dinlediğim şarkı. şarkı demek yeter mi peki? bu bir hissetme, hissettirme biçimi.
    beni affet.
    ben seni sevdiğim zaman bu şehirde,
    yağmurlar yağardı.
    ben seni sevdiğim zaman bu şehirde,
    ayrılık kurşun gibi ağırdı.
hesabın var mı? giriş yap