• genç bir yetenek , geleceği parlak bu çocuğun.

https://youtu.be/2endcfefzxo?t=36
  • twitch'te türkiye'deki beyinsiz counter strike izleyicilerinin dalga konusu olan bir streamer.

ne zaman büyük bir maç izleseniz görürsünüz. "rip abim gelsin daha iyi oynar, unlost abim 40 vururdu." falan diye.

bu adamın yaptığı yayınlar 3-5 bin izlenme alıyordu. arkadaşlarıyla gırgır şamata şeklinde matchmaking oynuyorlardı. berk zaten matchmakinge çok fazla bir oyuncu olduğu için 40 üstü vurup geçiyordu. kendisine sürekli sorulan "ne zaman faceit gireceksin? anca mm'de böyle 40 vurursun. rip abim mm'de 40 vuruyor heheh" tarzı beyinsiz yorumlar yüzünden adam artık faceit giriyor.

adam faceit 10 level maçlarında da 30 vurunca bu beyinsiz tayfa ne diyeceğini şaşırdı tabii. "rip kim amk" oldu muhabbet. zira artık faceit'e gir de diyemiyorlardı. adam giriyor, çatır çatır vuruyordu. ne diyeceksin?

izlenmeleri 1.500 civarına kadar düştü. çünkü millet hardcore counter strike maçı için değil, gırgır şamata için onu izliyordu. "faceit niye girmiyorsun berk xd vuramazsın orada böyle xd" diyen tipler ortadan yok oldu.

"profesyonel maçlar faceit'e benzemez, space'e falan katılamaz, eline verirler." diyen mal bir tayfa türedi daha sonra. adam twitch turnuvasında eski faze ve cloud9 oyuncusu kioshima ve big'in eski awperı, counter strike sahnesinin en renkli profesyonellerinden biri olan smooya'ya karşı oynadı. çok da iyi oynadı. unlost yerine faceit'te takıldığı arkadaşlarından biriyle girseydi kazanacağı çok barizdi. videoları izlerseniz anlarsınız. kioshima'ya bıçak attı. özellikle smooya ve kioshima kendi yayınlarında berk için "çok iyi oynuyor bu çocuk, bu kim böyle ya?" gibi tepkiler verdiler. hem maç esnasında hem maç sonrası.

bunlar da linkler:

https://www.youtube.com/watch?v=ry_ktsn01es
    https://www.youtube.com/watch?v=j1ej_crpkxi&t
    https://www.youtube.com/watch?v=y85trnxydha&t

ama yine de türkiye'deki cs go sahnesindeki veletler ikna olmadı. hâlâ "rip abim gelsin 40 vurur! heheheh" falan diye kendilerince espri yapmaya devam ediyorlar.

turkey5 gibi, log gibi vs. bir takıma takılıp kurduğu düzenini, yayınlarından elde ettiği geliri bıraksın mı? counter strike'da dünyanın en iyi takımına bile gitse maaşlı bir çalışan olacak. kendi yayınında ise kendisinin patronu kendisi. kovulma diye bir şey yok. adamın kendi kitlesi var. ömür boyu yapabileceği bir iş. ömür boyu yüksek seviyede cs oynayamayabilir ama ömür boyu twitch'te kitlesine içerik üretebilir. ayrıca hâlihazırda zaten hayatını kazanacak parayı çok rahat kazanıyor.

artık izlediğim her profesyonel cs maçında bu adama laf atılmasından bıktım artık. adam kendi hâlinde yayınını yapıyor. ne istiyorsunuz anlamış değilim. hasta mısınız nesiniz. illa profesyonel oynamak zorunda mı?

ayrıca berk, sen de bunu okuyorsan yayın aç amk on gün oldu.

edit: rip haterları özelden sövüyor `:swh
  • yıllarca profesyonel olarak oynadığı cs'yi bıraktıktan sonra şimdi de sangal e-spor takımında valorant oynayan başarılı bir kardeşimiz.

oyunculuk meziyetleri tartışılmaz zaten bunun üzerine gerçekten inanılmaz efendi bir çocuktur. nicki küçük yaşta kaybettiği babasına ithafen riptir.
  • sangal takiminin en iyi, bana gore de turkiyede su an en iyi 3-4 support oyuncusundan birisi. valorant’a gectikten sonra yeteneklerini guzel kullaniyor. unarim sangal ona layik bi takim kurup ust siralara cikabilir takimiyla. yoksa kendisi baska takim bulmali. zaten sangal’dan suan ayrilsa bence oxygen kapisinda yatar bu cocugun. devam kardesim, izliyorum yayinlari da. basarilar

edit= ulan masallah dedigimiz 5 dk yasamiyor. kardesim ayrilmis sangal’dan. valla unlost bi takim kursa da berkle beraber bi olusuma girseler keske. kafalar ve bbl’in yaptigini hatta daha iyisini unlost da yapabilir. kadro tavsiyem; berk, kuzuur, brasco, mini ve 1 adet sova oynayabilicek birisi.
  • ben bu yazılanları okuduktan sonra başımdan aşağı kaynar sular döküldü .bu çocuk xantares'le falan karşılaştırılmış . manyak mısınız siz lan ? çok ciddi soruyorum bilginiz olmadığı konularda nasıl böyle ahkam kesebiliyorsunuz?

xantares dediğiniz oyuncu şuan big'de 4 alman oyuncunun yanında oynayan oyuncu . ve bu takım dünya çapında turnuvalara davet alan bir takım. aynı zamanda fpl oyuncusu . hayatını profesyonel olmaya adamış, her gün düzenli antrenman yapan, takım oyunu nedir bilen birisi keza aynı şekilde woxic ve tarik'ı da eklerim bunlara .bunların arkasından da şuan imorrr gelir lurzy gelir aslanmashadov gelir, rip kim ? woxic dünyada top 12 ye girmiş bir oyuncu takımı mousesport 2019 yılının sıralamasında avrupa 2. si ne ve siz tr'de ki en iyi oyuncu olarak rip diyorsunuz geleceği parlak diyorsunuz? iddia ediyorum rip şuan ciddi faceit level10 da devam etsin şuandan itibaren max çıkabileceği yer fpl-c dir.

profesyonellik cs'de zannettiğiniz gibi solo bir şekilde 40 vurmakla olmuyor. takımda sadece senin oynaman hiçbirşey ifade etmiyor. sen oynarken takımını da oynatman lazım, iletişim kurman , çeşitli oyun planları çizerek beraber oynayabilmeniz lazım.
    o global dediğiniz elo bana sorarsanız le den çok farklı değil asıl olay faceit'te 10 levelden sonraki fpl-challenger yani fpl-c de başlıyor.

ha geyik çocuk dersiniz , twitchte keyif veriyor dersiniz ona lafım yok.
  • başlığı olmadığını görünce açmak istediğim, profesyonel counter strike oyuncusuyken e-spora ara vermiş ve twitch yayınlarına başlamış kişi. kendi yayınları olmasına rağmen genelde unlost ile birlikte takılıyorlar. yayınlardan gördüğüm kadarıyla çok pozitif ve düzgün birisi.

kendisinden güzel birkaç mirage taktiği de kaptım sağ olsun. özellikle raunt başlangıcında hızlıca connectordan çıkıp, mid'i smokeladıktan sonra flaşla underpass'e girince her rekabetçide en az 1-2 raunt alıyorum. karşı takım o kadar hızlı bir çıkışı hiç beklemiyor.

şöyle bir dust_2 taktiği videosu da var.

https://www.youtube.com/watch?v=zuw-de9a4_8&
  • inanılmaz yetenekli ve efendi bir çocuk. cantuğ'un keşfettiği adamlardan biri, entry fragger rolünde oynaması oyununu daha da keyifli hale getiriyor.
  • türkiye'deki en yetenekli csgo oyuncusu olabilir. ayrıca kendisinin tkt ' nin en zeki üyesi .
  • çocukluğu internet kafelerde geçmiş eski cs oyuncusu. hayatına twitch yayıncısı olarak devam etmekte olup yaptığı işte başarılı olduğunu düşünüyorum. yayınlarını izlerken epey keyif alıyorum, özelikle takım arkadaşına birşey sorduktan sonra tam cevap gelecekken “bi sus” deyip rakibi vurması en sevdiğim özelliği. oyunculuk zamanlarında beni epey boostladı sağolsun :).
  • kolu olan takım arkadaşları bulup faceit oynasa maçları daha da zevkli geçecek olan yayıncı
hesabın var mı? giriş yap