• belirtileri "son dakika gelen goller, son dakika yenen goller, abuk sabuk maçlarda puan kaybetmeler, kazanılması gereken maçları kaybetmeler, kolayca kazanılabilecek maçları zora sokmalar, ikinci ligde zor oynayacak futbolculara forma vermeler" olarak sıralanabilecek hastalıktır...

ama olsun; beşiktaşım delirt bizi çıldırt bizi...
  • - beşiktaşlı bir adamın 60 yaşını görmesi büyük başarıdır.

kazım kanat.
  • var boyle bir sey. mesela devre arasi transferinde rakipten aldigin stoperin hatasiyla o rakibe yenilir, baska rakibe verdigin adamin goluyle ona da yenilirsin. ben artik bu kanser konusunda imana geldim.
  • 23 şubat 2012 beşiktaş braga maçından sonra roberto hilbert'i de yakalamış kanser türü. facebook sayfasında aynen şunu yazmış: "biliyorum sizlere buradan cokca yaziyorum böyle seylerin benim sinirlerime iyi gelmedigini izlerken delirdigimi. ve bugün yine benim sinirlerime göre degildi, tribünde maci izlerken nerdeyse cildiriyordum. sizler buna nasil dayanabiliyorsunuz?"
  • sadece taraftar kısmında değil takım açısından da nesiller boyu sürer. misal şu an a2 takımı altayla oynuyor. ilk yarı 20. dakika 2-0 önde. oh mis diyorsun, ilk yarı bittiğinde altay 3-2 önde kapattı. aha şimdi de 4-2 maç hala devam ediyor. altyapıya çocukları seçerek alıyorlar yeminle. seviyoruz lan seni beşiktaş.
  • 32 yıldır kemoterapi görüyorum.öldürmüyor da amına goduum.
  • yok böyle bir kanser türü arkadaş. sen golleri bul 2-0 öne geç sonra cidden ucuz 2 tane gol ye 2-2 olsun. uzatmalarda quaresma faktörü var da kazanmayı bildi ama yine kanser tetikleyicisi görevini başarıyla gerçekleştirdi bu takım.

(bkz: 1 aralık 2011 maccabi tel aviv beşiktaş maçı)
  • leyla ile mecnun dizisi'ne konu olmuştur.

--- spoiler ---

iskender ç: "kalp sorunu yaşadım 2 haftadır hastanedeydim neyse doktor şimdi iyisin diyor ama stres yok gerginlik yok bir sürü şey yasak iyiyiz falan ama beşiktaş'ı bırakıcaz yoksa götürür diyor yani..."

--- spoiler ---
  • asla sona ermeyecektir. arada sirada böyle heveslendirip (zaman zaman uzun süreli, bazen birkac haftalik) tam rahatladiginiz anda tekrar koyandir.

2003 futbolunun 1 mactan sonra nasil cöktügüne tanik olmus insanlariz biz, sökmez.. hem böylesi daha zevkli, korku dolu izlenen mactan rahat galibiyetle cikmak her takimin taraftarina nasip olmaz.
hesabın var mı? giriş yap