• cizicem diye sabahlamak durumlarında yada başka nedenlerden uykusuzsanız üsküdardan binerken "beşiktaşamı gider" diye sorun. zira kabataş motorları çok yakından kalkıyor ve kendinizi bir anda kabataşta etrafa anlamsız anlamsız bakarken bulabilirsiniz.
    (bkz: felek bir gun salakken)
  • buyuk olanlari ayrica dugun vs. gibi cesitli eglenceler icin de kiralanarak hizmet verirler, ozellikle masali, fistolu perdeli olanlari bu gruba girer...
  • 8 ocaktan itibaren motor biletleri 600.000 türk lirası olmuştur.
  • (bkz: allaha emanet)
  • kiz kulesi aciklarinda bir motorun batmasi ile daha dikkatli takilmaya ba$layan artik ole haldur huldur gitmeyen ula$im araclari
  • havaların iyi gitmesiyle henüz haldur huldur gitmeyen, ancak kış olup lodos vurunca gene böbreküstlerini çalıştıracak deniz minibüsü.
  • dun disarda oturdum evet sogukta[manyak degilim seviyorum sadece beremde var zaten neyse] ama nedenini anlamadigim bir sekilde kimse gelip benden para istemedi. bakindim soyle bir ama gidip adami bulup da vericek kadar manyak diilim, zaten acelem vardi.

(bkz: gunah cikarma fasilitesi olarak sozluk)
  • aslında çok tehlikelidir bu aletler. doğru düzgün kontrol edildiğini bile sanmıyorum. allahtan pek kaza yaşanmıyor. o yüzden kimse "ne kadar can yeleği var bu teknelerde" diye sormuyor.
    gemilere, tankerlere, şehir hatları vapurlarına o kadar yaklaşıyorlar ya da hiç çekinmeden öyle üzerlerine gidiyorlar ki, insan korkuyor.
    yıllar önce bi vapurla bi taka çarpışmıştı. takada bulunan ve boğulma tehlikesi geçiren yazar ali bulaç ölüme ne kadar yaklaştığı ile ilgili bir yazı da kaleme almıştı.
    hava karardığında üstte oturarak manzara izlemek çok keyifli.
    (bkz: canım istanbul)
  • şehir hatları vapurlarının aksine bu teknelerin sahiplerinin ve kaptanlarının hiçbirinin asıl memleketi istanbul olmadığı için teknelerine van gölü , harran ovası gibi isimler koyarlar bunlar.oysa şehir hatları vapurları burgaz 1, pendik 56 gibi orjinal isimlere sahiptirler.
hesabın var mı? giriş yap