• (bkz: lale orta)
  • + neden ofsayt oldu simdi bu adam?
    - ya, mervecan. simdi hucum yapan takimin oyuncusuna pas atildiginda bu oyuncuyla rakip kale arasinda rakip takimdan en az iki oyuncu yoksa o adam ofsayt oluyo. yani oyun duruyor ve defans yapan takim endirek serbest vurusla basliyor. bu kurali koymuslar ki belesci topcular dolasmasin oyunda. yoksa her takim iki tane koyar obur kalenin onune, topu kapinca da atar pasi bunlar gol yapar di mi. ve biz futbolda boyle belesciler izlemek istemeyiz. bizim izlemek istemememiz demek de futbolun darbe almasi demektir. ve futbol endustrisini yonetenler darbe almak yerine belescilige darbe vurmuslar ve boyle guzel bi kural getirmisler. o yuzden ofsayt iste.
    + ya onu demiyorum. hakan pasif ofsaytti, obur taraftan arif kosuyodu. bu nasil yardimci hakem boyle. suzemedi bi pozisyonu. ayip ya. cocuklar bile biliyo artik pasif ofsayti.
    - ben internetten pasif ofsayta bi bakiyim (e, ama sozlukte boyle yazmiyodu).
  • kıza ve anlatana göre çok kolay veya zor olabilecek bir eylemdir. asıl önemli olan verilen bu bilginin ne zaman ve ne şekilde önünüze geleceğidir...

akşam üzeri:

- hayâtım gel hadi, yemek hazır.
    + tamam canım bi saniye.. ulan ne ofsaytı beeaa ? harcadılar gül gibi golü.
    - hayâtım çorban soğuyor hadi.
    + geliyorum canım bir dakika.. oğlum geri kaç ofsaytta kalacan yahu. zâten yarım saattir orta sahayı doğrü dürüst geçemediniz.. al işte!... ofsayt.
    - canıııım
    + ne var yeaaa ?
    - yok bişey.
    + tamam geliyorum, kusura bakma hayatım.
    - nasıl olmuş hayâtım çorban ?
    + ellerine sağlık karıcığım, şu tuzluğu versene bi
    - bu seni sinirlendiren ofsayt nedir canım ?
    + hayatım beni sinirlendiren ofsayt'ın kendisi değil, buna karşı tedbir almayan bizim oyuncular ilen bu kuralın varlığını istismâr eden bir takım yardımcı hakemler.
    - yâni anlatmayacaksın.
    + neyi ?
    - ofsaytı.
    + canımcığım, şimdi biz aynı takımda olalım, ben geride olayım, sen ileride ol rakip kaleye doğru.
    - tamam.
    + şimdi ben sana top atacağım sen de topu alıp gol atacaksın ya da başkasına vereceksin tamam mı ?
    - evet tamam.
    + şimdi ben sana atmak için topa vurduğumda
    - evet
    + seninle kale arasında kaleci dâhil rakip takımdan iki kişi olması lâzım yoksa ofsayt olur.
    - hımm yani acele etmemek lâzım.
    + tam olarak değil, iyi ayarlamak lâzım, sen çok hızlı koşan biriysen acele etmek gerekebilir, yani rakip oyuncu bu sefer geride kalır.
    - karnı yarık ?
    + az olsun.
    - yani sen topu attığında benle kale arasında iki rakip olması lâzım öyle mi ?
    + evet hayâtım.

gece:

- mmmmh hayâtım mis gibi kokuyorsun, şu kumandayı bırak da odamıza geçelim ne dersin ?
    + canım şu tartışmalı pozisyonlara bir bakayım.
    - ofsayta mı?
    + sadece ofsayt değil, diğerleri de var, istersen gel sen de bak, daha iyi anlarsın ofsaytı.
    - peki canım, bulaşıkları kaldırayım, geliyorum.

gece yarısından sonra:
    - mis gibi koktuğunu söylemiştim dimi ?
    + sen de çok güzel kokuyorsun canım benim. seni canım çekti.
    - mmmmm
    + şşşşşşş sus
    - ımmm
    + ne var hayatım ?
    - aklıma bir şey geldi.
    + ne geldi şimdi ?
    - bizim kaç yıldır çocuğumuz olmuyor ya...
    + ama karıcığım ben elimden* geleni yapıyorum az önce sen bölene kadar olduğu gibi.
    - tamam biliyorum da şey diyeceğim...
    + kötü bir şey söyleyecekmişsin gibi geldi
    - kikikiki kızma ama hayâtım vallâ sen ofsaytı anlattığından beri koşarken ofsayta düşen spermler geliyor aklıma hahahah hahah ha ha ha ha ha.....
    + ay inanmıyorum yaa, tüm heyecânımı, şevkimi, şehvetimi öldürdün, gol olmayacak diye illâ düdük çalıp atağı kesmek mi lâzım hayret bi şey ya. hep senin gibi hakemlerden çekiyoruz zâten.
  • -baba neden hopsayıt oldu şindi?
    -sayıt hopladı evladım, ondan oldu.
    (ben küçük bir kızken babam böyle anlatmıştı ofsaytı)
  • -aşkım nedir bu ofsayt?
    -rakip oyuncunun ayağından top çıktığı anda aynı takımın oyuncusu diğer takımın son oyuncusunun ilerisinde olursa bu ofsayt olur.
    -hııı...ama anlamadım?
    -bak güzelim...şimdi biz sevişirken sen orgazm olmadan ben boşalabilir miyim?
    -ağzına sıçarım senin!!!
    -hah işte o zaman ofsayt olur...
  • - hedefteki kızla aranda en az abisi ve babası olması gerekliliği gibi bişeydir ofsayt.
    - anladım anladım !! hedefteki kızla aranda bir ben olursam bozulur mu ofsayt.
    - hmm bozulmaz kurallara göre ama bozulsa iyi olurmuş.
    - i love this game
  • ofsayti anlamanin kimlige ne gibi bi arti deger katicagini umursamayan kiz da olabilir bu sahnede ki (ki ben kendim pasifini bile bi cirpida anlarim, bi pelerinim yok)

- bak simdi tilbe, bu adamlar (sigaralardan adam yapar masaya) burda duruyolar, bu da top (50 binlik olabilir), bu adam bu topa vurdugu anda, su cizgide (parmak teriyle masaya cizgi cizme durumu)
    - ben bi bira alabilir miyim?
    - e sen beni dinlemiyosun ki
    - ay bilmek istemiyorum ofsayti ben.. bana ne ofsayttan.. beckhami ne zaman alcak sizin takim, ya da alicak mi.. bari gozum gonlum acilir su maclari seyrederken..
    - off...
  • *öncelikle ofsaydin mevcudiyetinin temeli ortaya konursa gayet güzel icra edilebilecek eylem. futbolu daha hızlı hareketli bir spor haline getirmek ve heyecanını arttırmak için icat edilmiş bir kural olduğu açıklandığı takdirde mekanik mantığının kavranması kolaylaştığı için anlatma eylemi de hallica bir miktar kolaylaşmaktadır.

gelin kızlarımıza ofsaytı öğretelim.. onlara yan hakemden dem vuralım.. onlara bayrak verelim.. beraber maç seyredelim.. haksız yere ofsayt çalınınca "ibne hakem" demelerine izin verelim.. küfredelim, küfrettirelim.. bu dünya kimseye kalmaz..
hesabın var mı? giriş yap