• kendi bilim adamlarımızın bile bizim ülkede yaşamadığını düşünürsek pek de inandırıcı değil
  • (bkz: inş cnm yha)
  • hangi bilim adamı diye düşündüren söylemdir
    bizim bildiğimiz bilim adamları değildir elbet
    eh onlar da bizi bilmezler zaten
    birlikte yaşamamıza zinhar gerek yoktur
  • gerçekten komik.

yurt dışında doktoramı tamamladıktan sonra memlekete döndüm. bir sene boyunca elimden gelen her şeyi yapmama rağmen, siyasal kadrolaşma ve adam kayırmacılık yüzünden pozisyon bulamadım. yeniden yurt dışına çıkmak üzereyim.
  • stephen hawking için, "kafatasının içinde beyin değil, bağırsak var" diyen insanların çoğunlukta olduğu bir ülkede yaşamak istemeleri gayet doğal. sevimli başbakanımızın doğru tespiti.
  • (bkz: hikaye)
  • davutoğlu'nun dili sürçmüş, ilim adamı diyecekken, bilim adamı demiş olduğu beyanat.

farkı bilmeyenlere; ilim adamı, ilim kelimesinin kökü arapça olduğundan hareketle "arap bilim adamı" oluyor, yani aslında imam.

ayrıca doğru olacak şekli ile bilim adamı denmesi konusu artık eskimiştir, akla uygun ve etik olan hali bilim insanı denmesidir. kendisinin unvanı (prof.) düşünüldüğünde böyle bir hata yapması ayıptır.

edit: bilim insanı konusu eklendi.

edit(2): bilim insanı konusuna itiraz edildi, olur muymuş, adam bir şekilde insan anlamına gelir, kıçınızdan uydurmayın dendi. arkasındayım dediğimin. ha ama davutoğlu'nun kendisine bilim adamı demeyi yakıştırıyor muyum? evet, çok yakışıyor, ilim adamı demek de çok yakışıyor. hatta imamlık da çok yakışır.

edit(3): birileri de ilim adamı arapça ilişkisini beğenmedi. bir davutoğlu'nun prof. olması kaldı değinilmedik. heyecan yükseliyor.
  • (bkz: bir tane isim söylesin)
    (bkz: sonra beni burada yatırıp sikin)

tanım : başbakanın türkiye'nin ne kadar cazip bir ülke olduğundan bahsederken yaptığı konuşmadan bir cümledir.
  • din adamı diyecekken dili mi sürçmüş ki acaba. cazibenin ca'sı kalmamış ülkede, olaylar olaylar..
    tanım: bir açıklama.
hesabın var mı? giriş yap