• yeni moda hastalık falan değildir. 34 yaşındayım ve kendimi bildim bileli de bundan muzdaribim. başına gelmeyen bilmez, anca yeni moda falan zanneder. bunu yeni moda zanneden kişinin sabahın sekizinde poliklinikte ne işi vardır bilmiyorum ama önünde arkasında sıra bekleyen başka bir hasta değil de o poliklinikte doktor falansa allah bizi öyle doktordan korusun ne diyim. baksana ilk defa duyuyor adam. hadi olabilir, ilk defa duyabilir, ama bir de dalga geçiyor gelen hastanın arkasından.

geniz kaşıntısı da denir. sebebi büyük ihtimalle allerjiktir. ilkbahar mevsiminde daha çok olur. doktor bile ilk defa duyduğuna göre ilacını da ben söyleyeyim bari, doktora gidip yakınınca yeni moda oluyor ya, flixonase veya nasonex isimli ilacı (burun spreyi) burnunuza sıkıp genzinize kadar çekerek bir nebze rahatlayabilirsiniz. "aha aynısı kaynımda da var" diyip birbirine ilaç öneren hastalarla kimse dalga geçmesin. baksana doktora gidip sorununu söyleyince "sabahın köründe uydurduğu yeni moda hastalığı ile gelmiş" diye arkamızdan konuşuluyor.
  • inanılmaz derecede rahatsız edici olan durum.
  • yutulduğunda yapışan kılın verdiği rahatsızlık hissi. kaşık kaşık bal yedikten sonra anca gidiyor.
  • şu an gırtlağımı kesmek isteme sebebim. aklımı kaçırıp banyo fırçasını boğazıma sokmazsam iyi.
  • zencefil kaynatip icmenin kisa bir sureligine cozum olabilecegi uyuz hastalik durumu.
  • (bkz: farenjit)

şikayetiniz bu yöndeyse acil doktora gidin. sigarayı, çok sıcak ve soğuk içecekleri tüketmeyi hemen kesin. sonra 41 derece ateşle şuurunuzu kaybeder, 1 hafta yataktan kalkamazsınız.
  • bu seneki grip vürüsünün yarattığı hastalığın baş belirtisi.
    yarım bardak suya yarım limon sıkılıp bir tatlı kaşığı karbonat eklenir günde en az 5 kez gargara yapılırsa hafifleyip kaybolur.
  • öksürüğe beş var.
  • tanker geçiyordur; ondandır.
  • yeni moda hastalık. boğazım gıdıklanıyor diye sabahın sekizinde poliklinik kapısında işin ne, nasıl uyanıyosun allaşkına.
hesabın var mı? giriş yap